Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: za Obgyn i ostale:oporavak nakon carskog reza
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Koliko dugo traje opravak nakon carskog reza?
Kako tece opravak po pitanju bolova,vracanja snage,krvarenja itd?
Da li zena ako je mesec dana,nakon carskog reza vecinu dana sam,bez pomoci,moze i sme da podize bebu,da funkcionise oko bebe i u nekim sitnijim kucnim poslovima?
Ja cu imati pomos za nekih do mesc dana,ali posle ostajem sama pa me zanima da li cu moci,sta cu smeti a sta ne itd?
Da znam na vreme,ili da se na vreme bolje organizujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 3:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Moje iskustvo:
Bolova ima prvih nekoliko dana, posebno kad (ako) kashljes, onda normalno napinje se rez. Krvarenje-normalno kao da je bio vaginalni porodjaj.
Kuci sam bila nedelju dana nakon porodjaja, sama se brinula oko bebe, kuvanja rucka :D pospremanje, - nisam imala pomoci, i prezivela. :lol:
Ocu da kazem....samo napred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HELP
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 3:36 pm
Postovi: 4
Definitivno sam odlučila da cu na carski rez. Pa ako bi neke mama mogla da mi pomogne posto mi je ovov prva trudnoća i uzasno se plašim svega ali bola najviše. ne mogu ništa da istrpim. sada sam već u petom mesecu.

molim vas omozite mi :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 5:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Mozes unapred da se dogovoris sa anesteziologom da ti posle operacije ostavi prikljucenu epiduralnu anesteziju nekoliko dana, dok najgori bolovi ne prodju. Tako je rodila Jelena Karleusa u Narodnom frontu, posto se i ona panicno plasila bola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mene je bolelo prvih par dana a pritom mi je rez bio veci nego kod obicnog carskog (vertikalan) a posle je sve bilo ok. Sutradan sam vec setala a posle 7 dana kada sam izasla iz bolnice brinula sam se sama o bebi....Ne znam kako je kada se poradjas prirodno, ali moj porodjaj je bio super i opet bi se tako poradjala ako ostanem u drugom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HVALA
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 3:36 pm
Postovi: 4
Donka,

Mnogo ti hvala. Ako bi mogla ukoliko znas da mi pojasnis kako tece priprema za carski rez, da li ima nekih igala bolova, i posle toga ta epiduralna da li boli . Cula sam i da se stavlja kateter da li to boli.

unapred hvala
:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 2:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
ja sam se porodila uz carski rez, jer je bila blizanacka trudnoca.

Sto se tice igala, osetila sam one koje su kacili na koje idu kasniej unfuzije, to su vene i ruke tj gornja strana dlana.

Ja sam bila budna za vreme carskog reza, u Sloveniji ne daju totalnu anesteziju, mislila sm da cu se jako uplasiti i da se onda moze nesto iskomplikovati, kao na pr. da dobijem aritmije, tahikardije i sl, ali nist aod toga nije bilo, kao sto su mi zdrastveni radnici i objasnili. Cula sam da je zbog totalne anestezije jako omamljen posle, a i naravno postoji opasnost od totalne anestezije, kako ce organizam reagovati na to, mozda i beba.
Ja sam primila spinalnu anesteziju, ljudi cesto mesaju sa epiduralnom jer se isto daje u kicmu, ali epidulal se daje atima tokom celog porodjaja ako toliko traje, a spinalna je znaci inekcij u donji deo kicme ito je to, ne osetis nista od pupka na dole. Tako da stavljanje katetra nisam ni osetila, zbog anestezije.
nakon operacije bila sam 24 sata na intenzivnoj. Ono sto je bio problem kod mene je sto je zbog dve bebe bio stomak prevelik i naravno i posle carskog reza ostane velik, tako da bi pomeranje, ustajanje, okretanje na stranu bilo jako bolno, stomak je padao i razvlacio ranu, to je bolelo, pretpostavljam da kod zena sa 'normalnom' velicinom stomaka nije tako. Ti jaci bolovi su bili mozda 3-4 dana zbog rane, samo kad se pomeram, inace nisam imala ovako bolove, inekcije a kasnije odgovarajuci analgetici su bili sasvim dovoljni da bolova nema, to sam uzimala mozda neki 7 dana redovno, a po izlasku iz bolnice po potrebi uz smanjivanje doza.

Mesec dana je sasvim dovoljno za oporavk, ja sam isto imala pomoc toliko, s tim sto i tad na pocetku posto su bile dve bebe, jednu sam uvek hranila ja, drugu suprug, pomoc mi je najvise znacila oko kuvanja i peglanja :))), a posle mesec dana moze sve.

Rez je radjen nisko horizontalno, i usivanje je bilo sa resorbujucim koncima, tako da vadjenje konaca nije bilo. Nem aklasicnog previjanaj rane, drugi dan mi je stavljen kao veliki hanzaplast preko toga i od tad samo to, sa tim sam treci dan isla na tusiranje, posle 7 dana to se skine i to je to.

Mada zbog tih bolova koje sam ja imala samo jer je stomak bio prevelik pa razvlacio ranu, ja sam se nervirala, tad bi mi oporavak sigurno bio bolji i kraci da je bio porodjaj prirodan. Ostalo je sve bilo u redu.

iskreno, ja sam vise zelela da se porodim prirodno uz epidural, jer je to najbezopasniji porodjaj, a ne boli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: