Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2013 6:53 pm
Postovi: 3
Imam 22,5 godine.Pre oko 3 meseca su me hitno odvezli u bolnicu jer sam imala nepodnosljive bolove u desnom delu donjeg stomaka.. Tamo su otkrili da imam cistu iznad desnog uterusa.Bila je velicine 69x99mm. Kroz 5 dana su me laparoskopski operisali,i u toku operacije shvatili da mi je cista potpuno unistila jajnik,izgubio je funkciju.Uradili su mi i rez i izvadili desni jajnik. To mi nisu odmah rekli jer je dr tako zahtevao.. Naravno kao i svaka devojka koja zeli da jednog lepog dana postane majka tesko sam podnela tu vest,jako sam se uplasila za buducnost. Roditelji su mi rekli da ne brinem sve ce biti u redu,rekao je dr da cu moci da ostanem trudna. Medjutim kada sam januara bila na kontroli,dr koji me je operisao mi je rekao da treba do leta da ostanem u drugom stanju,da ne cekam.. A tu recenicu mi moj odabrani ginekolog (kod kojeg idem bar 3x godisnje) ponavlja unazad 3godine. "Jel ti zelis da imas decu?? E onda nemoj da cekas,sto pre-to bolje.Za kasnije ne znam,ne garantujem da ces moci." A posle toga su mi izvadili jajnik.E sad,moj glavni problem je to sto ne razumem zato me toliko pozurkuju? Da li ce mi ne daj Boze i ovaj drugi jajnik izgubiti funkciju? Koliko vremena stvarno imam da bez problema zatrudnim?Non stop mi je u glavi da li cu ikada biti majka ili ne..A svojoj okolini ne pricam o tome,jer ne zelim da ih smaram sa mojim strahovima,jer svi kazu da ce sve biti ok. Ja se najiskrenije nadam da hoce.Molila bih sve devojke ili dame koje su imale slicnu ili istu situaciju da mi ispricaju svoje "iskustvo" i da me malo ohrabre. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 11:54 am
Postovi: 9
Nema potrebe da panicis, moja drugarica je u istim godinama prosla kroz isto, ostala bez jednog jajnika i jajovoda a nisam sigurna da joj i drugi nisu dirali, doktori prognozirali 10% sanse da ostane trudna. 2-3 godine poslw toga postala je majka jedne devojcice a uskoro i druga puni godinu.
Nemoj se opterecivati i sve ce biti ok! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2013 6:53 pm
Postovi: 3
Drago mi je da to cujem!! :D :D :D Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Pon Mar 18, 2013 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2011 10:04 pm
Postovi: 2
Draga,
prosla sam kroz slicnu situaciju, i da te ne bi strefila moja prica, obavezno uradi antimilerov hormon, fsh, lh, estradiol, inhibin b, progesteron, na 2 ili 3 dan ciklusa, bar na 3 ili 6 meseci i kontrolisati te vrednosti ...tako ces znati da li ti je jajnik u funkciiji ili ne, i naravno obavezno pronadji lekara koji je strucan za hormonske analize...Lako je utesiti se cinjenicom da si mlada, i ja sam bila, ali vremenom se situacija nije odvijala u moju korist...antimilerovhormon ti govori koliko je ostalo antralnih folikula u tom jednom jajniku, a fsh i lh, povratnu informaciju koliko se sam jajnik forsira da jajne celije proizvede u datom ciklusu...Ako su ti ciklusi ok, redovni to je dobar znak da ti je jajnik preuzeo funkciju, ali bitno je da tako i ostane...meni je poceo da gubi posle nekog vremena, pa povedi racuna...i radjati dete u tvojim godinama je divna stvar, da mogu sve bih ucinila, a znam da i jesam, da ostanem trudna tada, ali jednostavno nije se desilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2013 6:53 pm
Postovi: 3
:o :-? Nisam nikada ni cula za te vrednosti,hvala mnogo na savetima,i tome sto ste izdvojili vreme za mene.. Ako sam dobro razumela,niste prosli onako kako ste zeleli. :( :cry: Da svi doktori malo savesnije rade svoj posao,do ovakvih situacija ne bi ni dolazIlo.. A mi se "lomimo" da nadjemo DOBRE privatnike da bi nam pojasnili sitaciju i ako je potrebno pomogli nam/izlecili. Tuzno ali istinito. :roll: Poslusacu vas,i uradicu co.Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu i dobroj volji da mi pojasnite neke stvari. Puno poz. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plasim se kolike su sanse da zatrudnim sa jednim jajnikom :(
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
pempy je napisao:
Draga,
prosla sam kroz slicnu situaciju, i da te ne bi strefila moja prica, obavezno uradi antimilerov hormon, fsh, lh, estradiol, inhibin b, progesteron, na 2 ili 3 dan ciklusa, bar na 3 ili 6 meseci i kontrolisati te vrednosti ...tako ces znati da li ti je jajnik u funkciiji ili ne, i naravno obavezno pronadji lekara koji je strucan za hormonske analize...Lako je utesiti se cinjenicom da si mlada, i ja sam bila, ali vremenom se situacija nije odvijala u moju korist...antimilerovhormon ti govori koliko je ostalo antralnih folikula u tom jednom jajniku, a fsh i lh, povratnu informaciju koliko se sam jajnik forsira da jajne celije proizvede u datom ciklusu...Ako su ti ciklusi ok, redovni to je dobar znak da ti je jajnik preuzeo funkciju, ali bitno je da tako i ostane...meni je poceo da gubi posle nekog vremena, pa povedi racuna...i radjati dete u tvojim godinama je divna stvar, da mogu sve bih ucinila, a znam da i jesam, da ostanem trudna tada, ali jednostavno nije se desilo...

Samo bez paranoje... nije potrebno raditi AMH i inhibin B na 3-6 meseci.... To je previše...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: