Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Nadam se da će nekome naslov privući pažnju pa da mi odgovori na par pitanja.Do sada nisam ni znala da imam fibroadenom velicine oko 20x10 i cistu tik uz njega 10x7 mm.Prosle nedelje u svakodnevnom poslu nalegla sam na dojku sto je prouzrokovalo stravican bol i pečenje , nakon nekoliko minuta bol je stao ali pri svakom doticaju mesta se vraćao.Bol je jako intenzivan ni približan upalama žlezda, imala sam i mastitis kod dojenja pa mogu reći da je intenzivniji čak i od toga.Zbog bola u cetvrtak sam se obratila opstoj praksi koja me je uputila na ginekologiju.U jutarnjoj smeni me nisu primili nego su me uputili na mog odabranog lekar u drugoj smeni.Posle dugog čekanja shatila sam da i pored moljakanja neću biti primljena jer moj lekar odlazi na specijalizaciju pa ce vise meseci biti odsutan i dok mu se ne odredi zamena niko nece pregledavati njegove pacijente sem u jako hitnim slucajevima sto su sestre kostatovale da ja nisam.Nakon ne prespavane noci uspevam u sbotu da nadjem privatnu kliniku i radiologa koji me snimai otud ti rezultati.Njegovo objasnjenje za jake bolove je da hematom koji vidi koji je nastao oko fibroadenoma stiska verovatno neki živac i preporučio mi je da uzmem nešto za bolove i da mažem hepatrombinom da bi hemato što pre prošao i da se smanji pritisak a time i bol.
Stvarno mi je žao na opširnom uvodu al nisam znala da skratim.Da li je radiolog upravu postavivši dijagnozu ili moram ići na još neki pregled.On mi je predložio terapiju u naredne dve-tri nedelje i da za dva meseca ponovo između dva ciklusa snimimo i vidimo da li je došo do promene stanja.Samopreglede redovno radim i nije mi jasno kako sam propustila toliki čvor tik iznad areole, takođe mi nije jasno kako to da sam odjednom izazvala traumu jednom prostom svakodnevnom radnjom da li je to moguće.Inače u porodici sve žene su imale ciste na grudima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 66
Melita, bas bezveze sto nikoga nema da ti odgovori vec duze vreme... Mozda niko ne zna...Nemoj da brines, bice to dobro.. A kako ti je sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pa za nijansu je oslabio bol pomaže Hepatrombin al tu je još.Postavila sam pitanje čak i na portalu žena gde me je ginekologica otpilila da to nije ginekološko pitanje nego za onkologa???Tako da mi ništa više nije jasno ovamo mi kažu da ginekolog proverava grudi, ovaj online dr mi kaže to nije njigova branša ja kolko znam onkologija se bavi zloćudnim tumorima i rakom al možda grešim.N sve strane se reklamira kako žene moraju voditi računa često raditi samo preglede i redovno se kontrolisati ko lekara a na kraju ispada daa se nezna kome to pripada:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 66
Mellita, videla sam da sam dobila p.p.od tebe ali nikako nisam mogla da otvorim pa sam izbrisala.. Sad ne znam sta si mi napisala :cry:
g mail nije moj,deckov je, ali ako te ne mrzi posalji mi ponovo..IZVINI MOLIM TE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pošto se niko nemili da mi odgovori ja ću tebi lepo postaviti moj odgovor koji sam ti poslal na postavljeno pitanje jop davno al verovatno sad već znaš na čemu si pa od ovog nema puno vajde :Znam da pitanje nije poslato meni ali imam iz iskustva jedan info za tebe posto smo ja i mm dugo oko6 godina pokusavali da zacnemo bebu pre tri godine ginekolog mi je savetovao da imamo odnos za vreme ciklusa jer ima dosta zabelezenih slucajeva zaceca u tom periodu, da ne duzim sa objasnjenjem zasto reci cu ti da se devet meseci kasnije rodio moj sincic.Ja sam bila zatecena uopste tim savetom jer zaista nikada ranije nisam cula za to al eto na moju srecu info je bio tacan.Ako si u frci jer nisi za trudnocu i bojis se baby rapid pokazuje trudnocu vec za 7-10 dana i poprilicno je pouzdan ima ga u svakoj apoteci za cini mi se 130 dinara.Kod rane trudnoce druga crta se pojavljuje veoma bledo ali ako se i nazire to je to.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
pametna ne potpisem misutka ovo je za tebe da ti ne saljem na pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 1:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 66
Melita, nisam znala za to... Hvala ti puno. Kako je tebi sada za ono, da li si nesto uradila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 10:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pa trenuto se ne nerviram procitala sam sve sto se moglo procitati na temu, sad samo cekam decembar posto je radiolog rekao da za dva meseca uradimo ponovo ultrazvuk da vidi da li je doslo do neke promene tipa povecanja i sl pa cu tad videti sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibroadenom+hematom +cista+bol??
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 66
Bice to dobro nista ne brini. Samo budi jaka i ne misli previse o tome. Nekako sve ide iz mozga..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: