Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje o sekretu.Hitno!
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 12:00 pm
Postovi: 8
Imam jedno pitanje,nadam se da mi neko moze pomoci.
Danas sam bila kod ginekologa i dobila nalaze vaginalnog sekreta.Odredjena mi je VI grupa sa dosta bakterija. Nedavno sam vadila i urin sliku na kojoj se ispostavilo da imam dosta bakterija i u urinu.Predpostavljam da ovo ima veze jedno sa drugim.Izdala mi je recept za doksicilin i vaginalete betadine i rekla da se javim za 10 dana da ponovimo vaginalni sekret.uplasila sam se hlamidije ali ona kaze da joj to ne izgleda tako.E sad predpostavljam da ne moze biti sigurna dok ne uradim proveru.Da li mi moze neko reci da li je ipak moguce da imam hlamidiju? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 12:00 pm
Postovi: 8
A i da dodam.
Decko je radio sve moguce briseve analize i sve je bilo ok.RAdio je i test na hlamidiju i nije je imao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Ja koliko znam (citala sam o tome) hlamidija nema simptome.Sto me navodi na pomisao da se ni obicnim pregledom VS ne moze utvrditi.Osim toga,postiji i bris koji direktno proverava postojanje hlamidije.
Sa druge strane,ako je tvoj decko u skorije vreme radio proveru i nije nadjena hlamidija,vrlo male su sanse da je ti imas.
No,ipak ako sumnjas,a i da bi tebi bilo lakse,uvek mozes da odes i uradis bris. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 12:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Test na hlamidiju je poseban test i gde god da ga radis placa se.
sto se tice analiza urina i sekreta moj savet je ne test da se utvrdi grupa jer je sve to neodredjeno, a pretpostavljam da nije radjen ni antibiagram da se vidi na sta reaguju bakterije, zato idi u privatnu labaratoriju, i trazis nalaz urina sa urinokulturom, cervikalni i vaginalni bris, pitaj jel rade i antibiagram, u suprotnom cete kljukati mozda lekovima na koje ne reagujes. Naravno kosta, ali nije strasno, mislim da to sve ne prelazi 1.500din, naravno bez testa na hlamidiju, on je skuplji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 12:00 pm
Postovi: 8
Hvala :)
sada sam na antibioticima i posle toga idem na ponovni pregled vaginalnog sekreta.ako se i dalje pokaze ista situacija definitivno idem kod privatnika. vise nisu bitne ni pare vec samo da se resim ovih stvari.Znam da je svako alergican kada mu se desavaju ovakve stvari ali mene ovo totalno zaokupira do te mere da uhvatim sebe kako se opterecujem previse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: