Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jeanine pilule i menstruacija
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 1:55 am
Postovi: 10
Potrosila sam prvu kutiju i sad treba da prodje 7 dana nepijenja talete, nakon kojih treba da dobijem novu menstruaciju, medjutim ja sam dobila u 3. danu nepijenja tablete.
Da li je to normalno, tipa kao neka nuspojava na pocetku pijenja? Jer imam 18 godina i tek sam pocela da pijem bilo sta ove vrste - u sustini bas da bi mi se menstruacija unormalila, jer nikad nisam dobijala na vreme (uglavnom mi je kasnila).
Takodje, prva menstruacija mi se malo produzila, mozda 2 dana, ali nije bila obilna uopste, a i prvih 5-6 dana me je jako boleo zeludac otprilike posle 6-7 sati od uzimanja tablete, pa sam shvatila da mi se organizam verovatno navikavao.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Potpuno je normalno sto si u pauzi dobila menstruaciju.Evo ti jedan koristan link pa se malo informisi

http://www.21dan.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Malo si pobrkala-pravi se 7 dana pauze izmedju dve kutije i tokom tih 7 dana treba da dobijes menstruaciju, sto se tebi i desilo,znaci to je sve ok. Sa sledeca kutijom kreces 8.dana, svaki dan u isto vreme. Sto se tice tegoba u vezi zeluca, nece biti da je od Jeanina, narocito posle 6-7 sati, razlog je sigurno nesto drugo.
Trba ce par kutija dok ti se normalizuje ciklus, ali nista cudno sto nije obilno, to je i poenta...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 1:55 am
Postovi: 10
aaa dobro je :D ja sam shvatila da treba da dobijem 28og dana :-?
okej, hvala puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 12:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
sto se tice zeludacnih tegoba, ja sam uz jeanine imala non-stop povisenu kiselinu i bolove. na kraju sam morala da predjem na diane jer nikako nisam mogla da se naviknem. sa diane nemam nikakve tegobe.

ako ti se zeludac ne privikne, vidi da promenis pilulu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jeanine pilule i menstruacija
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2015 8:35 pm
Postovi: 5
Devojke, da li neka od vas koja pije Jeanine može da kaže posle koliko vremena joj se lice poboljšalo? Meni je ostalo još 6,7 pilula do kraja prve kutije ali ne vidim neke promene...jedino su mi grudi malo veće i osetljivije :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jeanine pilule i menstruacija
PostPoslato: Pet Maj 01, 2015 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2015 1:14 pm
Postovi: 1
Postovani, dijelim svoje iskustvo s vama iz razloga da mi nekako pomognete ili me odagnate bilo kakve sumnje. Nadam se da je netko bio u slicnoj situaciji.
Bilo kakva informacija je dobro dosla.
Ovako 6.4.prilikom odnosa s deckom nam je pukao kondom. Za svaku sigurnost sam samo 8 sati nakon popila pililu za dan poslije 'ella one'.
Nikakve nuspojave nisam imala, stovise organizam mi je dobro reagirao na nju.
Nakon toga je slijedilo iscekivanje menstruacije. Ciklus prije je bio 21.3.a iducu menstruaciju sam ocekivala 18.4. I tocno na taj dan mi se pojavilo nekakvo krvarenje. Nikad prije nisam koristila kontracepcijske pilule pa sam se odlucila toga dana prve menstrucije poceti ih konzumirati.
To krvarenje, koje je bilo oskudno, smedje boje, sve mi je sumnjivije i trajalo je 7,8 dana, inace mi menstruacija traje 6 dana. Da li je moguce da to uopce nije bila menstruacija vec odgovor organizma na pilulu?
I da li sam odgodila sad svoju menstruaciju tako da sam 3 dana pila yaz kontracepcijske i kad sam postala sumnjicava stala sam s pilulama. Krvarenje je i dalje bilo oskudno ali promjenjive boje, do tamno smedje crne..
Imam li potrebe raditi test na trudnocu?
Da li mogu krvariti iako je doslo do zaceca. Jako me strah nezeljene trudnoce pa sam sve ucinila da ne dodje do toga. I u mom organizmu se dogodila hormonalna eksplozija, svasta sam utrpala.
Nadam se da se sve poremetilo od ela one pilule.
Pomozite molim Vas. :cry: :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: