Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kontraceptivne pilule - da li je ginekolog u pravu?
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 05, 2013 1:07 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Imam 20 godina i nedavno sam odlucila da se obratim svom ginekologu (uslovno receno "svom", zena radi u studentskoj poliklinici) u vezi sa kontraceptivnim pilulama. Na pilule sam se odlucila iz dva razloga, od kojih su prvi strasno bolne menstruacije (oduvek), pri cemu prva dva dana prakticno ne mogu ni da hodam. Drugi razlog je taj da sam nevina, a decko i ja smo odlucili da zelimo da spavamo zajedno. Planiramo da koristimo kondom, ali smo se slozili da dodatna zastita nije na odmet.
E sad, ono sto je meni doktorica rekla je da bi morala da uradi vaginalni pregled da bi se odlucila koja mi tableta treba, te da bi bilo bolje da "ja to obavim" pa da joj se onda javim (jer joj ovako himen smeta).
Ovo mi se cini kao malo bizaran savet, jer sam mnogo puta cula za devojke koje su na pilulama upravo zbog jakih menstrualnih bolova i/ili hormonskog disbalansa i neredovnih menstruacija jos od ranih tinejdzerskih dana, kada su bile nevine, i to nije predstavljalo nikakav problem. Da li je ipak doktorka u pravu?
I za sve one koje uzimaju pilule iz ovog razloga - zanima me koje su im pilule najvise pomogle/kojim su pilulama zadovoljne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kontraceptivne pilule - da li je ginekolog u pravu?
PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 1:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
На основу хормонске анализе из крви се одређују контрацептивне пилуле. Какав вагинални преглед?! Питај ти још неког гинеколога.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kontraceptivne pilule - da li je ginekolog u pravu?
PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:13 am
Postovi: 27
Imam jednu nedoumicu

Poslednja mestruacija mi je bila 23.marta,medjutim 9.aprila sam izgleda ponovo dobila.Ne znam da li je rec o ovulacionom krvarenju(koje nikada do sad nisam imala)ili se radi o pravoj mestruaciji,posto je krvarenje prvi dan bilo oskudnije nego inace ali zadnja 3dana je intenzivnije,rekla bih menstrualno krvarenje.

Posto planiram povratak na pilule(uz uradjen lekarski pregled-Lindynette20),upravo zbog neredovnih menstruacija i kontracepcije,zanima me da li da pocnem da ih pijem sada(4.dan krvarenja) ili je ipak rec o ovulaciji pa da sacekam sl.menstruaciju?

Pliz,krenula bi sa pilulama sto pre posto me ovakva stanja stresiraju.
Sta da radim?
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: