Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mozda glupo pitanje:-(
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 5:38 pm
Postovi: 29
Drage moje,
verovatno od prevelike zelje, pocela sam da umisljam trudnocu. Istina da me bole grudi i to bas jako (a i inace me bole pre menst. samo cini mi se malo manje) i imam neki tup bol u stomaku,ali znam da su sve to PMS simptomi. Naime, ovog meseca radila sam folikulometriju i 13. dana mi je pukao folikul,to vece MM i ja imali smo odnos(par dana pre toga nazalost nismo, jer znam da spermatozoidi zive u materici 3-5 dana).
Moje pitanje je s obzirom da znam da mi je ovulacija bila 13.dana, da li to znaci da bi sigurno trebalo da dobijem 26. dana ciklusa, a ako kasni da je to onda znak trudnoce :-? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
joj znam kako je ja sam imala godinu dana ciljane odnose nakon folikulometrije i desavalo se da mi kasni a da nije nista
Zelim ti da ti se zelja ostvari, ali gledaj datum kada bi trebala dobiti to ti je otprilike 28-mi dan, a onda bi mogla da uradis i testic ili jos bolje beta hcg, mada bi ja sacekala jos koji dan kasnjenja

Srecno

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Cekalice, koleginice, srecno!
Nezahvalno je traziti simptome :roll: .
Mene zanima kako do folikulometrije? Koji su uslovi da se dobije od ginekologa? Koliko cekanja? Ili radite privatno?
Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 5:38 pm
Postovi: 29
Sacekacu jos nekoliko dana, ipak mi svi ovi simptomi lice na PMS.Svaki mesec tako umislim,a na kraju NISTA :cry: . Ali tako je to kad iscekujes nesto sto mnogo zelis.
Sto se folikulometrije tice, isla sam privatno, a to mi je prepisao doktor(takodje iz privatne klinike) u cilju ispitivanja steriliteta.Radila sam folikulometriju prosli mesec, a ici cu i ovaj, jer kazu da je pouzdano da je sve u redu tek ako zena ima ovulaciju 2-3 meseca za redom.
Nista,nego sad cekam sledecu OVULACIJU pa na posao :wink: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
jaoj, čekalice i kod mene isto... toliko zelim da zatrudnim da cu izludeti... moj muz i ja pokusavamo vec skoro 1,5 god. i nista :cry: :cry: :cry: htela sam i da odustanem al' se on ne slaze sa tim, jer jako zeli da imamo decu... nevinost sam "izgubila" tek sa 30 god., sada imam 32 god. ... spreman je da idemo na sve moguce preglede al' ja se plasim da se ne ispostavi da neko od nas dvoje ima neki "problem" zbog cega jos uvek nisam zatrudnela... ovako jos uvek postoji nada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Nestrpljiva, ali problem moze da bude i resiv. Odlaganje nikuda ne vodi, bolje krenite u ispitivanja, posle godinu i po je vreme za to. I ja sam nestrpljiva, ali jos ne pokusavamo toliko. Ako ne bude nista za pola godine, svakako cemo da krenemo u pretrage.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 5:38 pm
Postovi: 29
Draga Nestrpljiva shvatam te potpuno, ali i ja ti savetujem da krenete sa ispitivanjem.Veruj mi, ne mozes ni da zamislis koliki sam ja panicar, ali trudim se da se izborim sa tim i guram dalje, idem na sva ispitivanja na koja su me slali, isto tako i moj muz. Savetujem ti iz licnog iskustva da krenete sto pre na ispitivanja,jer cemu gubiti vreme. Naime, ja kad sam prvi put otisla kod ginekologa da vidim sta nije u redu, mene je samo pregledao i uradio mi ultrazvuk i rekao da je sa mnom sve ok i da moj suprug uradi spermogram, tu smo naisli na problem(i manji broj imala pokretljivost).Moj muz se leci vec godinu ipo i kada je sve doslo do normale kod njega (i hvala Bogu sve je bolje i bolje), bebe i dalje nema. Onda smo otisli kod drugog ginekologa specijaliste za neplodnost i meni je receno da treba jos dosta analiza da uradim u cilju ispitivana neplodnosti, tako da ja vec par meseci idem na sva ta moguca ispitivanja, ostala mi je jos ovaj meces folikulometrija i HSG(koga se uzasno bojim). Znaci da sam i ja pre godinu ipo, kad smo shvatili da nesto nije u redu, pocela sa svim ovim ispitivanjima, ne bismo gubili vreme, nego sad kad je sa MM sve ok,mi krecemo iz pocetka.
Zato sam htela da ti objasnim da moras da se suocis sa tim i idi kog lekara,a ako se u medjuvremenu nesto desi :D , jos bolje. Znam kako je tesko suociti se sa tim da imas neki problem, posebno kad nesto mnogo zelis, ali nema nam druge. Zelim ti puno srece i puno bebica :) !!!
P.S. Dobila sam i ovaj mesec :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: TREBA SE OPUSTITI bwe
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Saopsticu vam neke detalje cime cu, nadam se , potkrepiti ono sto kazem :
Drage moje, opustite se...ispitujte se ...( i muzevi naravno)ali uvek opusteno...Psiha je cudo...

Imala sam vise spontanih AB u razlicitoj starosti trudnoce ( jedan poslednju sa punih 5,ne lunarnih nego kalendarskih meseci.

Posle toga..Opustila sam se...prezalila...pomirila se... ( nikada se to ne moze prezaliti ali zakljucas u neku skrinjicu svoje zenske duse , toliko da ti ne ometa ritam zivota...Al' zaista sam se bila opustila i oprostila, pomirila sa tim da necu biti majka...

Posle tri godine od poslednjeg abnortusa ...zatrudnela sam ..i u minut posle 12 mene ogreja radost materisnstva ...rodila sam zdravo , napredno bebironce...
***
1.Evo pisem i vama ono sto sam cesto savetovala zenama- poznanicama sa kojima bih se upustila u pricu o zacecu i sl. ( nisam ginekolog ):
Nemojte nikako ustajati posle snosaja ...Nek muz lezi na ledjima a vi podignite i naslonite svoju karlicu na njegove kukove ( otprilike se dobije ugao od 45 stepeni) i tako ostanite sto duze( mozete i zaspati u tom polozaju - ) , najmanje pola sata.

2.Kada ste na moru ,udjite u more( da je mirno , kada na njemu ima samo onih malih,sitnih talascica ) do dubine tolike da vam nivo vode i talascici zapluskuju trbuh u visini jajnika ...i stojte toliko koliko na suncu mozete izdrzati( sa sesirom na glavi:))) i sutra-dan i svih narednih dana ponovite .
Ovo je ustvari hidromasaza...i verujte znam par zena kojima je pomogla.( ovo za more "prodao " nam je stari profesor ginekologije koji nam je vodio vezbe .Tema je bila hronicna upala jajnika za koju vecina zena i ne zna da je ima ).

Zelim svakoj od Vas da je ogreje sunce materinstva...i opet ponavljam ...opustenost je bitna, ma ne mislite na to dal ce te ili necete zaceti.Naravno plodni dani se lako izracunaju i o tome treba povesti racuna ali relaksirano:)))
R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
hvala svima, i Ejmi, i cekalici i mislimsvojimmozgom na savetima... poslusacu vas i otici kod lekara...

puno sam o zacecu citala na netu... doktori kazu da jed obro je imati ceste odnose al' niko ne kaze koliko je to cesto... moj muz i ja imamo redovne odnose i kad kazem redovne mislim na svakodnevne osim kad imam ciklus... od toga redovnije ne moze biti :lol: da li neko zna da li mozda treba malo da ih proredimo pre plodnih dana ili ne i da li je pouzdan mikroskop maybe baby za utvrdjivanje plodnih dana jer sam pre braka imala neredovne cikluse pa se sve uredilo i bili su na 28 dana a sad u zadnja 3 meseca opet pocinje da mi kasni po par dana pa ne mogu sa sigurnoscu da odredim kada imam ovulaciju? pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Mislim da maybe baby nije pouzdan, a pogotovo ako ti ciklus nije uredan. Ali, za sta ti treba ako imate odnose svaki dan : )? Tako ili svaki drugi dan ne mozete da promasite. Pa ima tekstova o tome da ne treba svaki dan da bi nastala kvalitetnija sperma, ali ja mislim da to nema nikakve veze, ako ne postoji neki problem oko spermograma.
Evo bas gledam neki prospekt privatne labolatorije sa cenama. Spermogram je 1400 din. To je najjednostavnije da se uradi i da se od toga krene. Zato pravac sa dragim do neke laboratorije i razjasnite odmah deo vezan za njega. Nema sta da se ceka i odlaze, pogotovo ono sto je jednostavnije da se uradi.
Ja iskreno jedva cekam da ako ne bude bebe makar prodje period koji je potreban da bih se upustila u ispitivanja. Nagovesteno mi je da mogu da imam probleme zbog insulin rezistencije, ali se nisam mogla izboriti za dalje odgovore. Cekali smo da mi se razjasni zdravstvena situacija, a onda sam se pola godine borila sa eserihijom. Jedva nekako da docekam da uopste pokusavamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:33 pm
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Hvala ti Ejmi na odgovoru i savetima... pa, moramo od necega da pocnemo a kao sto kazes pocecemo sa "jednostavnijim" stvarima... prvo ide on da vidimo kako se njegovi "malisani" ponasaju pa cemo videti za dalje...
zelim ti da uskoro dobijes taj plusic na testu. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 5:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hvala ti nestrpljiva, i ja tebi zelim plusic : ). Drago mi je jako sto preduzimate prve korake da steknete uvid u situaciju. Samo napred i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: