Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trudnoca, problemi sa grudima
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Pozdrav svima!

imam 30 god i u 9 nedelji sam trudnoce. Ovo mi je prva trudnoca i pre toga nisam imala pobacaje.
Trudnocu za sada veoma dobro podnosim, nemam mucnine i povracanja i doktorka kaze da je sve za sada u redu, krvna slika i ostali rezultati. Oko 25 idem na ekspertni ultrazvuk pa cu da vidim kako napredujemo.
Imam veoma suvu kozu tokom celog zivota sto je i sada izrazeno tokom trudnoce. Medjutim zabrinjava me sada izgled mojih bradavica, osim sto su se prosirile sto sam negde procitala da je normalno one su promenule boju u jarko crvenu i ispucale su, odnosno perutaju se, kao ispucala koza, usto su i veoma bolne.
Da li se neko mozda susreo sa ovim problemom do sada?
Sa cime da ih mazem? Posto idem kod ginekologa tek oko 22 maja, tada imam zakazano ne bih zbog toga da zakazujem ponovni termin ako je to nesto bezazleno, osecacu se glupo. da li treba da zakazujem kod dermatologa? Stvarno ne znam sta da radim!
Uobicajena mleka za telo koje koristim ne pomazu i dalje je prisutno perutanje. Sto se tice grudi one su me bolele prvih mesec ipo, ali sad je bol u njima prosla ostale su samo bolne bradavice.
Trazila sam na forumu i na internetu nesto o ovome, ali nisam nista nasla.

Hvala svima unapred na odgovoru!!1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Probaj da namazes najobicniji pantenol krem.Ako ti ne pomogne imas po apotekama proizvode bas za bradavice mislim da se zovu Multimum ili tako nesto.Imala sam bolne bradavice,ali samo u pocetku trudnoce i to je proslo samo od sebe.Nadam se da ce ti uskoro prestati tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pazi, nijedno pitanje u vezi sa trudnoćom ili tegobama koje osećaš nije glupo-dakle, nemoj se ustručavati da pitaš svog ginekologa sve što te zanima. Gloria ti je navela odličan preparat, Multimum, ali pre nego što ga iskoristiš idi na pregled kod dermatologa. Naime, opis bradavica koji si dala ukazuje na moguće gljivično oboljenje a nisam sigurna koliko Multimum može da poremeti rezultat brisa.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 7:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
I ja sam u poj nedelji trudnoce, nije mi se promenila boja ali se perutaju i to je sasvim normalno. Ja kada namazem stomak sa Chiccovim Mama donom protiv stija namazem i grudi i sada mi se ne perutaju. Eto, ako sam ti bila od pomoci. Nemas raloga za brigu i veruj mi sve je normalno. Evo mene je sinoc boleo stomak i krsta, ali sam skontala da u ovo vreme treba da dobijem. Ma totalno drugo stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Hvala svima na brzim odgovorima, svakako da cu pitati ginekologa, ali cu ipak sacekati svoj termin.

Tinna25 potpuno razumem sta pricas, meni je tek sad jasno zasto ljudi ovo stanje nazivaju drugo stanje. Totalno je drugo stanje!
Kad me pitaju kako se osecam zaista jedino sto mogu da im kazem jeste da sam u drugom stanju to zaista opisuje sve ono sto osecam i sta mi se desava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: