Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 21, 2010 9:50 pm
Postovi: 5
Moj problem je sledeci:

imam smanjeno krvarenje tokom ciklusa, uvek je tacno na 28 dana, ali je kolicina krvi daleko manja nego nekada. Imam 32 godine i nisam radjala. Krvarenje je smanjeno prethodna 3 ciklusa. Bila sam kod ginekologa, uradila ultrazvuk, bris i PAPA test. Imam policisticne jajnike, ostali rezultati su ok. Hormoni tireoidee su ok. Dobila sam da pijem caj za regulaciju menstruacije.

Da li mi neko moze nesto vise reci, u smislu sta moze biti uzrok ili sta jos da proverim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
cao kamilice, i ja imam isti problem kao i ti (ako to treba da zovemo problemom). postavljala sam i ja pitanje ovdje na forumu, ali niko mi nije odgovorio. isti slucaj-32 godine, savrseno redovne menstruacije svakih 28 dana, nikad nisu bile pretjerano obilne, ali posljednjih godinu dana gotovo da ih ni nemam, jer kolicina krvi je stvarno mizerna. isla ginekolozima, radila preglede, testove, uz, hormone stitne zlijezde-sve u savrsenom redu. samo da naglasim da su se moja krvarenja smanjila u momentu kad sam intenzivnije pocela da se bavim vjezbanjem, ali iskreno, sumnjam da je to pretjerano povezano jedno s drugim...
eto, rekoh bice ti lakse ako nisi jedina :)
nadam se da ce nam se javiti i neko od prosvjetljenijih da nam kaze sta se to za boga milog desava s nas dvije!
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 21, 2010 9:50 pm
Postovi: 5
Hvala :)))

ako te ne mrzi probaj gore navedeni caj, meni ga je dr preporucila... A verovatno je u pravu i kad kaze da je to zato jer je vreme za bebe :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 21, 2010 9:50 pm
Postovi: 5
...samo nisam navela da taj caj mozes nabaviti u apotekama koje drze proizvode Josif Pancic...ako vec nisi probala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
nisam nista probala od preparata jer mi ni doktorica nije nista preporucila, jednostavno mi je rekla da budem sretna da nije nista vezano za hormonski disbalans, ultrazvuk i svi brisevi su ok, pa je ona pretpostavila da je kod mene to povezano sa malo intenzivnijim psihickim stresom. a iskreno, meni je palo na pamet da bi mozda moglo imati veze s tim sto ti kazes, starimo lagano hihih. a ja bebu jos nemam ni "pod razno" u planu, tacnije... nemam tatu za bebu heheh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smanjeno menstrualno krvarenje
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
eh da, rekla mi je samo prilikom ultrazvuka da mi je sluznica maternice malo tanja nego sto bi trebala biti... a sta to tacno znaci nisam sigurna, dr kaze da nije nista sto bi me trebalo prepasti i nasikirati....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: