Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Missed
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 14
Na zalost ipak mi se desio missed. Zanima me posle koliko vremena mogu da imam seksualne odnose? Da li da cekam posle prve menstruacije ili treba i duze? I kada bih opet mogla da zatrudnim? Dr mi je rekao da sacekam jedno 6 meseci, ali meni je to malo mnogo. Da li moze ranije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 2:19 am
Postovi: 46
zao mi je zbog misseda, na zalost znam kako je. :cry:

iz izkustva bih preporucila da sa odnosima sacekate dok ti ne stignu rezultati briseva, a briseve uradi par dana nakon sto ti prestane krvarenje.

ako je sve ok, mozete odmah na novu trudnocu.
ovo sa 6 meseci je "stara skola", a ginekolozi ugl preporucuju sredinu, znaci 2.-3. ciklus posle.
zavisi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 8:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Zao mi je sto ti se to desilo.Znam kako se sada osecas jer sam i ja kroz to prosla u septembru. Ja sam odnose imala posle 4 nedelje a sto se tice trudnoce dr mi je rekla da sacekam jedan ciklus i da mogu ponovo. Medjutim ja jos uvek nisam dobila menzis posle intervencije tako da je to moj novi problem.Neko optimalno vreme za koje bi trebala da dobijes je u roku od 40 dana od intervencije.Meni je proslo 2 ipo meseca i nista. Bila sam kod dr i rekla mi je da je sve ok i da cekam jer su moji ciklusi inace neuredni i produzeni i da je ovo veliki stres za organizam . Budi jaka i bice sve ok. Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
imala missed 11.10. osecala se grozno i mislim da u tih 6 meseci koje ti je dr preporucio spada i psihicki i fizicki oporavak dakle najbolje bi bilo da cekas koliko ti je receno da ne bi bilo problema ne daj boze sledeci put.
dakle samo strpljenja zelim ti srecu drugi put :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
ja sam missed imala 12 juna i rekli su mi dr da za 3 meseca mogu ponovo da ostanem u drugom stanju,a odnose sam imala posle 3 nedelje.Ja sam htela da pokusam ponovo za 3 meseca medjutim kada sam prvo otisla na konrtolu pre svega dr mi je rekao da mi je materica i dalje podeljena kao posle porodjaja,sto znaci da se tada iako je proslo 4 meseca od misseda materica jos nije vratila na mesto,sada je naravno sve uredu ali cekam sve uredne nalaze,ne brini sve to brzo prodje i meni je jako tesko palo sve to i htela sam sto pre da zatrudnim alikako je vreme prolazilo shvatila sam da je bolje da sacekam jos malo pa da sve bude uredu nego da rizikujem jer sigurno ne bih podnela jos jedan poraz,pozdrav i srecno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 14
Hvala vam na ovim odgovorima. Ja sam bila na kontroli (uz) posle 7 dana i dr mi je rekao da je sve ok. Nikakve dodatne analize mi nije trazio, mada ja i danas posle 11 dana imam par kapi neceg braonkastog. Ne znam, to se valjda cisti? I sad mi se cini kao da me to malo pecka i svrbi, ne znam da nije od antibiotika koje sam uzimala i ne znam da li sad smeju da se stavljaju vaginalete dok ne dobijem prvu menstruaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 2:19 am
Postovi: 46
meni je krvaruckanje bas dugo trajalo, cak cini mi se oko 3 nedelje.
na kraju je bio svetlo svetlo crveni iscedak.

za peckanje ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
I meni je krvarenje trajalo 3 nedelje ali pomalo.Posle toga je sve bilo ok ali sad nikako da dobijem menzis.Proslo je dva ipo meseca i nista.Poludecu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i mi smo u istom paklu....
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 1:38 am
Postovi: 76
zao nam je zbog toga sto ti se desilo,a znamo kako ti je jer smo mi imali 2 miseda,jedan neki da,a drugi pre 3 godine...........sto se tice odnosa nama su savetovali da sacekamo 6 nedelja,a sto se tice druge trudnoce 6 meseci..........6 meseci da se obnovi zid materice a i za to vreme se mogu uraditi sve analize,da ne uletimo ponovu sa istom greskom u novu trudnocu....zato glavu koliko mozes gore i srecnooooooooooooo...........pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: