Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cerka od 10g. dobila candidu
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 06, 2009 9:34 am
Postovi: 2
Imam problem i molim sve za pomoc.Imam 31 god. i po prvi put imam sestu grupu sa candidom, da bude jos gore dobije je i moja cerka od 10 god. sta da radim.Dr. joj dao palitreks, nistatin tablete i daktanol. Koliko candida moze da bude opasna za decu?I ne razumem kako sam mogla da joj prenesem.Molim vas sta da radim? I jel postoji neki babski lek?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cerka od 10g. dobila candidu
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Evo ja da ti odgovorim, mada nisam doktor.

Kandidu joj nisi ti prenela. Ta gljivica je normalni stanovnik u nasem organizmu, mada se ponekad preterano razmnozi, zbog uzimanja antibiotika, na primer, ili preterane konzumacije slatkisa.

Pored tableta i mazanja Daktanola za oralnu upotrebu, trebalo bi da smanji slatkise i vocne slatke sokove, a taj antibiotik sto je dobila moze trenutno da pogorsa situaciju sa kandidom. Neka pije i jogurt sa probiotskim kulturama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cerka od 10g. dobila candidu
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 18, 2010 9:52 pm
Postovi: 32
Ja imam oralnu kandidijazu i dugo sam razmisljao kao sam je dobio. Posto mi je u preduzecu zabranjena pauza za rucak (ko stiti prava radnika u Srbiji? :( ) ja sam, da bih nadoknadio energiju, jeo bombone. Cak sam i preterivao. Bio sam nepromisljen, ali ne i gladan. :lol:
Sad je lecim kapima Nistatina i sodom bikarbonom i ispiram usta sa HEXORAL rastvorom koji je odlican u suzbijanju kandide albikans.
Kada zavrsim terapiju nistatinom, prelazim na caj EkoCANDI i CandiSept kapi. Izbacio sam totalno secer iz upotrebe, pijem LG jogurte i ponekad Probiotik. I da.. nemojte reci bljak, nego svaki dan jesti beli luk. Ja ga picim sa slaninom. :D Eh, sta bi mi Sremci bez slanine. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: