Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Miom na materici
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2012 1:51 pm
Postovi: 1
Zdravo! Imam jedan problem, pa bih da proverim sta mi Vi preporucujete. Bila sam kod ginekologa, i ustanovili su da imam miom na materici, 9mm, nije mi dao nikakvu terapiju, i ne znam sta da radim... Ako moze neki savet, mala pomoc...?! Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miom na materici
PostPoslato: Pon Okt 29, 2012 9:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Dixy88 je napisao:
Zdravo! Imam jedan problem, pa bih da proverim sta mi Vi preporucujete. Bila sam kod ginekologa, i ustanovili su da imam miom na materici, 9mm, nije mi dao nikakvu terapiju, i ne znam sta da radim... Ako moze neki savet, mala pomoc...?! Hvala unapred!

Samo redovna UZ kontrola (na 6 meseci).pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miom na materici
PostPoslato: Pon Dec 01, 2014 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2014 2:39 pm
Postovi: 1
Poštovani,
U decembru prošle godine su mi otkrili miom na materici intramuralni veličine 50 mm i polip u grliću materice. U martu kada sam išla na skidanje polipa miom je već bio 55 mm, a sad u novembru 65 x 60 mm. Navedeno je i da miom iznutra odumire tj. da je nekrotičan. Doktorka mi je i u decembru prošle godine savetovala operaciju, ali su u bolnici smatrali da mi još ne pravi probleme i da se ne dira.
Ono što mene brine je da miom raste i šta znači to što miom odumire? Imam pritisak na bešiku i debelo crevo i bolove u donjem stomaku i krstima.
Interesuje me vaše mišljenje da li je miom za operaciju i da li mora da se uklanja materica?
i Šta može da izazove nekroza mioma - koliko je to opasno?
Hvala unapred
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miom na materici
PostPoslato: Čet Dec 04, 2014 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2014 2:45 pm
Postovi: 1
E ovako, zelala bih svim zenama da kazem resenje koje sam ja otkrila za miome pa ako mislite da ce i vama pomoci kao sto je meni vi me poslusajte. Ja sam imala miom od 4cm prosle godine i par folikula na jajnicima, nisam do sada radjala pa nisam ni htela da to resim operatvnim putem ne samo zbog straha vec iskreno i zbog nesigurnosti u pojedine lekare. Ja sam prvo pila neke kapi tj ne neke nego Femisan A se zovu, i nisu mi pomogle, onda sam narucivala neke meleme od jedne zene sto pravi i nista opet. Onda sam konacno resila problem. Caj se zove Femina ja sam ga kombinovala sa jos jednim cajem Ispiranje materice, popila sam tri terapije, a jedna traje 45 dana, posle prve odmah su se videli rezultati, nakon trece je je nestao skroz. Za caj sam saznala preko drugarice njena mama je pila, i pozvalla sam, pricala sam sa nekom doktorkom Katarinom, sve mi je detaljno objasnila, i poverovala sam joj i naruciala i stvarno mi je pomoglo. Ja imam njihov broj 027333-202, ako neko zeli da pozove. meni je pomogo mnogo. Tako da zelim to isto i vama :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miom na materici
PostPoslato: Pon Avg 07, 2017 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2017 8:18 pm
Postovi: 2
Nova sam na forumu, pokusala sam da nadjem informacije koje me zanimaju, ali nisam uspela, pa se izvinjavam unapred ako ponoviti vec postavljeno pitanje.
Imam dva mioma, od kojih je jedan velicine 11cm (ne mm, vec centimetara). Krenula sam u pribavljanje potrebnih uputa da operativno odstranjivanje.
Ono sto me zanima je da li ovako veliki miom moze izazvati promene u radu organa za varenje, tj. creva? Naime, donji deo stomaka mi je uglavnom naduven, cesto imam gasove i pojacanu peristaltiku (creva se "cuju"). Takodje, u poslednje vreme je prisutna cesta stolica (u proseku tri puta u toku jutra). Da li ovo mogu biti posledice mioma?
Ili da posetim i gastroenterologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miom na materici
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 10:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема то везе са миомом него са смањеним лучењем желудачне киселине и кандидом у цревима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: