Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prekid uzimanja pilula
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Ovako stoje stvari. Supruga koristi pilule vec 4 godine, od toga oko godinu i po Yasmin. U poslednje vreme tvrdi da se ne oseca dobro, oticu joj noge i kaze da se brzo zadise, pa smo se zabrinuli. Tome ni malo ne doprinose sve ove vesti o zenama koje su umrle.

Ukratko, razmisljamo da prestane da uzima pilule i da predjemo na neko drugo sredstvo, verovatno kondom.

Ona je isla kod lekara za to oticanje nogu i ranije, i naglasila je da pije pilule, ali lekari se nisu bas zainteresovali, sve se svelo na to: mlada si i zdrava, ne pusis, kreci se vise to ti je od nedostatka kondicije (ima 27 godina, nije radjala niti imala ijednu trudnocu).

Njen ginekolog nije tu i ona insistira da ga saceka. Problem je sto bi zelela da prekine sa pilulama, ali ne znamo da li je sigurno da prekine na svoju ruku, tj. da jednostavno ne pocne sa sledecom kutijom. Da li je to u redu? Znamo da ne treba pocinjati sa pilulama na svoju ruku, ali da li se sme prekidati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Mislim da može slobodno da prestane da ih pije kad završi sadašnju turu,jer se one tako i počinju da piju,,pa se i prekidaju.Samo obavezno mora odmah da koristi neku drugu zaštitu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 10:14 am
Postovi: 24
Pozdrav svima koji čitaju moj post! Ja sam jedna od takvih, koja je na svoju ruku prekinula uzimati Yasmin, nakon 4godine. Samo drugu zaštitu obaveznooooo, žena je najplodija 2-3mjeseca po prestanku uzimanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Tih, da li si imala nekih negativnih posledica? Supruga je bas zavrsila poslednju kutiju, pa se pitamo sta mzoe da ocekuje!

Jedina zastita koja nam sada preostaje jesu prezervativi, ali oboje se malo pribojavamo. Em ih nismo koristili jos od proslog milenijuma (bukvalno), em smo culi da kondom ne stiti tako dobro od trudnoce kao sto stiti od polnih bolesti. I da budem iskren, ne znam nikoga ko u braku koristi kondome, ali nema nam druge, posto supruga nije radjala pa ne moze Mirenu.

Da li mozda treba da koristimo kondom uz spermicide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Evo, ja sam u braku i koristimo kondom već godinama.Ni mi ga ne volimo previše,ali ja nisam kandidat za pilulu,a još uvek se dvoumim oko mirene,pošto čujem,može i neprimetno da ispadne.Ne znam zašto je čudno da se u braku koristi kondom,kad je on za ženu najzdraviji i nema nikakvih neželjenih efekata.Nama,nije nikad pukao(da kucnem o drvo).Jeste da je neuporedivo bolji osećaj bez,ali to smemo samo dan dva pred ciklus,zato što su mi ciklusi redovni pa znam kad ću da dobijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Gloria, hvala i tebi na odgovoru.

Meni je najvaynije da supruga bude zdrava i da prestanu da je bole noge i da vise nema te migrene. Necu da se brinem. Radije bih da bude "drugacije" sa kondomom nego da se igramo sa pilulama.

U prvih nekoliko meseci necemo ni da razmisljamo o plodnim danima i kada mozda smemo bez kondoma jer svi kazu da je plodnost najveca nakon uzimanja pilula.

Vazno je znati da kondomi ipak jesu pouzdani iako sada mnogi pricaju da nisu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
mrgud je napisao:
Tih, da li si imala nekih negativnih posledica? Supruga je bas zavrsila poslednju kutiju, pa se pitamo sta mzoe da ocekuje!

Jedina zastita koja nam sada preostaje jesu prezervativi, ali oboje se malo pribojavamo. Em ih nismo koristili jos od proslog milenijuma (bukvalno), em smo culi da kondom ne stiti tako dobro od trudnoce kao sto stiti od polnih bolesti. I da budem iskren, ne znam nikoga ko u braku koristi kondome, ali nema nam druge, posto supruga nije radjala pa ne moze Mirenu.

Da li mozda treba da koristimo kondom uz spermicide?


Pa ako se vodi racuna da slucajno ne spadne i ako se koristi uz lubrikant da ne bi slucajno pukao, onda mu je stopa efikasnosti veoma visoka, kao i kod pilula. E sad sto ga ljudi koriste na mastovite nacine, recimo stavljaju ga tek neposredno pre ejakulacije, to je druga stvar.

spermicid nije narocito dobra ideja, narocito za redovne odnose, ipak je to jaka hemija, moze da izazove upalu ili iritaciju vagine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
tih je napisao:
Pozdrav svima koji èitaju moj post! Ja sam jedna od takvih, koja je na svoju ruku prekinula uzimati Yasmin, nakon 4godine. Samo drugu zaštitu obaveznooooo, žena je najplodija 2-3mjeseca po prestanku uzimanja.


ja sam prestala sa pilulama u decembru, da bih ostala u drugom stanju. nisam uspela sve do juna da zatrudnim, znaci punih 6 meseci nakon prestanka pilula. ja mislim da po prekidu koriscenja pilula zena je plodna isto koliko je bila i pre.

da li za ovu tvrdnju imate nekakav argument ili razmisljate cisto logicki?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 10:14 am
Postovi: 24
Ja znam dosta žene koje su uz Yasmin "liječile" neplodnost tj. uzimale bi ga 3mjeseca i odmah idući mjesec bez pilula ostale trudne. Tako da je to razlog zašto mnogi ginekolozi upozoravaju na potrebu korištenje nekakve druge zastite, neposredno nakon prestanka uzimanja. Isidora, tebi neka bude sretno ako si trudna da dobiješ svoje malo sunce, a ako još nisi trudna, da što prije budeš Pozdrav .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Meni je supruga rekla da je na vise mesta citala da se plodnost povecava nakon uzimanja pilula. Mozda je to individualno, u svkaom slucaju, ne bismo sad zeleli da to testiramo.

A gde tacno to pise.... Nisam sigurna, ali mislim da ima u onim uobiucajenim Pitanjima i odgovorima o pilulama. Pitanje, da li pilule smetaju da kasnije zena zatrudni, odgovor: ne, cak je plodnost i pvoecana neposredno nakon uzmanja pilula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Zbog cega nema edita? Napravio sam slovnu gresku, hteo sam da napisem nisam sigurAN. Da ne bude da pisem u dva roda kao onaj baja sa nevinom devojkom sa kojom ima analni seks (znate na koju temu mislim).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: