Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uklanjanje granuloma
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Pitanje za doktore,

Na koji nacin se uklanja granulom sa oziljka nakon histerektomije (mislim na unutrasnji oziljak!)? Da li se radi pod anestezijom? Da li se ponovno vraća?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 8:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ako govoris o onoj kili koja se stvori sa unutrasnje strane reza, to je imala moja mama kada je uradila histerektomiju pre dve godine. Ona je imala onaj uzduzni rez jer je imala veliku i tesku operaciju i nisu cak mogli ni onaj bikini (a nije operisala kod nas). Njoj se to pojavilo i nekad joj se vidi pod kozom kao neko jaje. Medjutim, njoj je doktor rekao da se to pojavi i povuce i da ako moze da izbegne, ne dira, posto nema sanse da se i posle uklanjanja nece opet pojaviti. Znaci, samo smeta, bezopasno je, i ne treba uklanjati ako moze da se izdrzi sa tim.

Nadam se da ti ovo pomoci dok cekas odgovor nasih lekara, ovo je rekao americki lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Granulom
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Granulom se nalazi na rezu u vagini. Znaci, mestu gde je nekada bio grlic materice. Trenutno je velicine zrna graska, boli kod ginekoloskog pregleda (i prokrvari), a sex je neizvodljiv zbog bola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Evelina
granulom u svodu vagine na mestu reza uklanja se spaljivanjem ili tzv lapiziranjem, za intervenciju nije potrebna anestezija jer ne boli!
To što vašu majku boli sigurno nije od granuloma, problem je neke druge prirode.

ZA majmunče: potkožno "jaje" je hernija tj. kila na mestu loše ušivene mišićne opne tzv. fascije, tokom zatvaranja trbušnog zida, a ne granulom. Vremenom se kilni prsten proširi a kila povećava.


Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Granulom
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hvala na odgovoru, mada moram da priznam da tek sada brinem!
Inace radi se o meni. Imam 41 godinu, u martu sam operisala karcinom jajnika i upravo sam zavrsila sa hemo terapijom (TAXOL CBDCA). Zaista neznam sta bi to moglo biti? Bila sam na proceni 5.12 i zaista su me detaljno pregledali na Onkoloskom i receno mi je da je sve ok. (za granulom mi je rekao moj ginekolog u DZ kod kog sam otisla zbog vrlo bolnog ginekoloskog pregleda prilikom prve procene).
Ako imate ideju sta bi to moglo biti, molim Vas, javite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 5:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pedja - hvala na odgovoru. Mama mi kaze da joj se to pojavi i posle nestane i tako opet, nije dobila utisak da se uvecava svakom novom pojavom. Kad bude dosla opet u posetu, ideo u setnju po lekarima, vidim ja :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: