Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za obgyn
PostPoslato: Ned Maj 08, 2005 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 2:04 am
Postovi: 13
Lokacija: BEOGRAD
mogu vam reci da ste me odusevili vasim odgovorima zato bih zelela ako bi ste mogli da mi nesto odgovorite jer sam jako ocajna.tice se neuredne menstruacije,tacnije oligomenoreje.bila sa da vas ne slazem kod 5-6 gin ali vec mi je dosadilo.naime 21 mi je god a dobila sam tek u 15,3 god prvu menstruaciju.imala sam na svakih 3-4 meseci i otisal sam kod gin.diagnoza je mikrocisticni jajnici,oligomenoreja.pila sam u pocetku nesto za izazivanje menstruacije a potom i kontraceptivne tablete.od legravana pa sve do diane,koju sam i najvise pila jer mi je odgovarala...i tada su bili ok ciklusi.ali sam prestala kako bi videla da li cu dobiti bez lekova,ali nisam.otisla sam do ginekologa ponovo..hormone sam radila i testesteron mi je prvi put bio 3,5 pre 3 god a sad pre 2 meseca je bio 3,2. gin mi kaze da mi je estradiol mali i iznosi56,5pg/ml. LO mi je 35*27 a DO 41*39,polpzaj uterusa u AVF,duzina 64mm,anteroposteriorni promer je 34mm,transfezalni je 48mm.zavrsila sam sa terapijom (utrogestan 5 dana pa estradiol amp na 2,4,6 dan ciklusa pa opet utrogestan tab 15 dana).u toku te terapije sam dobila 2 puta,prvi je bio ok i izdobijala sam te amp ali sam dobila i drugo krvarenje posle 11 dana pijenja utrogestana,ginekolog kaze da nisam trebala taj drugi put da dobijem.JA STVARNO NE ZNAM STA VISE DA RADIM!!! MOZETE LI MI NESTO RECI NA OSNOVU OVIH PODATAKA(jeste da je napisano sve zbrda zdole ali bilo je sto krace)I STA BI TREBALO DA RADIM....STVARNO BIH VAM BILA ZAHVALNA.......UNAPRED HVALA anuska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 1:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Izvinjavam se zbog kasnjenja u odgovoru, ali prosla nedjelja je bila nesto 'ludja' nego inace, tako da evo me ovog vikenda sa nesto vise vremena da Vam odgovorim.
Jos uvijek mi nedostaju neke 'puzzles' da mogu da stvorim sliku o Vasim tegobama i onome sto je uradjeno.
Znam Vase godine, kada ste dobili 1.menstruaciju, i da su neredovne...da ste bili na BCP / kontracep.pills / i da dok ste ih uzimali da ste imali redovan ciklus...ali zbog necega ste prestali da ih uzimate ? da probate da li cete menstruirati sami od sebe..pa se to nije desilo...ne rekoste slijedece...
- tezinu i visinu
- kada ste dobijali menstruaciju sa i bez pilula koliko je trajala, da li ste imali ikakve simptome koje prethode menstruaciji bez pilula, kao sto su osjetljive grudi, PMS, osjecaj nadutosti ? da li ste imali menstrualne bolove ?
- da li imate pojacanu maljavost ? akne ? tamnu kozu iznad vrata, ispod ruku i u predjelu butina ?
- da li ste seksualno aktivni ? da li zelite da ostanete trudni ?
- da li ste imali ikakvih problema sa zdravljem osim neredovnih ciklusa ?
- da li u porodici medju zenskim clanovima...majka, tetke, sestre, se desavao isti problem ? da li su zenski clanovi imali problema da ostanu u drugom stanju ?
- da li iko boluje od secerne bolesti, srcanih oboljenja, povisenog holesterola?
- da li je iko bolovao od karcinoma ?
- Ispitivanja koja su uradjena ?
1. u kojem periodu ciklusa prva ili druga polovina radjen ultrazvuk
2. koji testosteron je mjeren ? ukupni ili slobodni ? ili oba
3. da l i je mjeren FSH and LH i njihov odnos ?
4. da li je testirana funkcija stitnjace i nivo triglicerida i holesterola ?
5. da li uzimate ikakve lijekove ?
6. da li pusite ?

Javite se sa odgovorima i ja cu se potruditi da Vam dam svoje sugestije.
pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moja istorija
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 2:04 am
Postovi: 13
Lokacija: BEOGRAD
Drago mi je sto imate toliko strpljenja.javljam se kako bih vam dala potrebne odgovore..
-Sto se tice prve menstuacije dobila sam je u februaru 99’god i imala 3 dana jako slabo,iste god sa dobila samo jos u junu i avgustu i to takodje slabo po 3 dana..2000 god sam imal u januaru po 10 dana,feb 2 dana,april i mart kao na vreme 8 dana,maj nista,jun 1 dan,jul 8 dana, avgust ne,sep 4 dana,pocetak oktobra 5dana isto tako i novembar ipocetak decembra...2001 god sa imala samo u feb,martu,junu i julu po 4-7dana.
Od 2002 sam na terapiji:izazvana menstr. Endometrilom i kontrolisana kont.pilulama prvo legravan a zatim mikroginon(ali sam imala probojna krvarenja),stediril koji mi je odgovarao i pila sam ga 10 meseci ali ga nije bilo na trzistu pa sam presla na dianu 35 koju sam pila 14 meseci.Uz dianu sam dobijala 2 dana nakon prestanka i trajala mi je 7 dana.
-Osecam skoro sve simptome(nadutost,osetljivost bradavica,nervoza)ali nikad da dobijem,tamnu kozu nemam,maljavost samo u predelu sredisnje linije stomaka i malo oko bradavica,jako malo akni.
-Seksualno sam aktivna,ne bih zelela da se odrazi kasnijemna potomstvo ali za par god bih zelela da dobijem dete(koje testove mi preporucujete kako bih videla da li mogu ostati u drugom stanju).
_Sa zdravljem je sve ok,ali kao mala sam imala ceste bakterije u mokraci..sada je sve ok,porodicno je isto sve ok,niko nije bolovao od nicega,ja sam 6 dete!!!
-Ne uzimam nikakve lekove,pusim paklu cigara dnevno.
-holesterol i trigliceridi su ok
-- Sto se tice hormona ovako je stanje: T3-2,1nmol/L , T4-92,5nmol/L ,TSHultrasens.1,0mU/L ,testosteron(ukupni)3,2nmol/L , estradiol-56,5pg/ml , progesteron-1,1ng/ml , FSH-6,4U/L , LH-9,0U/L, prolaktin-261,2Mu/l
radjeni su 21.3.05 a menstruaciju sam imala zadnju posle diane 17.01-24.01 05.
Pre 3 god nalaz je izgledao ovako;FSH-4,3 LH-2,4 prolaktin-100 estradiol-133 testosteron-3,5.

To bi bilo to sto se tice odgovora na vasa pitanja,hvala vam jos jednom na svemu.
Unapred zahvalna anuska


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: