Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: koilociti!
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 14, 2006 11:54 am
Postovi: 4
Lokacija: mostar
molim vas pomozite sa savjetom...
naime, danas sam dobila rezultate papa testa u kojem stoji u posebnoj napomeni : koilociti. pitala sam dr sta je to a on je rekao da je to posljedica HPV.ja nikada nisam radila test na HPV, mada sam prije godinu dana imla ranicu na materici koju sam liječila 2,5 mjeseca ( albothyl tecnost kojom mi je dr tretirao ranicu) koju sam prema doktorovim rijecima dobila od pretjeranih i cestih upala.
danas mi je dao terapiju : kanesten vaginalete i kremu te jednu tabletu -fuazol kapsula.
od citavog pregleda meni je jedino ostalo zvucno da su koilociti moguca posljedica HPV infekcije. koliko ja znam HPV je virus i vrlo ga je tesko izlijeciti, tj ukoliko se jednom zarazis, zarazen si zauvijek.
sta da radim? da li da odem kod drugog doktora sa ovim nalazom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 3:13 pm
Postovi: 2
I meni je dans stigao uredan nalaz papa testa cistoca 2 grupa 2 ali mi dole pise koilociti pa dva upitnika i kontrola za nekoliko mjeseci. Doktorka mi je dostupna tek u ponedeljak, sta je tebi bilo hoces mi reci molim te?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koilocytosis su celijske promene, celiej koje su promenjene imaju halo jedra, tj mnogo uvecana jedra unutar celije.

Daljim ispitivanjem se utvrdjuje najcheshce abnormalna pojava lezije vaginalnog epitela. U pitanju su atipichne skvamozne celije bez nekog velikog znachaja.

Ovakve celije se javlajju kod pojave humanog papiloma virusa, a mogu da uzrokuju i skvamoznu intraepiteliarnu leziju i u retkim sluchajevima maligne promene.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 3:13 pm
Postovi: 2
Nisam bas razumjela ali predpostavljam da je odgovor na moje pitanje da li trebam biti zabrinuta da trebam cekati dalje nalaze?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: