Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kontracepcija posle carskog reza.
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Imala sam carski rez pre dva meseca.Šta mislite koju kontracepciju bi trebalo da koristim.Imam 23 god.Ja sam mislila da stavim spiralu ali mi je doktorka iz doma zdravlja rekla da nemoze posle carskog reza,a mene je sramota da pitam doktora koji me je porodio jer je stariji čovek,a u tu doktorku baš i nemam poverenja.Čak me nije ni pregledala kada sam joj došla na kontrolu psle mesec dana od porodjaja.Kupila sam Jasmin Kkontraceptivne pilule na svoju ruku,ali još nisam počela da ih pijem. Smem li ja to tako sama piti. ŠTA MI PREPORUČUJETE.

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 3:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ne bi trebalo da pijes pilule za kontracepciju ako dojis. Spirala nema veze sa carskim rezom, samo mora da prodje 6 nedelja od porodjaja da se vrati materica na svoje mesto.

Trazi obavezno Mirena spiralu, ona ne izaziva odlive i infekcije kao stara bakarna, samo je malo skuplja i moraces da doplatis (mozda 200e) ali si onda mirna 5 godina i cak ti toliko regulise menstruaciju da obicno zene dobijaju po 2-3 dana bez ikakvih simptoma kada koriste ovu spiralu. Ako ne planiras decu u sledecih par godina, to je super resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Ne dojim bebu već mesec dana.A gde da kupim spiralu.Ako odlučim da stavim spiralu ići ću kod svog doktora koji me je porodio.

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Idi prvo tom lekaru i on ce da naruci spoiralu za tebe (mora da je naruci lekar). Samo, jos jednom, budi sigurna da je u pitanju Mirna. Mozes i da potrazis informacije po internetu (mislim da cak imaju i sajt na nasem jeziku) i da vidis zasto je bolja od ove stare bakarne. Ali, ako ne dojis, mozes i da probas sa pilulom, pogotovu ako ne mislis da pravis vecu pauzu od 2-3 godine izmedju dece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Kupila sam neke pilule jasmin,kazu da ih mogu piti na svoju ruku dok ne odem kod mog dr, raspitala sam se i rekli su mi da je baš za mlade,i nema reakcija kao pre što su zene imale a i skupe su.Hvala ti puno.

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mozes ako ne dojis da koristis sve vrste kontracepcije. Meni je dr. posle porodjaja dala tablete Calvezete ili tako nesto slicno (tada sam jos i dojila) ali ih ja nisam koristila iz nekog drugog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
a propo dojenja i hormonalne kontracepcije: 6 nedelja posle porodjaja MOGU se koristiti sve vrste hormonalne kontracepcije, ako za to nema drugih kontraindikacija

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4143
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 2164#32164



Slika, jane_doe

_________________
"I do not feel obliged to believe that the same God who has endowed us with sense, reason, and intellect has intended us to forgot their use." - Galileo Galilei


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: