Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITAN SLUCAJ!!!!!!!!
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
molim vas za pomoc imam 17 godina i prvi put sam spavala sa deckom ali sada sledi i poseta ginekologu pa bi vas molila da mi pomognete sta trebam da obucem i jos jedno pitanje mozda malo .......da li trebam da se brijem pre posete ginekologu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 10:24 am
Postovi: 11
trebalo bi da se obrijes, ti ces se prijatnije osecati, a zasto moras ginekologu?ja nisam isla kada sam prvi put imala seksualne odnose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Obuci nesto sto je tebi udobno i sto ces moci relativno lako da skines. Mislim da je odluka da odes kod ginekologa pametna i nadam se da ces nastaviti to da radis barem jednom godisnje. Pripremi pitanja i ne ustrucavaj se. Ne moras da se brijes, to takodje zavisi kako je tebi ugodnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 10:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Veoma je pametno sto si odlucila da odes kod ginekologa pa makar i nemala nikakav problem jer on/ona ce te pregledati, ono najosnovnije da vidi da ne postoji neki problem sa jajnicima mozda, verovatno ce ti uzeti i sekret a naravno popricaj sa njom o kontracepciji i svemu sto te zanima.
Sto se oblacenja tice, potpuno je nebitno jer se skidas iza paravana i skidas sve sa donjeg dela tela, a gore je potpuno nebitno sta ces imati. Mada je meni licno prijatnije kad imam nesto duze bar do pola guze, jer mi je malo neprijatno na putu od paravana do onog stola. A ti ako nisi studljiva, jos bolje :wink: Brijanje... I ja sam se ovo pitala kad je prvi put trebalo da odem kod ginekologa i negde sam procitala da je to isto kao kad bi auto koji vozis na popravku pre popravke oprala :lol: Ja prvi put otisla neobrijana a posle se nisam opterecivala, oni su se i onako nagledali svega i svacega-time se uvek tesim :D
Srecno i nemoj puno da se opterecujes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
bojim se.................... :( :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 5:04 pm
Postovi: 8
nemas cega da se bojis.. raspitaj se o ginekologu kod kog ides. mozda je bolje ici kod zene, za nijansku su neznije. ja sam se skoro rasplakala kad sam morala prvi put da rashirim noge na onoj stolici.. posle skapiras da je to kao kad ides kod zubara samo mnooogo opustenije i manje bolno [ja uzasno ne volim ici kod zubara]...
samo hrabro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 6:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
ja sam cula da su muskarci nezniji pa sam izabrala muskog ginekologa ajde mi malo opsirnije objasni sve sta se desava kada udjes u ordinaciju sta te pitaju gde je ginekolog kad se presvlacim i imaju li strpljenja za stidljive pacijente


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Kad ides kod ginekologa?

Sto se tice problematike zena-muskarac, zavisi od toga koliko si stidljiva. Ako te sramota da te gleda musko, izaberi zenu. Mada sam i ja cula da su muskarci mnogo nezniji, posebno kad je u pitanju devojka koja je prvi put na pregledu.
E sad sta te pitaju, zavisi od inekologa do ginekologa. Ali obavezno pogledaj kad si imala poslednju menstruaciju jer to uvek pitaju. Pitace te verovatno i oko kontracepcije i da li imas nekih tegoba. Sve iskreno kazi. Onda ce ti reci "skini se" :D Ti lepo odes iza paravana, skines sve sa donjeg dela tela a za to vreme ginekolog je ili tamo gde je i bio-za svojim stolom ili namesta sto na koji ces da legnes. Mada to obicno radi sestra. Onda ti lepo legnes, rasiris noge i OBAVEZNO se opustis jer ce te inace boleti. Uzece ti bris, pregledati unutra rukom jajnike a mozda i uraditi papa test.
Kad sam ja prvi put izasla iz ordinacije posle pregleda, osecala sam se SUPER. Pomislila sam "Pa ovo nije nista, sad mogu opet!".
Pazi, ginekolozi su se u zivotu nagledali hiljada i hiljada vagina i jednostavno nema potrebe da se stidis. Preziveces, veruj mi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 6:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
nadam se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Ako govoris engleski, poseti stranicu www.firstvisit.net . To je sajt posvecen mladim devojkama koje prvi put idu kod ginekologa.
Ne brini, radis pravu stvar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
hvala mnogo mi je pomogla stranica koju si mi preporucila ali sam se malo namucila sa prevodom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
ma samo opusteno..i meni je prvi put nekako bilo neprijatno,ali je mnogo manje strasno nego sto izgleda :lol:

meni je recimo bilo zgodno da obucem suknju kad idem na pregled,jer onda samo svucem gacice..pa kad idem kroz prostoriju ne vidi mi se guza :)

obavezno pitaj sve sto te zanima..i ispricaj za sve tegobe koje si eventualno imala...reci i koji vid kontracepcije koristis i vidi sta ti doktor po tom pitanju preporucuje..

obavezno uradi bris,papa test,ultrazvuk...a ni kolposkopija nije na odmet..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 1:53 pm
Postovi: 37
Kao prvo moram da te pohvalim jer jako malo devojaka tvojih godina razmislja tako odgovorno!
Nema potrebe da se depiliras, ne znam nmi zasto bi ti bilo prijatnije ili neprijatnije kada bi to uradila. Drugo ne bih preporucila brijanje kao metod depilacije jer ce ti biti neprijatno kad dlacice krenu da rastu. Vosak je mnogo bolje resenje a depil kreme se ne preporucuju zbog hemikalija koje sadrze.
Moj prvi ginekolog je bila zena, moj sadasnji ginekolog je muskarac i njega bih preporucila SVIMA mnogo je pazljiviji, ima vise strpljenja...
Nemas cega da se plasis, pregled ne boli, uradice ti bris i dace ti odgovore na sva pitanja koja imas- slobodno napisi listu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
evo zaboravila sam da vam javim bila sam kod ginekologa i bio je divan imao je mnogo strpljenja jer sam stidljiva tako da je bilo ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Podsecas me na mene u tvojim godinama.Ja sam se depilirala i tamo i obavezno i noge neposredno pre pregleda i sredila pete i sveze namazala nokte! :roll: Ma,superiska.Veruj mi da ginekolozi posto se nagledaju svakakvih i te kako te gledaju drugim ocima kada si cista i sredjena.Kad krenu da ceprkaju prstima po stidnim dlakama dok nadju ulaz u vaginu!!!Zdravstveni sam radnik pa znam mnogo prica iz raznoraznih praksi.Nemate pojma kako se ogovaraju pacijenti,retko ko ce vam priznati,ali tako je sigurno.Ali ti budi sredjena zbog sebe,ne zbog njih,naravnoA obavezno obuces suknju ili haljinu,nije u ordinaciji lepo da se setas gologuza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: