Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Klometol i Amoksicilin u trudnoci?
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 5:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
U 7 sam nedelji trudnoce i vec 2 nedelje imam strasne mucnine, povracam po 6-7x dnevno i zaista nemam snage vise. Probala sam sa svakakvom hranom, uzalud. Pre 10-ak dana ginekolog mi je dao GELUSIL-LAC, po 2 dnevno, ali meni ni tada nije bilo nesto bolje. Sada mi je dao Klometol, po 1 dnevno i sada mi je ok. Zanima me koliko je stetan. Zbog manje upale uva dali su mi Amoksicilin na 8h, znam da je u trudnoci dozvoljeno sve na bazi penicilina tako da se nadam da nece biti nikakvih posledica?!
UNAPRED ZAHVALNA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klometol i Amoksicilin u trudnoci?
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 6:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
jelenajagodina je napisao:
Zbog manje upale uva dali su mi Amoksicilin na 8h, znam da je u trudnoci dozvoljeno sve na bazi penicilina tako da se nadam da nece biti nikakvih posledica?!
UNAPRED ZAHVALNA
\
Zaista ne znam odakle ti ovo. U prva tri meseca trudnoce nije dozvoljen nijedan lek! Nazalost, znam to i iz licnog iskustva.
U svakom slucaju, nadaj se najboljem, valjda doktori znaju sta rade...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Klometol(genericko ime mu je metoklopramid) je lek koji je dozvoljen u trudnoci i jedna od indikacija za njegovu primenu je bas Hyperemesis gravidarum. Do sada nema podataka o stetnom dejstvu na plod. (a nadamo se da ih nece ni biti). :D
Jeste, dobro si obavestena da su preparati penicilina dozvoljeni u trudnoci.
Uostalom, budi sigurna da tvoj ginekolog zna sta radi. :D
Prema tome, sve je OK, a mucnine ce uskoro prestati Da li si probala sa suvom hranom - keks, dvopek i slicno?
Naravno da su u trudnoci dozvoljeni lekovi, samo treba biti oprezan,slusati savete lekara i ne uzimati nista na svoju ruku.
Veliki pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 03, 2005 10:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Hvala ti puno! Iako sam znala da ni Klometol ni Amoksicilin ne mogu da stete plodu ipak sam se plasila nekih "nezeljenih dejstava". Naravno, Amoksicilin sam pila par dana, samo sam 1 tablu popila. A Klometol moram 1 ujutru, jer sve sto pojedem povratim, sada mi je puno bolje. HVALA JOS JEDNOM! Mozete li mi reci koja je otprilike velicina ploda u 7-oj nedelji trudnoce, moja bebica ima 10mm, da li je to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 03, 2005 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Krajem sedme nedelje plod je obicno dug izmedju 11 i 13 mm. Mogu da ti preporucim par sajtova, ako zelis da znas vise - www.yumama.com - domaci i americki - www.babycenter.com.
Pozdravljam te! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Draga Jelena,
Procitala sam tvoje pismo i evo da te utesim i ja imam iste tegobe kao i ti. Ja sam u 11. nedelji trudnoce i od 6. nedelje povracala sam vise puta na dan i imala nesnosne mucnine. Pre neki dan mi je dr prepisao Torecan i pijem po 1 tbl. dnevno i osecam se dosta bolje. I ja sam bila u strahu da li ce imati uticaja na plod, jer mi je zena farmaceut u apoteci rekla da to "ni slucajno ne smeju da uzimaju trudnice, a pogotovo ne u prvom trimestru".
Zato samo napred, nemoj da se opterecujes i plasis, jer vise uticaja na bebu imaju svi ovi nasih strahovi i stresovi nego lek.
Srecno.
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 07, 2005 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Masho, hvala ti puno...ja sam stalno u nekom "grcu" da li je sve u redu sa mojom bebicom koju tako zeljno ocekujem!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: