Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KLEBSIJELA - MOLIM ZA SAVET !!!
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
MOLIM ZA SAVET -U BRISU JE NAĐENA BAKTERIJA KLEBSIJELA,PRVI PUT I ČUJEM ZA NJU,INAČE MI JE PRE DVE GOD.RAĐENA LLETZ KONIZACIJA I SVI KONTROLNI PREGLEDI SU BILI OK,POSLEDNJI U DECEMBRU 2007,SVE OK,SADA JE VS 3 GRUPA SA MASOM LE I BRIS -KLEBSIJELA. PREPISAN LEK ALFACET I POLIGINAX VAGINALETE ...MOLIM ZA SAVET I OBJAŠNJENJE O OVOJ BAKTERIJI I NJENOM LEČENJU JER TEK TREBA DA ODEM KOD GIN.NA RAZGOVOR,REZULTAT MI JE SAOPŠTEN TELEFONOM A JA ZBOG POSLA NISAM MOGLA DA ODEM DANAS !!!!
HVALA !!!! :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 9:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Klebsijela je relativno čest nalaz kod ljudi na koži, u ždrelu, urogenitalno i gastrointestinalno, i nije tako ''specijalna'' klica.

Kod novorođenčadi može biti opasna ako se ne izleči kod trudnica.

Klebsijela je stanovnik debelog creva. Važno je takođe i koliki je broj bakterija, jer se ispod 10.000 ne lece.

E. coli, klebsijela i enterokok te gljivice kandide nalaze se kao fiziološka flora u manjem ili većem broju u debelom crijevu. Prilikom spolnih odnosa ili nepravilnog pranja spolovila (potezi rukom od straga prema napred prilikom tuširanja i brisanja.)

Potrebno je istovremeno napraviti bris grlića maternice, mokraćne cevi i debelog creva.

Ako se izoluje ešerihija iz svih briseva rade se serološki testovi i antibiogrami da se utvrdi radi li se o ascedentnoj autoinfekciji. Ako nije autoinfekcija treba napraviti mikrobiološku obradu urina ili ejakulata vašeg partnera.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: TAMARATAFT-
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Mnogo ti hvala na odgovoru! :) Bila sam danas kod ginek.i on kaze kao sta ja znam otkud ona tu,moze da se pojavi na raznorazne nacine,ali je VEOMA OPASNA,NAROCITO AKO UĐE U MATERICU,ma nije spomenuo nikakve druge briseve,samo prepisao alphacet i poliginax vaginal. a vagin.sekret je uzet na analizu i brisevi na moj zahtev,jer sam osetila da nesto nije ok...a dok je uzimao bris rekao je da njemu sve izgleda ok?!!! mislim stvaaaaarnooo...inace mi je u decembru prosle god.rađena kiretaza endocervikaln.kanala jer papa nalaz po njemu je bio između 2 i 3 ?! tada mi je dao palitrex capsule,na koje je inace ova bakter.rezistentna,mozda se tad poremetila flora...uglavnom ja sam pocela da pijem lek, da, pre tog brisa sam sama odnela urin na analizu,za svaki slucaj, i nalaz je ok...ne znam sta cu...stalno neka muka...a taman sam pomislila da je sve ok...sta cu,popicu lek,pa ponovo brisevi,reci cu mu za ove dodatne briseve pa cu videti,mada je sujetan,kao i vecina,al cu ih ipak traziti...mada mi iskreno nije najjasnije sta si mi pisala oko te autoinfekcije i seroloskih testova...
pozdrav... :wink:
p.s. nemam partnera,tako da je iskljucen taj nacin dobijanja infekcije...a urađen je bris i grlića i vagine..samo se pokazalo postojanje te klebsielle...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Poslednji put menjao zmaj76 dana Čet Mar 27, 2008 12:43 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
drz se bona za gace i ne daj se :) :wink:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KLEBSIELLA
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
NAKON ISTRAŽIVANJA PO NETU O OVOJ BAKTER.DOŠLA SAM DO ZAKLJUČKA DA JE NJENA POJAVA U CERVIKAL.I VAGINALNOM BRISU POSLEDICA ENDOCERVIKALNE KIRETAŽE KOJA MI JE RAĐENA U DECEMB.PROŠLE GOD.JER SU,PO GINEKOLOGU,POSTOJALJE "SUMNJIVE ĆELIJE".
DA NAPOMENEM,2006 MI JE RAĐENA LLETZ KONIZACIJA JER JE NALAZ BIO PAPA 3, LSIL I CIN 1...SVI KONTROLNI PREGLEDI OD TAD , DO DECEMB.2007 SU BILI OK,NIKAKVE SMETNJE....
BUKVALNO OD TE INTERVENCIJE U DECEMBRU 2007 JA OSEĆAM TEGOBE KAO ŠTO SU POJAČAN SEKRET I SL. I BOLOVI U STOMAKU.
TOLIKO MI JE MUKA OD NESTRUČNIH GINEKOLOGA,KOJIH IMA NA STOTINE U ZEMLJI SRBIJI,MUKA OD NJIHOVE NEZAINTERESOVANOSTI,OD OTALJAVANJA POSLA,OD POHLEPE ZA ZARADOM PO PRIVATNIM ORDINACIJAMA,PO KOJIMA SU SE ZAVUKLI UPRAVO DA DERU OČAJAN I NAIVAN SVET !!!!
SAMO ME INTERESUJE SLEDEĆE: DA LI ĆU DOŽIVETI DA SE U OVOJ ZEMLJI POSTAVI KONAČNO NEKI STANDARD PO PITANJU MEDIC.ETIKE , DA SE UVEDE KONTROLA RADA I STRUČNOSTI MEDICIN.OSOBLJA , KOMPLETNOG,NE SAMO VISOKOŠKOLOVANOG,I KONAČNO UVEDE SISTEM STVARNE ODGOVORNOSTI ZA GREŠKE I NESTRUČNOST.
JA VRLO DOBRO ZNAM SVOJE I ZDRAVSTVENE I HIGIJENSKE NAVIKE,DA NE DOZVOLIM DA MI NEKO SOLI PAMET KAKO SAM MOŽDA OVU BAKTER.UNELA PREKO USTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
:o


strashno!

mada kad se samo setim shta su mom ocu uradili na vma....nishta me ne chudi!


nemoj se nervirati, brini o imunitetu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
TAMARAFT-hvala, pokusacu da se ne nerviram,al je to meni tesko...žile živac...to sam ti ja .. :roll: a zar je moguće da na tako visokostručnoj klinici , kao što je VMA prave brljotine? kad se setih da su me savetovali da odem tamo... :roll: :-?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
o daaaaaaaaaaaaaaa i to jako velike brljotine! :( :x

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
jbg-a............. :-? :cry: treba čuvati živce...ko zna šta nas još čeka.....pozzz... :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 128 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: