Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta sada da radim?!
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 11:00 pm
Postovi: 53
Zdravo svima!
Javljam se prvi put mada sam cesto posecivala ovaj forum.
Ovo ce biti treca god.koju "provodimo"po lekarima.
Poceli smo sa analizama hormona,folikulometrijom,spermogramom,HSG-om.
Uradili smo i antispermatozoidna antitela rez.5o(ref.vred.<6o)
Uspesno smo izlecili hlamidiju.
Koristila sam pregnil 10.000i.j. Menopur,Lutestrol,Progesteron a Cyclo-proginovu god.dana bez nekog uspeha.
Zbog neredovnog ciklusa Dr.nije mogao da prati ovulaciju.
Pored toga imam folikul od 20mm na desnom jajniku koji perzistira vise od 1.god.
Dr. je bio izuzetno ljubazan,rekao je da uopste ne sumnja da cemo imati decu samo je pitanje na koji nacin!
Uputio nas je na prof.Radunovica
Pogledao je rezultate i posle ultrazvuka predlozio ICSI.Uradili smo analize i poceli s pripremama.
Od treceg dana sam dobijala po dva Menopura svaki drugi dan(12 kom.)
Od cetvrtog dana po dva Klomifena pet dana.Sve vreme vag.Orvagyl i Nistatin naizmenicno.
Posle stimulacije sam imala oko 20 folikula od 9 do 18mm.
To vece nisam mogla ni do toaleta od bolova!
Sutradan su posle rez. krvi i uz.zakazali hitnu intervenciju za 4 sata!
Broj folikula se prepolovio. Sada znam zasto me je boleo stomak!
Umesto ICSI uradili su mi inseminaciju jer su suprugovi rez. bili bolji nego pre.
Bolelo je jezivo jer su morali da mi pomeraju matericu(zavaljena je)
Proslo je i trebalo je samo da cekamo oko 3 nedelje.
Ali vec 7-og dana sam dobila! 9 dana ranije! Isplakali smo dusu i javili svima!
Nisam mogla ni da zivim u nadi tih tri ned.
Rekli su nam da se to jako retko desava-naravno,desilo se meni!
Do marta odmaramo-ne znam sta ce nam onda raditi ali ja ne mogu samo da cekam do tada!
Nocas sam citala vase komentare i nadam se da ce se i meni neko javiti sa nekim savetom!
VELIKI POZDRAV SVIMA,SRECNO I UNAPRED HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: istraj
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 1:21 pm
Postovi: 13
Draganice,
gde si radila inseminaciju? Nesto mi je u svemu tome cudno (terapija i njeni rezultati - prepolovljen broj folikula)! U svakom slucaju odmori organizam, a do tada probaj da procitas razna iskustva sa raznih foruma. Puno ces saznati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 12:41 pm
Postovi: 21
sve je čudno.priprema za ICSI(radi se kod jako loših spermiograma) pa nagla promjena na inseminaciju?????????

ako si već bila na stimulaciji nisu trebali raditi AIH(inseminaciju)
jesi li radila HSG,Laparaskopiju,cervikalne briseve to je uvjet za AIH.nemogu sam vidjeti tvoju poruku komp šteka ali moj savjet mijenja doktora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 11:00 pm
Postovi: 53
Cao drustvo opet ja. Da odgovorim na pitanja-isla sam u BisIntermedicus kod dr.Radunovica (videla sam ga na konsultacijama i na dan intervencije) Br.folikula se prepolovio jer su u toku veceri popucali-to znam sada,tada sam mislila da tako treba! Za ICSI su nas spremali jer spermogram nije bio najbolji. Molim vas,recite mi koliko se razlikuju pripreme za ICSI i inseminaciju? Ljuta sam i na sebe jer ih nisam pitala zasto sam dobila vec 7-mog dana(9 dana ranije).Na kontroli su rekli da je sve cisto "kao suza"mada sam jos puna tecnosti-MOJ zakljucak je da pucaju i preostali folikuli! Takode,posle odnosa sam krvarila kao da opet gubim nevinost! A 10-ak dana mi je isla tamno braon krv-pretpostavljam od silnih hormona! Citala sam da su bar u jos jednom slucaju kasno reagovali jer u pitanju su samo sati a sve to se vidi na UZ. Ubedena sam da su trebali da mi "odrade"jos to vece(da je Dr. bio tu) Rekli su da ce videti za mart-da li ICSI ili inseminacija! Sta mislite,ako su sanse iste a razlika u ceni ogromna/nije svejedno/da MI predlozimo jedno 5 inseminacija umesto 1 ICSI! I da ne zaboravim-ovo mi je treci Dr.-prvi je odmah hteo da radim HSG/za analize hormona kao da nije cuo/ Niko nije savrsen-svi gresimo! A ja se nadam da ce mi sledeci put uspesno "odraditi" Unapred hvala svima na savetima a posebno onima koji su mi vec odgovorili /laky74 ako nisam pogresila/ POZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 4:56 pm
Postovi: 51
Mislim da treba da nadjes lekara koji ce ti posvetiti mnogo vise vremena.Dr kod kojeg ti ides vazi za odlicnog lekara ali je stalno u nekoj guzvi.Mozda probas kod Goce i Dragana Ivanovic,cula sam da su veoma detaljni,ili kod Ljubica u Jevremovoj(mada kazu da je i on mnogo zauzet).Srecno!

_________________
t.b.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: