Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HECE LI MI NEKO OBJASNITI?
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 2:36 pm
Postovi: 2
Nedavno sam imala prvi seksualni odnos...i koristili smo zastitu(prezervativ)..pa me zanima da li ce mi se menstruacija pomjeriti poslije odnosa ili ipak ostaje isto..vec trebam dobiti i boli me stomak...a nisam sigurna da li menstruacija treba kasniti ili sta?PlS ODGOVORITE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:19 pm
Postovi: 21
pre eksperimenitsanja sa svojim telom, trebalo je prvo da naučiš kako ono funkcioniše.

tamara je nesebično preuzela na sebe odgovornu ulogu upoznavanja žena sa njihovim telom. klikni ovde i čitaj redom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 10:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
moze da se desi da se malo poremeti ciklus, ako vam je to bio prvi odnos. tako se meni desilo, i tako su mi objasnili. bila sam prva godina faksa, i posle prvog puta, kasnilo mi je dve nedelje. inace sam dobijala tako tacno n avreme, da sam mogla sat da navijam...

isla sam u studentsku i doktor mi je objasnio da je moguce da je mali hormonalni poremecaj nastao kao posledica toga i dobila sam tabletice za izazivanje menstrcije (endo-nesto). posle je sve bilo ok.

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moze da se desi a ne mora. Uglavnom menstruacija malo kasni jer moze doci do infekcije. S obzirom da ste koristili kondom to u tvom slucaju ne bi trebalo da se desi. S obzirom da si usla i u ovaj deo svog zivota morala bi da budes onda spremna i na kontrolu kod ginekologa i da ti onda on detaljno objasni sta i kako funkcionise i koji je adekvatan nacin zastite od trudnoce....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
žilijen sorel je napisao:
pre eksperimenitsanja sa svojim telom, trebalo je prvo da naučiš kako ono funkcioniše.

tamara je nesebično preuzela na sebe odgovornu ulogu upoznavanja žena sa njihovim telom. klikni ovde i čitaj redom


kakav je ovo odgovor sacuvaj boze! pa devojka je imala prvi sexualni odnos, nije eksperimentisala sa drogama, aman-zaman.

@ ljubav90 nije neuobicajeno da ti kasni menstruacija, ali svakako treba da posetis ginekologa posle prvog odnosa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 1:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Nije je ovo prvi put, ovde,da"iskusne"kritikuju suvise ostro mlade koji tek ulaze u svet seksualnih odnosa.Dobro je da pitaju,pa makar i preko Neta,nego da sami nesto eksperimentisu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
normalno. svakako stoji da treba da procitaju sta tamaraft pise, ali kada je nekome frka, kao sto moze da bude mladoj devojci posle prvog odnosa, NORMALNO je da ocekuje i nada se da ce dobiti odgovor na pitanje o konkretno svom slucaju i sto pre moguce. dakle devojke - slobodno pitajte, a ja, ako umem, odgovoricu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:19 pm
Postovi: 21
eksperiment znači ispitivanje putem praktičnog opita (rada), za one koji ne razumeju internacionalizme. :-?
dakle, pre nego što počne da istražuje svoje telo, može prvo da se upozna sa principima po kojima to telo funkcioniše. osim što će se tako zaštititi od bolesti i neželjene trudnoće, više će uživati u seksu.
daleko bilo da se sputava seksualnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
U pravu ste, kad pricamo tako uopsteno i kad bi ljudi imali odnose prvi put sa jedno 30-ak god, pa da su i fizicki i psihicki zreli da to bas tako sagledaju. Vise se ponasaju nagonski, to je pubertet, a odrasli su tu da upute...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
žilijen sorel je napisao:
eksperiment znači ispitivanje putem praktičnog opita (rada), za one koji ne razumeju internacionalizme. :-?
dakle, pre nego što počne da istražuje svoje telo, može prvo da se upozna sa principima po kojima to telo funkcioniše. osim što će se tako zaštititi od bolesti i neželjene trudnoće, više će uživati u seksu.
daleko bilo da se sputava seksualnost.


gospodjo/gospodjice, ja sam filolog, ne morate da mi objasnjavate znacenje reci. u pitanju je bio sarkazam, a ja vas necu ponizavati objasnjavanjem znacenja reci "sarkazam".

deca su deca, i normalno je da se prvo bace u nesto pre nego sto sagledaju posledice. dodje vreme u zivotu kada se i to promeni. a do tada, treba im dati odgovore, a ne kritikovati. za prekore im sluze mame i tate.

srdacan pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 2:36 pm
Postovi: 2
HVALA VAM PUNO....vec sam dobila i puno mi je lakse...hvala na pomoci i objasnjenju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: