Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Policisticni jajnici
PostPoslato: Ned Apr 20, 2014 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 10:43 pm
Postovi: 5
Pozdrav!
Imam policisticne jajnike i koristila sam kantarionovo ulje pomocu tampona dvije veceri. Medjutim pojavilo mi se krvarenje. Menstrualni ciklus bih trebala imati tek za 7 dana. Da li je to prouzrokovao kantarion, je li se nekome nesto slicno desilo i da li je to ok? Hvala unapred... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Sre Apr 23, 2014 10:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Lolicaaa je napisao:
Pozdrav!
Imam policisticne jajnike i koristila sam kantarionovo ulje pomocu tampona dvije veceri. Medjutim pojavilo mi se krvarenje. Menstrualni ciklus bih trebala imati tek za 7 dana. Da li je to prouzrokovao kantarion, je li se nekome nesto slicno desilo i da li je to ok? Hvala unapred... :)

A sto ste koristili kantarionovo ulje za policistične jajnike?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Sre Apr 30, 2014 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 10:43 pm
Postovi: 5
Zato sto sam na internetu (na razninim forumima) procitala da je upotreba kantarionovog ulja dobra za policisticne jajnike. I uopste da je kantarionovo ulje dobro za ciscenje. Nisam htjela da uzimam vaginalete od kantariona, jer mislim da je cisto ulje bolje. Kasnije sam izracunala da je menstruacija dosla ranije 4 dana sto je normalno za policisticne jajnike, tako da kantarion to nije mogao prouzrokovati. Postavila sam pitanje bez prethodnog razmisljanja i u bespotrebnoj panici. Hvala u svakom slucaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Ned Maj 25, 2014 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 3:35 pm
Postovi: 7
Imam i ja jedno pitanjce. Pre par dana sam bila kod ginekologa i na ultrazvučnom pregledu jajnika je primetio da mi je desni jajnik "lako uvećan i policistično izmenjen", dimenzija otprilike 4x3,5cm, dok je levi jajnik u redu. Za otprilike nedelju i po dana treba da proverim hormone (testosteron i dr.), ali sigurno su poremećeni jer imam hirzutizam. Ono što me zanima je da li se policistični jajnici mogu u potpunosti izlečiti lekovima, ili je to "problem za ceo život", kao što sam već negde pročitala? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Sub Jun 07, 2014 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Marija1989 je napisao:
Imam i ja jedno pitanjce. Pre par dana sam bila kod ginekologa i na ultrazvučnom pregledu jajnika je primetio da mi je desni jajnik "lako uvećan i policistično izmenjen", dimenzija otprilike 4x3,5cm, dok je levi jajnik u redu. Za otprilike nedelju i po dana treba da proverim hormone (testosteron i dr.), ali sigurno su poremećeni jer imam hirzutizam. Ono što me zanima je da li se policistični jajnici mogu u potpunosti izlečiti lekovima, ili je to "problem za ceo život", kao što sam već negde pročitala? Hvala unapred.

Družićete se ceo život, ali nije toliko strašno, uz par pravila i malo lekića sve će biti OK :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Ned Jun 22, 2014 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:29 pm
Postovi: 3
pozdrav!!!
ja imam policistične jajnika i primam terapija cyclo progynova medzutim od menstruacije ni m a trebalo je da dobijem na 28 den odnosno kad popijem sve tablete :x radila sam test za trudnoče medzutim je bio negativan neznam šta da mislim. molim vas za savet :cry: ako ima nekim takvom iskustvo da mi piše poz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Pon Jun 23, 2014 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 23, 2014 11:30 pm
Postovi: 1
Zdravo,
pre manje od mesec dana mi je otkrivena cista na desnom jajniku oko 5 cm. Pored te ciste doktor je primetio jos neku tecnost za koju je rekao da moze da znaci milion stvari. Ostavili su me na odeljenju, lezala sam nedelju dana tamo i tada je cista pukla i samo je bilo dosta slobodne tecnosti koju sam ubrzo i izbacila. Isla sam na Instut za majku i dete i tada je sve bilo u redu. Nije bilo ni ciste niti slobodne tecnosti, nalazi su bili sasvim korektni. Medjutim, meni su se bolovi i posle pucanja te ciste nastavili, ovih dana su bas cesti i malo jaci. Da li to znaci da ponovo imam cistu? Posto imam 18 godina moze li neko da mi objasni koliko opasna moze biti cista na jajniku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Pon Jul 21, 2014 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2014 12:41 pm
Postovi: 1
Postovani,

vec duze vreme imam problem sa krvarenjem koje je izazvano policisticnim jajnicima. Ginekolozi mi savetuju operaciju, a ja bih htela da to izbegnem i da resim problem na prirodan nacin, ako uopste postoji. Da li neko zna neki prirodni recept, melem, ili caj koji bi odgovarao ovom mom problemu?

Koristila sam Femisan kapi ali rezultati su izostali, tako da sam pomalo razocarana farmaceutskom praksom preporucivanja isplativih lekova.

Hvala vam unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2016 4:45 pm
Postovi: 1
Imam policisticne jajnike i insulinsku rezistenciju.Uz to pojacana maljavost i akne su prisutni.Pijem gluformin 3xna dan vec 2 meseca.Imam 23 godine.Koliko cu to jos morati da pijem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Док не средиш исхрану тако да одговара твом стању и да буде потпуно без хемије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 11:00 pm
Postovi: 2
Imam 18. godina.Pre 6. meseci mi je otkriven sindrom policisticnih jajnika.Imam neredovnu menstruaciju uz to i povecanu telesnu tezinu.Od juvenilnog ginekologa sam dobila da pijem Orgametril..Pila sam 6 meseci i imala ciklus 2 puta mesecno.Jer mi je tako odredjena trapija.Posto mi to nije odgovaralo prestala sam da pijem tablete i jer sam se mnogo ugojila i ne mogu da smrsam.Sada ne dobijam menstruaciju.Mozete li mi pomoci sta da radim.I da li cu moci da ostanem trudna ako nemam menstuaciju..I kako da smrsam jer imam viska 35 kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 7:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
rojka1813 je napisao:
Imam 18. godina.Pre 6. meseci mi je otkriven sindrom policisticnih jajnika.Imam neredovnu menstruaciju uz to i povecanu telesnu tezinu.Od juvenilnog ginekologa sam dobila da pijem Orgametril..Pila sam 6 meseci i imala ciklus 2 puta mesecno.Jer mi je tako odredjena trapija.Posto mi to nije odgovaralo prestala sam da pijem tablete i jer sam se mnogo ugojila i ne mogu da smrsam.Sada ne dobijam menstruaciju.Mozete li mi pomoci sta da radim.I da li cu moci da ostanem trudna ako nemam menstuaciju..I kako da smrsam jer imam viska 35 kg.

Za početak da se manete svog ginekologa diletanta... i da lepo odete kod endokrinologa jer je to u osnovi endokrinološki poremećaj... Potrebno je da se uradi test opterećenja glukozom i da se odrade insulinemije... i da se uvede adekvatna terapija, nikako orgametril...
Veeeliki pozdrav
P.S. Da se promeni način ishrane i da počnete redovno da vežbate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 11:00 pm
Postovi: 2
Za početak da se manete svog ginekologa diletanta... i da lepo odete kod endokrinologa jer je to u osnovi endokrinološki poremećaj... Potrebno je da se uradi test opterećenja glukozom i da se odrade insulinemije... i da se uvede adekvatna terapija, nikako orgametril...
Veeeliki pozdrav
P.S. Da se promeni način ishrane i da počnete redovno da vežbate...[/quote]

Razumem..Ali ja sam vec radila OGT test (sa 75g glukoze) i insulinemiju.

OGT test
0 30 60 90 120
Glikemija: 4.6 9.1 7.5 7.1 5.0 (mmol/l)
Insulinemija:9.8 89.17 105.5 93.25 56.1 (mlJ/l)

Biohemija: glukoza 5.64 mmil/L ; urea 3.6mmol/L ; kreatinin 77mcmol/L ; proteini 65g/L ; AST 15 lJ/L ; ALT 21 lJ/L ; ukupni bilirubin 4.6 ; direktni bilirubin 1.9 ; mokracna kiselina 219 ; holesterol 3.63 mmol/L ; trigliceridi 0.55 mmol/L ;HDL 1.63 mmol/L ; LDL 1.75 mmol/L

Hormonski status: FSH 7.0 lJ/L ; LH 18.1 lJ/L; prolaktin 315 mlJ/L ; progesteron 3.1 nmol/L ; estradiol 187 pmol/L ; testosteron 2.3 nmol/L ; TSH 0.474 mlJ/L ; fT4 14.57 pmol/L.
Mozete li da mi kazete o cemu se ovde radi ovde jer moja dokrorka nije imala vremena da mi objasni?

Hvala unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policisticni jajnici
PostPoslato: Sub Mar 05, 2016 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
rojka1813 je napisao:
Za početak da se manete svog ginekologa diletanta... i da lepo odete kod endokrinologa jer je to u osnovi endokrinološki poremećaj... Potrebno je da se uradi test opterećenja glukozom i da se odrade insulinemije... i da se uvede adekvatna terapija, nikako orgametril...
Veeeliki pozdrav
P.S. Da se promeni način ishrane i da počnete redovno da vežbate...


Razumem..Ali ja sam vec radila OGT test (sa 75g glukoze) i insulinemiju.

OGT test
0 30 60 90 120
Glikemija: 4.6 9.1 7.5 7.1 5.0 (mmol/l)
Insulinemija:9.8 89.17 105.5 93.25 56.1 (mlJ/l)

Biohemija: glukoza 5.64 mmil/L ; urea 3.6mmol/L ; kreatinin 77mcmol/L ; proteini 65g/L ; AST 15 lJ/L ; ALT 21 lJ/L ; ukupni bilirubin 4.6 ; direktni bilirubin 1.9 ; mokracna kiselina 219 ; holesterol 3.63 mmol/L ; trigliceridi 0.55 mmol/L ;HDL 1.63 mmol/L ; LDL 1.75 mmol/L

Hormonski status: FSH 7.0 lJ/L ; LH 18.1 lJ/L; prolaktin 315 mlJ/L ; progesteron 3.1 nmol/L ; estradiol 187 pmol/L ; testosteron 2.3 nmol/L ; TSH 0.474 mlJ/L ; fT4 14.57 pmol/L.
Mozete li da mi kazete o cemu se ovde radi ovde jer moja dokrorka nije imala vremena da mi objasni?

Hvala unapred :D[/quote]
Ovde se radi o klasičnom sindromu policističnih jajnika i insulinskoj rezistenciji
I opet da ponovim.. bežite od tih šarlatana koji vas "leče"...

Lek izbora za vas je metformin, 2 x 1000 mg, uz doručak i večeru, redovna fizička aktivnost i adekvatna ishrana bez slatkiša i testa
P.S. ako budete hteli možete da dođete i kod mene na pregled. Ako budete zainteresovani pošaljite pp u inbox pa cu vam dati adresu ordinacije
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: