Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ucestalo krvarenje?
PostPoslato: Sub Jan 21, 2012 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 1:05 pm
Postovi: 4
Uskoro punim 45 godina. Moj, normalan ciklus je bio na 25,26 dana. U poslednje dve godine ima promena, desava se da ciklus dodje na 35, cak i do 40 dana a sledeci obavezno bude kraci, 19, 22 i slicno. Ali ovog meseca je bio na 32 dan, dva dana obilno, a zatim se desilo krvarenje 11 dan od prethodnog ciklusa, ne jako, ali svetlo crveno, i polako, sporo prestaje ali ipak traje evo vec sedmi dan. Zabrinuta sam jer m se to ranije nikad nije desilo. Inace u decembru mesecu je obavljena kolposkopija i papa test, rezultat dobar, nikakvih promena nema. Doduse nije radjen ultrazvucni pregled.Sta bi mogao biti uzrok ovog krvarenja? Bas sam zabrinuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo krvarenje?
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Pozdrav.ja bi jedino mogla da svetujem da se obratite svom ginekologu,jer zaista ovde samo svi možemo da negađamo.Uradite vagin.UZ.Niste napisali dali vas je ginekolog pregledao,što pretpostavljam,jer je rađana kolposkopija.
Krvarenje nije normalno.Možda je neka cista na jajniku,no sve je to nesigurno.Otiđite ponovo svom ginekologu,obavezno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo krvarenje?
PostPoslato: Uto Jan 24, 2012 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 1:05 pm
Postovi: 4
Uradjen je klasican ginekoloski pregled, bez bola ikakvog.Doktorka je prilikom kolposkopskog pregleda rekla da je sigurna da je nalaz papa testa dobar jer, po njenim recima, kolposkopija pokazuje odlicno stanje grlica za zenu mojih godina. Pitala me je imam li probleme sa stolicom, nemam, i nije bilo ultrazvucnog pregleda sto sam ocekivala. Bez obzira na to sto nemam tegobe mislila sam da ce mi uraditi i uz.Nalaz papa testa je dobar. Krvarenje koje sam opisala je zapravo menstracija u malom, tj. sa manje krvi ali u trajanju od sedam dana i uz tupe bolove u donjem stomaku i mucninu.Kad je krvarenje prestalo nestali su i svi bolovi.Kod ginekologa cu svakako ponovo otici, i to drugog da mi uradi i uz, jer citajuci ovde sve i svasta, covek se i naplasi.Svaka neregularnost moze biti i nista i svasta, valja proveriti.A mnogo toga i iz glave dolazi. Ne valja kad kasni, ne valja kad porani, pa jos vidim da moze da ne valja i ako je naizgled sve u redu,,,,brrrrr, da se najezis sta sve zensko moze da snadje.Nadam se da nije neka patologija, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucestalo krvarenje?
PostPoslato: Pon Jan 30, 2012 8:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Sada tek stigoh pa vidim da ste sve shvatili-I sve što ste napisali je tako,svi imamo neki strah pa je najbolje ništa ne čitati u vezi bolesti.No ja eto kao zdr.radnik malo zađem na ovaj forum a i sama sam prošla sve o svašta.Glavu gore i samo napred,četvoro oči više vide,imam običaj da kažem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: