Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Policisticni jajnici ?? Kada se prvi put javljaju ?
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
Prvi put sam otisla kod ginekologa sa 19 godina i nalaz je bio uredan. Receno mi je da je sve u redu i da su mi jajnici dobro. Radjen je ultrazvucni pregled.
Godinu i po dana nakon toga sam ponovo isla kod drugog doktora kada su mi rekli da imam policisticne jajnike (na ultrazvuku ).

Zanima me da li je moguce da su se te ciste javile tek u 20-oj godini ? Ili je na prvom pregledu napravljena greska.


Inace imam 22 godine, neredovne menstruacije i problem sa aknama. Telesna tezina mi je normalna, kao i secer i insulin ( radjen je test opterecenja glukozom ), nisam preterano maljava.
Pitala sam i da li treba da uradim hormone ,ali mi je receno da nema potrebe i da sigurno imam PCOS sindrom. Kao terapiju uzimam Diane 35 vec duze od godinu dana,ali na licu nema znacajnog poboljsanja.

Ako neko ima slicno iskustvo ili savet,zamolila bih ga da mi pomogne.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 30, 2008 10:06 pm
Postovi: 2
ja sam imala vrlo slicne simptome...samo sto je meni dijana bas pomagala za buduljice...ocisti mi se lice potpuno, ali sam od njih imala mucnine pa predjem na druge i odmah mi se pojave ponovo...probaj kremu pazzle od nege...jako je jeftina i mazi celo lice...ocistila sam s njom lice..pa mozda pomogne i tebi...
a inace imam i policisticne jajnike...i koliko je nemi objasnjeno ja sa pilulama to drzim pod kontrolom..koliko shvatam to ne moze da se leci nego se samo drzi pod kontrolom...zato pij pilule stalno sto zbog bubuljica sto zbog jajnika...
javicu se ako saznam nesto novo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
jao sto se akni tice..nema sta sve nisam probala i gde sve nisam isla...diana mi pomaze ali ne dovoljno da mi se lice skroz smiri...

trenutno sam pod terapijom dermatologa vec jedno duze vreme pa cu sacekati jos malo da vidim da li ce situacija da se popravi..

posto dianu pijem vec duze od godinu dana receno mi je da bi uskoro trebalo da je promenim jer ciproteron acetat iz diane utice na jetru posle duzeg uzimanja...kao nije opasno ali bih ipak trebala da ih menjam u skorije vreme....

htela sam da probam Yasmin,ali se sad bojim da mi lice opet ne bukne jer on ima slabije dejstvo na kozu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
Caos i ja imam policisticne jajnike otkrili su mi to pre 2 godine i rekli su da ce se sve to regulisati kada budem rodila takodje sam imala problem sa menstruacijama bile su neredovne i toliko obilne da sam u par navrata morala da primim injekciju da krvarenje prestane!Moj problem je i ureaplasma skoro su nam to okrili i takodje sam imala prepuno lice akni sada se sve to regulisalo tacno tada kad sam pocela da pijem terapiju protiv ureaplasme hemomicin i eritromicin!Ne znam da li si radila te analize ali mogla bi da proveris!PS menstruacija se takodje regulisala i tacna je na 28 dana!Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: