Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: vanmatericna sta dalje za dr Pedju
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 12:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
postovani doktore, evo mene posle duzeg vremena sa nimalo lepim vestima. Da vas podsetim. Sterilitet sedam godina. Prvih tri cetiri bez veceg pridavanja znacaju problemu, sto od strane nas,sto od lekara. pocetkom Prosle godine odradjena laparoskopija, nakon nje hsg. Hsg nalaz sste mi vi komentarisali (slala sam vam snimke) i konstatovali da imam obostrani hydrosalpinxs. Meni je tada receno da je samo na levom jajovodu. Nakon toga smo jedno vreme pratili ffolikule, odradili cetiri inseminacije iz skroz prirodnog ciklusa, peta je bila stimulisana, klomid 2-6 dana 2x50mg, nakon toga jedan menopur 75, pregnil 5000. Imala sam dobar odgovor na stimulaciju, cetiri folikula desno i dva levo. U tom ciklusu sam ostala trudna, potvrdjeno kucnim testom i betom. desetak dana nakon utvrdjene trudnoce rece oskudno krvarenje praceno bolom na desnoj strani. Odlazim lekaru i konstatuje vanmatericnu trudnocu u desnoj tubi. Zadrzana sam na bolnickom lecenju i pracenju, zavrsilo se bez operacije jer je bio tubarni abortus, hematom se resorbovao i to je kroz krvarenje otislo. beta je pracena, konstantno je bila u padu. Nakon svega dobila sam normalnu menstruaciju 23.9. Poslednji ginekoloski pregled imala sam neposredno pred menstruaciju i bilo je sve ok. Nakon prestanka mensteuacije javlja mi se bol u desnoj strani pracen blago povisenom temperaturom 37,5. Nakon 4 dana bola javljam se svom ginekologu (juce) i na pregledu dozivljavam stres. Tri ogromne ciste na desnom jajniku od kojih je najveca 8cm.Otkud to? Dobijam terapiju longacef i orvazil, trajace tri dana, nakon toga (u cetvrtak) dr.planira da radi laparoskopiju (inace je planirao da je odradi sledeceg meseca da odstrani levi jajovod a desni da se ocisti od priraslica i ako moze da se sacuva). Medjutim moj dr. misli da je i na desnom jajovodu hydrosalpinxs, i mislim da ce odsrraniti oba jajovoda. Ono sto mene zanima je da li ako je hidros. mali da li mora da se odstranjuje, jer ipak bih zelela da prirodnim putem zatrudnim. Drugo, i ako nema hidrosalp. a ima puno priraslica da li je u tom slucaju najsigurnije da se ipak otkloni i taj jajovod zbog mogucnosti da se desi vanmatericna ponovo. U stvari htela bih da znam sta biste vi uradili da sam vas pacijent. Imam 32 godine, muz 33, njegov spermogram nije bas pohvalan, kolicina je dobra od 80 - 100 miliona ali je pokretljivost 20 - 30%, ima dosta lleukocita i streptokoku koja nakon ispijenih 100 kutija antibiotika (po biogramu) nikada nije prosla. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
zaboravih da kazem da je stimulacija bila u julu mesecu, poslednji ciklus bio je 15.7.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Hermana
žao mi je što vam se dogodila vanmaterična trudnoća, ali s obzirom na nalaz HSG to se i moglo očekivati.
Verujte mi da ja sa onakvim nalazom ne bih išao na inseminaciju, već odmah vantelesnu.
Samo se ne sećam da li su vam na laparaskopiji nešto operisali pa nakon nje radili HSG?

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
hvala što ste mi se javili doktore. Jeste pre hsg-a je bila operacija, hemoragija žutog tela, tada je kako ste mi vi rekli otklonjen i deo jajnika.
Da sumiramo, vi predlažete laparoskopiju, otklanjanje oba jajovoda i vantelesnu oplodnju? Još nešto, obzirom da sam odlično odreagovala na klomifen (6 folikula) da li to znači da ću dobro odreagovati i na stimulaciju na vantelesnoj, odnosno obzirom da je iz prvog stimulisaniog ciklusa došlo do trudnoće (nebitno kakve), da li je time povećana šansa za uspešnost iz prvog pokušaja vantelesne oplodnje.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 6:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
i samo jos nesto, otkud mi ovolike ciste, da li je moguce od klomifena???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
Cestitam doktore!!! Neka vam je zivo i zdravo 100 godina! Uzivajte!
Vidim da je draga nam Obgyn ponovo sa nama, bas mi je zao sto nemam vise slike svog HSG/a na ovom forumu da pogleda i ona i da mi kaze sta ona misli, a bas sam volelea i njeno misljenje. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 4:02 pm
Postovi: 14
Postovani doktore Pedja
u proteklih sedam godina braka imala sam: spontani Jul 2003 (zavrsen kiretazom), HSG radjen u Maju 2004 (ustanovljeno: hidrosalping na levoj tubi i puno priraslica na desnoj - savet laparoskopija.....), spontani Oktobar 2007 (zavrsen krvarenjem, bez kiretaze) i SAMO DVA MESECA POSLE, u Decembru 2007. vanmatericna u desnoj tubi koja je zavrsena kiretazom+laparoskopija+laparotomija= odstranjivanje citave desne tube+hidrosalpinga na levoj i endometrioze na levom jajniku!
Iza toga sam lecena Zoladexom 6 meseci. Poslednja inekcija primljena 09.05.2008. Ocekujem prvi ciklus (ne znam kada?)
Moje pitanje je: Da li moze da dodje opet do vanmatericne s obzirom da nemam desnu tubu tj kuda ide moja jajna celija, folikul kada nemam desni jajovod? Kako bi trebalo da imam ciklus i eventualnu ovulaciju (SVAKI ILI SVAKI DRUGI MESEC)
Prosto me je vise strah da radim Beta HCG, jer svaki put kada sam ga uradila bio je pozitivan , a ja PRESRECNA ZBOG NADE U NORMALNU TRUDNOCU!
IZVINJAVAM SE ZBOG MOG LAICKOG IZRAZAVANJA!
Imam 35 god i poprilican strah od svega toga i tih silnih bolova pa me zanima kako da se ponasam. I DALJE IMAM VELIKU ZELJU ZA DECOM I U BRAKU SAM!

MOLIM VAS DA MI POJASNITE MOJE NEDOUMICE OKO CIKLUSA I EVENTUALNE VANMATERICNE TRUDNOCE!

Hvala unapred i pozdrav

Dragadraga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 4:02 pm
Postovi: 14
da li neko hoce i zna da mi odgovori?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CAO SVIMA. JA SAM NOVA I ZBUNJENA!
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:19 am
Postovi: 4
TU SAM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: STATUS HORMONA!
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:19 am
Postovi: 4
NAJZAD SAM SKAPIRALA KAKO OVO FUNKCIONISE! (PRVI FORUM)!
I SADA KONACNO MOGU DA VAS PITAM SVE, JER VIDIM DA STE VEOMA ISKUSNI:
NAIME, TREBALO BI DA URADIM STATUS HORMONA, JER SU MI POLUDELI, U POTPUNOM SU DISBALANSU I ZBOG TOGA NE MOGU DA ZATRUDNIM, A I AKO BI SE TO KOJIM CUDOM DESILO NE BIH DOSLA NI DO TRECEG MESECA.
ZATO VAS SVE MOLIM DA MI POMOGNETE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Žabice, žabice :(
na osnovu čega zaključujete da su vam "poludeli hormoni"? Na to možemo posumnjati samo ukoliko su vam neredovne menstruacije.
Ukoliko vam ko od nazovi stručnjaka naruči tri seta hormona 7-14 i 21 dan ciklusa bežite od njega jer je potpuno van svih tokova.

Pročitajte gore na vrhu strane kako se definišu pitanja ukoliko želite ozbiljan odgovor!

Pozdrav DrPeđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 4:02 pm
Postovi: 14
Dragadraga je napisao:
Postovani doktore Pedja
u proteklih sedam godina braka imala sam: spontani Jul 2003 (zavrsen kiretazom), HSG radjen u Maju 2004 (ustanovljeno: hidrosalping na levoj tubi i puno priraslica na desnoj - savet laparoskopija.....), spontani Oktobar 2007 (zavrsen krvarenjem, bez kiretaze) i SAMO DVA MESECA POSLE, u Decembru 2007. vanmatericna u desnoj tubi koja je zavrsena kiretazom+laparoskopija+laparotomija= odstranjivanje citave desne tube+hidrosalpinga na levoj i endometrioze na levom jajniku!
Iza toga sam lecena Zoladexom 6 meseci. Poslednja inekcija primljena 09.05.2008. Ocekujem prvi ciklus (ne znam kada?)
Moje pitanje je: Da li moze da dodje opet do vanmatericne s obzirom da nemam desnu tubu tj kuda ide moja jajna celija, folikul kada nemam desni jajovod? Kako bi trebalo da imam ciklus i eventualnu ovulaciju (SVAKI ILI SVAKI DRUGI MESEC)
Prosto me je vise strah da radim Beta HCG, jer svaki put kada sam ga uradila bio je pozitivan , a ja PRESRECNA ZBOG NADE U NORMALNU TRUDNOCU!
IZVINJAVAM SE ZBOG MOG LAICKOG IZRAZAVANJA!
Imam 35 god i poprilican strah od svega toga i tih silnih bolova pa me zanima kako da se ponasam. I DALJE IMAM VELIKU ZELJU ZA DECOM I U BRAKU SAM!

MOLIM VAS DA MI POJASNITE MOJE NEDOUMICE OKO CIKLUSA I EVENTUALNE VANMATERICNE TRUDNOCE!

Hvala unapred i pozdrav

Dragadraga



Molim Vas za odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Draga
Ne vidim razlog zašto prepričavate dijagnoze? Zar nije jednostavnije da ih prepišete iz otpusne liste? Tek onda ću moći da vam odgovorim.

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
PedjaDj je napisao:
Žabice, žabice :(
na osnovu čega zaključujete da su vam "poludeli hormoni"? Na to možemo posumnjati samo ukoliko su vam neredovne menstruacije.
Ukoliko vam ko od nazovi stručnjaka naruči tri seta hormona 7-14 i 21 dan ciklusa bežite od njega jer je potpuno van svih tokova.

Pročitajte gore na vrhu strane kako se definišu pitanja ukoliko želite ozbiljan odgovor!

Pozdrav DrPeđa


Dr,Pedja ,a po kojoj se semi rade hormoni,ako ne tako 7,14,21,dc???Kada i kojim danima?Sada sam totalno zbunjena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 4:02 pm
Postovi: 14
Postovani doktore Pedja, moja dijagnoza sa otpusne liste glasi:

Zavrsne dijagnoze:o00 - GRAVIDITAS EXTRAUTERINA
GRAVIDITAS TUBARIA LAT DEX.HAEMATOPERINEUM. ENDOMETRIOSIS
CURETTAGE EXPL. FACTA EST. LAPAROSCOPIO FACTA EST
OP: LAPAROTOMIA SUPRAPUBICA TRANSV.SEC PFANENNSTIEL
SALPINGECTOMIA LAT DEX. RESECTIO TUBAE LAT SIN ET SALPINGONEOSTOMA. ADHESYOLISIS.
LAVAGE

HP: Graviditas extrauterina tubaria

Dragi doktore, nadam se da cete sada moci da mi odgovorite na postavljena pitanja.
Hvala i pozdrav
[/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: