Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hashimoto plus antikardiolipidska at
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:13 pm
Postovi: 34
Lokacija: beograd
Imam 29 god., suprug ima 31.
Slucajnom redovnom analizom, pre dve i po godine, utvrdjeno je da su mi hormoni stitne zlezde u normali, ali je TSH bio 105 (ref. vrednosti do 4). Nakon dodatnih analiza, postavljena dijagnoza Hasimoto hipotireoiditis.
Zbog postojecih ATG-At, odradjene reda radi jos neke analize. Pozitivna Antikardiolipidska At. Nakon toga uradjeno protrombinsko vreme, lupus antikoagulans... sve to je bilo ok.

U to vreme, muz i ja smo vec radili na prinovi. Pravimo pauzu par meseci. TSH dovodim u red, nastavljamo.

Od tada, T3,T4 kao i TSH su u redu. Nakon godinu dana, Antikardiolipidska At se znacajno smanjuju i neznatno su iznad normale.

U medjuvrmeneu muz radi spermogram u Gradskoj bolnici, ima smanjen br normalnih formi spermatozoida. Uz to, E. Coli koju leci vec 2 godine do sada, izleci, ona se vrati.... odlazimo kod urologa da se raspitamo za vakcinu protiv E. Coli, on nas ubedjuje da za time nema potrebe i da odradimo spermogram na KCS. Sto smo i uradili. Spermogram normalan, ponovljen jos dva puta. Sve tri analize- potpuno normalni rezultati. (U medjuvremenu je on pio grcko seme, L carnitin, Vit E i sl., da li je to pomoglo, ili je u pitanju promena lab, ko ce znati...).
Ja radim analize hormona (estradiol, LH...) sve ok. Folikukometrije nekoliko puta, sve ok. Kolposkopiju, Papa - sve ok. Hlamidia, Mikoplazma, Ureaplazma, sve ok.
Dakle, proslo je 2,5 god i ja nisam ostala u drugom stanju. Menstruacije redovne. Nema krvarenja izmedju njih niti nakon odnosa. Nema nikakvih porodicnih oboljenja, kancera, steriliteta i slicno.

Bitan podatak-u vezi sa sadasnjim muzem sam 11,5 godina, od toga 2,5 u braku. 2000. godine ostala sam u drugom stanju, ali posto tada nismo zeleli dete, uradjena je kiretaza. Sve je proslo bez problema.


Sada su nam savetovali da uradimo Antispermatozoidna At i HSG, pa da idemo sa inseminacijom.

Da li neko moze da mi kaze, da li je moguce da postoje antispermatozoidna At i da su nastala nakon prvog kontakta sa spermom, odnosno momenta kada sam ostala prvi put u drugom stanju?

Koliko je kombinacija Hashimoto/Antikardiolipidska At/ko zna sta jos povezana sa samom mogucnoscu ostanka u drugom stanju ?

U slucaju zaceca, sta raditi da se smanji verovatnoca pobacaja, s ozirom da ocigledno postoji (da li uopste postoji neka procena, kolike su sanse za pobacaj)?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: