Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta znaci dobar rezultat na Triple testu?
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 2:33 pm
Postovi: 3
Zdravo,

Posle mnogo procitanih poruka na temu rezultata triple testa i saveta raditi ili ne amnio, morala sam da ispisem svoju dilemu.
Trenutno sam u 16oj nedelji trudnoce i pre nedelju dana sam radila Triple test. Rezultati su takvi da mi je nizak nivo AFP - 0,64 MoM dok su sve ostali podaci normalni HCG 0,63Mom uE3 1,55
starosna dob rizik 1:476
god plus AFP rizik 1:276
god+AFP+HCGtot 1:1272
Triple test rizik 1:1801
Biohemijski screening plus NT 1:6209

I odavde nastaju problemi. Moj ginekolog kod kojeg idem privatno mi je savetovao da idem u genetsko savetovaliste da oni presude da li da se radi amnio ili ne. Kod ginekologa u DZ kod kojeg sam bila po uput, sam dobila savet da sa ovim rezultatom radim amniocintezu, i onda sam dosla u genetsko savetovaliste u Institut gde su mi bukvalno rekli da im moj ginekolog traci vreme kad su moji rezultati dobri i da ne treba da uopste zakazujem konsultacije u genetskom savetovalistu.
Nekako su pristali da mi zakazu konsultacije i sad cekam da vidim sta ce reci. Ja sam napomenula da ocekujem njihovu preporuku da li da radim amnio ili ne i da mi napisu njihovo misljenje ali su mi vec rekli da se previse nadam. Suma sumarum, apsolutno sam zbunjena, ovo mi je druga trudnoca, koja je usledila nakon prve neuspesne (nije bilo srcane radnje i uradila sam abortus) i kao i sve prakticno zene dosta sam zbunjena svim informacijama i cinjenicom da postoji toliko oprecnih misljenja u strucnim krugovima po pitanju ovih testova.
Zanima me misljenje vasih lekara, da li , po ovim rezultatima ja treba da radim amnio ili ne?Ja sam '74 godiste i u terminu za porodjaj cu imati 34,5 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
rezultat mi deluje dosta dobro... a amnio... pa verovatno te salju zbog godina.. i ja sam prošla torturu ići ili ne.. a sve bilo ok... I onda sam shvatila jednu stvar.. njima je najlakše da odeš na amnio, jer tako skidaju sav rizik sa svojih leđa... Ako nešto ne daj Bože pođe po zlu na amnio oni kažu " vi ste bili upoznati sa rizikom, na nesreću upali ste u onaj mali procenat"... ako bude sve ok, ti od sreće što je sve ok ni ne misliš da si išla na amnio bezveze... Situacija broj dva, dr te ne pošalje na amnio, a ti imaš 34 godine, nešto ne daj Bože ne bude u redu sa bebom, on će biti kriv jer nije preduzeo mere predotrožnosti...
I tako, draga moja nađeš se u dilemi kao i ja.. Šta uraditi? Sve je tvoj izbor...
Ja nisam otišla... jer nisam htela da budem žrtva nečijeg "pranja" savesti... Znači odluka je samo tvoja... Čak i ako ti svi kažu da je sve super, opet je tvoj izbor... Mislim da ti je rezultat ok, jedino ovaj drugi rizik je malo bliyu granici, ali verovatno zbog godina.....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 2:33 pm
Postovi: 3
Hvala Fimka,

Ja sam sad u fazi da sumnjam na resultat testa posto mi je koriscen stari ultrazvuk (vadila krv u junu a uz u maju) pa razmisljam da idem da proverim rezultat i na kraju da cujem genetsko savetovaliste sta ce reci...

ti si takodje imala niza AFP na testu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: