Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KOLPOSKOPIJA
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: CANADA
DALI JE NEKO RADIO KOLPOSKOPIJU PA DA MI SE OBJASNI MALO.JA SAM RADILA PAP TEST I 3 GRUPA SAM I POSLE TOBA BIOPSIJU KOJA JE POKAZALA ISTO TAKO DA SU MI PREDLOZILI KOLPOSKOPIJU I FRKA MI JE.TO OVDE U CANADI ZOVU PRI KANCER.UNAPRED HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 10:14 am
Postovi: 24
Ne brinite se, moja majka je nekoliko puta radila kolposkopiju. Uopće nije bolno, kao normalan ginekološki pregled, koliko sam ja skužila- ubrizgava se malo joda u rodnicu i grlić maternice se gleda pod mikroskopom. Mama mi se jedino zalila da je malo nezgodan pregled iz raloga što ju bude stid, jer se doktor skroz približi vagini očima i gleda kroz mikroskop. Ništa ne boli, to je bitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: CANADA
HVALA TIH,ALI MI JE FRKA JER KAZU DA JE TO PRI KANCER


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Ja sam radila kolposkopiju, ovde je to deo standardnog pregleda uz PAP test i sada sam prvi put cula za to pre-cancer. Verujem da mozes naci mnogo detalja o tome na internetu, ali mislim da je biopsija daleko tezi "deo posla". Da li su ti javili rezultate biopsije? I kako su uopste radili biopsiju bez kolposkopije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 5:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: CANADA
RADJEN MI JE PAP TEST I POKAZAO 3 GRUPU I ZA TIM MI JE VADJEN ISECAK I POSLAT NA BIOPSIJU ,A REZULTAT BIOPSIJE JE POKAZAO ISTO STO I PAP TEST.SAD MI JE DOKTOR PREDLOZIO KOLPOSKOPIJU ALI TACAN DATUM JOS NEZNAM.POZZZZZZZZZZZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 1:21 pm
Postovi: 13
Nista se ne plasi. Kolposkopija je samo rec, a u stvari je obican ginekoloski pregled samo jos jednostavniji za pacijenta. Dakle nista ne boli!!! Jednostavno lekar priblizi mikroskop i pogleda kako "stojis" sa organima iznutra. Nema nikakvog drugog instrumenta, samo sto te premaze jodom (kao kada uzima bris).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
ja kolposkopiju radim vec 5 godina unazad jednom godisnje. razlog je sto mi je papa test pokazao trecu grupu i onda su mi radili prvo kolposkopiju pa biopsiju. za mene ni biopsija nije bila neprijatno i bolno iskustvo i zabolelo je tek toliko kao da me neko malo ustinuo. a tek kolposkopija,milina u odnosu na sve ostalo.zato draga gordanag nemas razloga za paniku,prvo sto uopste ne boli tj.nemas nikakav osecaj jer kolposkop je nesto kao mikroskop pod kojim se posmatra npr.grlic uvecan nekoliko puta da bi dr bolje video o kakvoj promeni je rec. zato,samo opusteno i inace kolposkopija bi trebala da bude u sastavu redovnih godisnjih ginekoloskih pregleda.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 2:14 pm
Postovi: 102
Poslednji put kad sam radila komplet pregled.... radila sam i kolposkopiju....
Komplet pregled je ukljuchivao razne briseve, pregled rukom, kolposkopiju itd...
Iskreno, ne znam kad je doktorka pochela sa kolposkopijom, a kad zavrshila.... znam samo da mi je rekla da mi je grlic cist i nastavila dalje...
Al` stvarno... potpuno je neuhvatljivo. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: CANADA
fora je u tome sto mi je pap test pokazao da imam abnormalne celije pa mi je frka da nije ono najgore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Nije mi jasno kako to da je prvo rađena biopsija pa tek onda kolposkopija.Kolposkopija je mikroskopsko posmatranje grlića i premazivanje jodom.Tamo gde jod ne oboji tkivo,ta površina tkiva ima nekih promena.Posle toga kad se ustanovi na kom delu grlića su promene-odatle se uzima isečak tkiva za biopsiju.
Inače-to uopšte ne boli,samo moraš biti opuštena kako bi se bolje videlo i pre završilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Malo je nelogično:prvo papa,to je ok,ali nakon toga biopsija pa kolposkopija,ja nisam lekar,nisam možda kompetentna ,ali znam kroz šta sam prošla,a to je sledeće: prvo je rađen pregled,pri kome je primećena neka "ranica" na grliću,pa je zbog te ranice odmah rađena kolposkopija i uzet bris za papa,nađena mi je treća grupa pa je zbog te treće grupe rađena biopsija...uglavnom ja sam se te promene, rešila lletz metodom,a promena nije bila baš prekancerogeno stanje kako su mi rekli,ja sam imala LSIL, a sledeće stanje je HSIL,i taj hsil smatraju prekancerogenom promenom,ali to sve može da se sredi...nego logičan redosled je:
1.PAPA TEST-TJ.UZIMANJE BRISA I KOLPOSKOPIJA,JER TO JE NEODVOJIVO
2. PA ,A KO IMA NEKIH ABNORMALNOSTI,TIPA PAPA 3 GRUPA ITD. TADA SE RADI BIOPSIJA,JER BIOPSIJU NIJE LOGIČNO RADITI BEZ NALAZA KOLPOSKOPIJE I PAPA !!!!!!! IPAK JE BIOPSIJA UZIMANJE ISEČKA,MENE JE ,ISKRENO TO BOLELO,A KOLPOSKOPIJA JE OBIČAN PREGLED PRI KOME SE JASNO VIDI GRLIĆ,TO NE BOLI UOPŠTE !!!
3. MOJ TI JE SAVET,JER TO MENE NIKO NIJE SAVETOVAO,A BILA SAM KOD MNOGIH GINEKOLOGA,DA NAKON TOGA OBAVEZNO TRAŽIŠ ECC,TO JE KIRETAŽA ENDOCERVIKALNOG KANALA,UZIMA SE MALO TKIVA IZ KANALA DA BI SE PROVERILO DA LI IMA I TU NEKIH PROMENA,JER MENI JE TO RAĐENO TEK GODINU DANA NAKON OTKLANJANJA PROMENE NA GRLIĆU,PA SE ISPOSTAVILO DA IMA NEKIH PROMENA ,KOJE SE PRATE,ZNAČI DA PRVO RADIŠ KOLPOSKOPIJU I BRIS ZA PAPA TEST,PA BIOPSIJU I OBAVEZNO ECC,OBAVEZNO POTRAŽI MIŠLJENJE VIŠE GINEKOLOGA,I PRE BILO KAKVE RADIKALNE ODLUKE POSAVETUJ SE SA VIŠE NJIH!!!
MOŽDA TO I NIJE NIŠTA,VEĆ SAMO PROMENA KOJA SE PRATI, ALI POSAVETUJ SE I KOD DRUGOG,AKO TREBA NEK URADI NEKO DRUGI PRVO KOLPOSKOPIJU I PAPA PA ĆE Š VIDETI,U STVARI SAČEKAJ REZULTAT BIOPSIJE I NE BRINI.
POZZZZ :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 3:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
Slazem se sa svima, ja sam radila kolposkopiju 2 puta, prvi put mi je vise bilo neprijatno jer sam ocekivala ne znam ti sta, ali u sustini je pocetak samog pregleda (obicnog pregleda) najgora stvar u celoj prici.... Drugi put nista. Koliko ja znam, od 25-te je pozeljno pored Papa testa raditi i kolposkopiju jednom godisnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: CANADA
pitanje za ZMAJ.sta ti znace sve ove skracenice ako mozes da mi objasnis?i meni je sve nejasno ali tako ovde rade.pap je pokazao 3 grupu i odma su uzeli isecak i poslali na analizu i rezultat je pokazao isto tako da je to kod njih oma dijagnoza pri kancer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA GORDANU G
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Papa test znaš šta je,radili su ti,ali pre bipsije koja je tebi rađena se radi ta kolposkopija koju tek treba da ti rade,što je nelogično,naročito sada jer je sa grlića uzet isečak,pa šta će sada da gledaju tim kolposkopskim aparatom? ali dobro,ako su tako rekli...moj ti je savet da i za taj rezultat pitaš još nekog da ti protumači,nemoj da te mrzi,veruj mi,znam kako je meni bilo,PITAJ OBAVEZNO I RASPITAJ SE ,a moju analizu biopsije i ecc analize koja je rađena godinu dana posle možeš da pročitaš u okviru teme koju sam ja otvorila ŠTA POSLE LLETZ?MOLIM ZA SAVET....
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=17376
IMAŠ NALAZ BIOPSIJE OD 9/2006 PA NALAZ TKIVA SKINUTOG SA GRLIĆA TOM METODOM LLETZ,OD 10/2006.
Šta te buni?skraćenica ECC
Citiraj:
3. MOJ TI JE SAVET,JER TO MENE NIKO NIJE SAVETOVAO,A BILA SAM KOD MNOGIH GINEKOLOGA,DA NAKON TOGA OBAVEZNO TRAŽIŠ ECC,TO JE KIRETAŽA ENDOCERVIKALNOG KANALA,UZIMA SE MALO TKIVA IZ KANALA DA BI SE PROVERILO DA LI IMA I TU NEKIH PROMENA,JER MENI JE TO RAĐENO TEK GODINU DANA NAKON OTKLANJANJA PROMENE NA GRLIĆU,PA SE ISPOSTAVILO DA IMA NEKIH PROMENA ,KOJE SE PRATE

a ako baš bude morala da se skida ta promena onda se obavezno detaljno raspitaj,imaš dve metode koje nisu tako invazivne jer ne odsecaju mnogo grlić,ne znam dal si rađala,to se preporučuje devojkama,to su ti loop ekscizija i lletz,skida se površinski sloj,ali samo ako je nalaz takav da je dovoljno skinuti površinski sloj,tj.ako promen a nije duboka,a obavezno traži ecc da bi znala kakvo je stanje u endocervikalnom kanalu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za gordanuG
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
http://www.geocities.com/medicacentar/K ... _nozem.htm
ovo ti je samo jedan od sajtova gde možeš malo da pročitaš o konizaciji i o promenama,mada verujem da tvoja promena nije strašna,papa 3 nije strašan,ima još grupa posle treće,mada ne znam tačno koliko,javiće se neko stručan pa će ti reći ,ne brini... :wink: samo se dobro raspitaj
pozdrav!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: