Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dr Milenko Prorocic
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 11:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: beograd
da li neko ima iskustvo sa ovim doktorom ,ja treba da radim vantelesnu

kod njega ,jer mi ga je drugarica preporucila.hvala za odgovore ,unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 5:22 pm
Postovi: 7
Draga majaman,

Dr Prorocic radi na Odeljenju urgentne ginekologije u GAK Narodni Front.
Ne znam koliki je strucnjak. Tek nemam nikakve veze sa vantelesnom. Jedino znam da je on jedan nezainteresovani, hladni, oholi covek. I to mi je dovoljno.

Pozdrav.

_________________
"Those who are dead are not dead
They’re just living in my head..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 11:36 pm
Postovi: 29
Znaci, Dr. Prorocic je samo premesten na urgentnu medicinu... Pa zar se niko ne seca da je on pre par meseci napravio onaj haos u NFrontu jer je izbrisao sve podatke koje su parovi doneli da bi se prijavili na besplatnu VTO i to zato sto su ga smenili zbog ko zna čega. Možda ga kolege i jesu nepravedno optuzili za nešto, ali njegova reakcija, slozicete se, nije primerena coveku koji vlada sobom.

Ja sam ga lično upoznala i, srećom, pobegla glavom bez obzira, ali tek posto mi je za konsultacije u podrumu u kojem radi uzeo 50 evra i još nas izvredjao, mene i supruga, jer smo postavljali neka osnovna pitanja o samom postupku. Budaletina, bezite od njega.

Zao mi je sto u NFrontu lekari koji i mnogo zabrljaju se samo premestaju, nikako da zaista odgovaraju za svoje postupke. Npr. protiv Dr. Zeljka Mikovic-a je podneta tuzba na sudu, a on je jos uvek nacelnik VRT-a (visoko-rizicnih trudnoca). Eh, da sam ja to nesto na vreme znala... Imala bih dva zdrava deteta, a ne jedno mrtvorodjeno i jedno nedonosce...

Zato, budite informisani, jer jedino tako mozete donekle uticati kome poveravate svoj novac, zdravlje a mozda i zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dr prorocic
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 4:22 pm
Postovi: 11
Drage moje,
dr Prorocica znam preko posla. Ne radim u medicini,
ali sam pomno pratila njegov rad dok je bio nacelnik vantelesne oplodnje u NF. On ima privatnu praksu i, koliko je meni poznato, vantelesnu oplodnju je poceo da radi pre dvadesetak godina. Takodje, njegovi rezultati u toj oblasti nisu losi. Predavac je na Medicinskom fakultetu.
Sa druge strane, koliko je god on dobar lekar u zanatskom smislu, toliko ima losu komunikaciju sa ljudima. Ja sam nekako uspela da sasvim fino, poslovno upotrebljivo, komuniciram sa njim. Sa druge strane, pacijentkinje su bile ocajne. Njemu fali suptilnost. I, verovatno volja da potanko objasni zenama koje nemaju predstavu o VO, koji mehanizmi i procesi u organizmu uticu na uspesnost intervnecije.
Prorocicu treba prici. I izvuci od njega maksimum uz insistiranje na komunikaciji, dijalogu i objasnjenju.
To je moje iskustvo.
Ok je on lik
Mina
p.s. medijska slika o njemu ili bilo kom lekaru, ukljucucjucu i dr Mikovica, moze da se tumaci i izmedju redova uz pitanje kome je i kada trebalo da se u odredjenim medijima plasira informacija (negativna) o odredjenom doktoru. Treba videti i da li je u njihovim ustanovama gde rade mozda bio neki izbor za direktora ili nove nacelnike odeljenja. Kada bismo tako gledali na stvar, onda za svakog lekara postoji nekakva ~prica~ o njegovoj navodnoj losoj praksi, jer je prirodno da svi, pa i najbolji, nekada pogrese.
Ja sam nedavno jedva ~pregrmela~ carski rez koji je prerastao u oybiljnu dvosatnu operaciju. Beba je bila u opstoj anesteziji, bas kao i mama... Nisam mogla da ustajem ko covek mesec dana, ali i dalje postujem i volim svog ginekologa.
I uvek cu da idem kod njega. Jer, moj moto je bio da ginekologe treba gajiti. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 11:36 pm
Postovi: 29
Draga Mina2008,
ne mislim da je bilo kojem mediju u cilju da namerno ocrni ijednog dr. i smatram da te horor-price jako retko uopste dospevaju u javnost.

Ti kazes da jos uvek volis svog ginekologa, pa naravno - i ti i beba ste se izvukle i idete dalje, i brzo ces zaboraviti oporavak od carskog reza i sve sto je bilo u bolnici. Decja igra.

Stavi prst na celo i na trenutak, samo na trenutak, pomisli da si se iz bolnice vratila BEZ bebe - trudnoca OK, ti zdrava, beba zdrava po svim parametrima - i onda ides kuci SAMA - da li bi jos volela svog ginekologa? Dr. Mikovic je tuzen zbog smrti novorodjenceta pre par godina, a to cu verovatno uciniti i ja. Sve dokaze imam, samo mi trenutno fali malo vremena.

I nemoj da se lazemo, za silne pare koje dajemo za privatne VTO, inseminacije, UZV, itd. ne bi trebalo jos i da trpimo bezobrazluk nijednog dr. i da ga "citamo" i analiziramo iz kojeg ugla mu treba prici da bi bio dobre volje. Jos jednom: MI placamo NJIH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Tako je, i jos mi kao tako siromasna zemlja sve placamo duplo, jer mi svi imamo zdravstvene knjizice, nase firme placaju uredno zdravstveno osiguranje i time ssticemo pravo na ono sto se kod nas zove besplatno lecenje, koje nimalo nije besplatno jer moze svako od nas ta pita racunovodju u svojoj firmi koliko novca npr godisnje u odnosu na platu ta firma uplati fondu za zdravstveno osiguraranje i iznendaicete se kolika je to cifra, velika!!!!! A onda neko ok nas ode i privatno i jos plati i tu uslugu, najcesce lekaru koji radi i u drzavnoj ustanovi, tako da ga mi placamo duplo!!! I zdravstvo uopste nije besplatno ali kod nas se dozivljava da smo platili samo ono sto smo 'dali na ruke', a sto godinama uplacujemo svakog meseca od nasih plata, to svi zaboravljaju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2008 2:33 pm
Postovi: 21
On je covek koji je radio i vodio prvu vantelesnu kod nas u zemlji, kad je doslo vreme porodjaja samo su ga sklonili i stavli nekog politicki podobnog da to uradi.
Drugi put mu se slicna situacija desila nakon dolasta Dr. Stanojevica sa kojim se on nikako ne slaze.
Covek ima cudan stav, ali je dobar strucnjak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 5:22 pm
Postovi: 7
Poznavati doktora Prorocica "preko posla", van medicine, nije isto kao i poznavati ga iz bednih vizita i pregleda na otpustu sa Odeljenja urgentne ginekologije.

"On je ok lik" je toliko bezlican stav.

_________________
"Those who are dead are not dead
They’re just living in my head..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Ja ne znam nista o ovom lekaru. Od lekara u drzavnim ustanovama bezim ko djavo od krsta, jer sam u sedmogodisnjem lecenju steriliteta imala mnoga losa iskustva. Vec godinama idem kod lekar privatno i to samo onih koji ne rade u drzavnim ustanovama, jer me to duplo placanje izludjuje. Takodje tezu "on je uradio prvu vto kod nas" sam cula za jos bar dvojicu dr i mislim da ne znaci nista.
Moj ti je savet da u lekara kod koga ces raditi vto moras imati puno poverenje. Najbitniji je tvoj licni dozivljaj i osecaj. Ukoliko ti ne odgovara i ne uliva poverenje, ne ustrucavaj se i menjaj ga, jer ces u postupku i posle njega imati toliko dilema i stresova da ti nikako ne treba neki nervozni i sujetni tip. Ti ga upoznaj, pa ces sama proceniti. Ja sam promenila cetiri doktora (vaze za vrhunske strucnjake) koji su mi lecili sterilitet. Srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: