Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Orgametril tablete
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:08 pm
Postovi: 7
E ovako, imam 15 godina, i prvu menstruaciju sam dobila sa 12 godina, i tada su bile prilicno redovne.

Proslog decembra su pocele da mi kasne, cak i po 20-ak dana, i onda su u julu ove godine potpuno prestale. Bila sam par puta kod ginekologa, prvi put mi je receno da mi je levi jajnik policistican, a da je izostanak menstruacije zbog stresa. Posle mesec i po dana sam bila drugi put, i na tom istom levom jajniku se u medjuvremenu pojavila vodena cista. Zabranjene su mi sve vrste fizickih aktivnosti, da se ta cista ne bi zavrnula, i receno je da ce verovatno puci posle terapije Orgametrilom, a ako ne, da moze da se operise laperoskopski. Prepisano mi je 20 tableta, 2 dnevno, jedna ujutro, jedna uvece, i receno mi je da bi trebalo da dobijem menstruaciju 3-5 dana posle toga, proslo je vec 6 dana, a menstruacije nema..

Da nema neko slicno iskustvo, ili bilo sta? Da li bih vec trebalo da idem kod ginekologa, ili jos da cekam?
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 12:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Ako u naredna 2 dana ne dobijes menstruaciju,javi se svom dr.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:08 pm
Postovi: 7
Okay, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 2:40 pm
Postovi: 42
I ja sam pila orgametril nekoliko puta da mi izazove menstruaciju. Nikad nije mensturacija dosla kad doktor kaze vec posle nekih 7-9 dana, tako da nema potrebe da se plasis.

Ako vec imas policisticne jajnike, vidi da ti doktor prepise neke pilule za kontracepciju jer ti one pomazu da policisticne jajnike drzis pod kotrolom.
Ja sam ih pila godinama, i sad vec mesecima ne pijem a ciste se nisu vratile, pupupu :wink:

pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:08 pm
Postovi: 7
Heh, okay, videcu za te pilule za kontracepciju. Hvala ti, sad mi je lakse..
Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 2:40 pm
Postovi: 42
zaboravila sam da pomenem da pilule mogu da ti pomognu i ako imas probleme sa kozom lica. ako doktor krene da ti prica da je to nesto strashno i da ne mozes ti to da pijes - menjaj doktora! :wink:

dovoljno je da si zdrava (da nemas neke hronicne bolesti), i da uradis analize krvi (doktor ce ti reci koje). ako je sve u redu, nemas razloga da ih ne uzimas.

pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:08 pm
Postovi: 7
Heh, pa fino. Videcu to sa doktorom.
Btw, dobila sam menstruaciju danas, i jako boli. Ugh. Je l' i tebe bolelo? Mene pre nikada nije, sad bas ubija..
Pozzz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Eto vidis,ipak je sve u redu.
Da,normalno je da te sada boli stomak,a moguce je i da ce ti menstruacija biti malo vise obilna.
Na zalost to nigde prizvodjac leka nije pomenuo pa sam i ja bila neprijatno iznenadjena kada sam ga pila.Popij Rapten K i manje ce te boleti.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 7:08 pm
Postovi: 7
Ah, popila ja vec, i i dalje boli, ali malo manje, pa je okay sada. Hvala na informacijama, izvinite ako sam bila malo dosadna..
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:06 pm
Postovi: 42
Lokacija: Subotica
Imam jedno pitanje u vezi ovih tableta.Pila sam ih letos na moru da bih odlozila menstruaciju.Sad 29.12.imam zakazano kod ginekologa i treba da mi se uradi Papa test.Treba da dobijem menstruaciju 26.12. pa sam mislila da opet uzmem orgametril da odlozim,ali ne znam da li ce to uticati na Papa test tj.da li moze da izmeni rezultat nalaza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 8:04 pm
Postovi: 2
filip kako si pila te pilule ja sam danas uzela isto da bih odlozila menstruaciju,3 dana pred,pa me zanima da li da pijem 2 na dan ili jednu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:06 pm
Postovi: 42
Lokacija: Subotica
pjegicaa meni su rekli 2x na dan do dana kad bih trebala po kalendaru dobiti men.a posle po 1x.No ja sam stalno pila po 2x iz straha da ipak ne procurim(i nisam). :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 8:04 pm
Postovi: 2
e hvala na odgovoru,i ja pijem po 2 za sada,pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Orgametril tablete
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:29 pm
Postovi: 5
Cao drustvo,
imam problem pa me zanima vase misljenje...Naime, pre jedno mesec dana osetila sam bolove u levom delu donjeg stomaka i sekret je bio znacajno obilniji nego inace. Posetila sam ginekologa, konstatovala je upalu levog jajnika i dala mi je Brufen 2x1 i Doksiciklin 2x1 (7 dana). Nakon toga sam otisla na kontrolu ali sam i dalje osecala bolove, sekret se smanjio, uradila mi je UZ i materica mi je skroz uz levi jajnik, mada kazu da to nije problem za trudnocu i porodjaj i da ce se mozda vratiti u normalan polozaj nakon porodjaja. Tada mi je dala Brufen (400 mg) 2x1 i Garamicin injekcije
(160 mg) 7 dana. Nakon te terapije sam radila kolposkopiju i tu su nalazi ok, ali i dalje imam konstantne bolove u donjem delu stomaka, a cini mi se da su se prosirili i na desnu stranu. Sa doktoricom sam se cula i rekla mi je da pijem Cefaleksin 2x1 (7 dana). Kada sam to popila pocela sam da krvarim 5. VIII iako sam prethodnu menstruaciju dobila 18. VI, tako da je ovo nalik menstruaciji poranilo (braonkasto ali kao kad dobijem)...cula sam se sa dr-om i rekla je da pijem Orgametril 2x1 (10 dana). Juce sam pocela to da pijem...i uzasno se osecam od tad, non-stop mi se spava i znojim se, ja bih da prekinem sa tim lekom.Vec sam zabrinuta...toliko lekova a ne prolazi. Cudi me da mi nije vadila krv da se utvrdi uzrok svemu tome. Molila bih za savet sve koji su imali slican problem ili nekog od ginekologa.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: