Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Predmenstrualno krvarenje
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 3:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Ovako, opet imam problem. Sanirala sam ranicu na grlicu materice pocetkom marta (radio talasima) i sve je bilo ok. Nalaz biopsije je dobar, ali sada se stvorio novi problem. Ciklusi su mi redovni na 25 dana i traju 7 dana, od cega prva 3-4 dana imam bas obimno krvarenje , a posle malo. Ovakav ciklus imam od prve menstruacije koja je bila u 14-oj godini, a sada imam 28 (bez porodjaja, abortusa). Ono sto mi se pojavilo po prvi put u zivotu proslog meseca je da sam 23 i 24 dana imala braon krvarenje (u tragovima) da bi 25 dana krenula normano, sli trajalo samo 2.5 dana i posle opet to braon krverenje 2 dana. Nisam htela da nista alarmiram nego sam sacekala sledecu men. i sada mi se desava to ponovo. Danas je 23 dan i opet je krenulo to braon krverenje i sada sam jako ulasena, a gin. mi je zakazao tek za ponedeljak. Molim vas za misljenje ako je neko imao ovakvih problema, jer sam sada vec jako uplasena i vec dovoljno istraumirana gin. problemima u zadnjih 1.5 god.
Najlepse havala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
To sto Vam se desava je najverovatnije hormonske prirode kad izlazi taj braon sekret ili slicno......Nemate razloga da brinete.Idite samo kod doktora u zakazanim terminima i budite spokojni......


Pozdravljam Vas!!! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
mene brine to sto sam citala da to premenstrualno krvarenje dolazi usled poremecaja nekog zutog tela i da moze da dovede do neplodnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 5:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Samo da podignem temi i zahvalim se Ivi na odogovoru. Zamolila bih nekog od doktora ili nekog ko je imao slicne probleme da mi odgovori. Jako se bojim neplodnosti (moja majka se lecila 15 god). Sta mi vi predlazete, da li da radim neke hormonske analize, da li se ovo moze resiti nekim tabletama itd. Krvarenje je samo u tragovima i boje je kafe, ali evo traje drugi dan i prosli mesec je trajalo dva dana i teci je krenulo pravo.
Molim vas za pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Ja sam imala predmenstrualno krvarnje ili tzv. spotting...
I evo me :D :D
Sta je bilo.. evo kod mene je bilo to da sam imala vodene ciste, koje bi pred svaki ciklus pukle, i onda bih imala taj braon-krvavi sekret,... koji bi trajao oko 3-4 dana dok ne dodje menstruacija.. Koliko sam upucena, mislim da to moze da ti oteza da zatrudnis, ali nikako da od toga ostanes neplodna.. Nekad je u pitanju cista, nekada hormonski poremecaj, i u oba slucaja se ovo da resiti... Znaci, nemoj da ti je neplodnost na kraj pameti.. za sve postoji resenje, samo idi kod dr i objasni :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Evo ovako....... ako je to homonske prirode ginekolog i endokrinolog ce ti reci koje analize krvi treba da uradis.I ako je u pitanju homonski disbalans to nije mnogo veliki da bi ti izazvalo neplodonst.U sustini taj braon sekret pokazuje da se nesto "sitno' poremetilo,a ne toliko znacajno da bi ti izazvalo neke trajnije posledice.U svakom slucaju u dogovoru sa tvojim doktorom,mislim da nece biti nikakvih problema.

Zelim ti sve najbolje!
Saljem ti pozdrav i poljubac... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: