Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMAGAJTE!
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 12:14 pm
Postovi: 3
Imam 23 god.i neredovnu menstruaciju...ali bas neredovnu,desava mi se da prodje i po 6 mjeseci da ne dobijem...prosle godine sam najzad odlucila da podjem kod ginekologa i vidim u cemu je problem i doktorica mi je preporucila da uradim hormonsku analizu.Progesteron mi je bio povecan pa mi je dala da pijem ENDOMETRIL 4 mjeseca.Za vrijeme terapije,tj ta 4 mjeseca,meca mi je bila obilna,ali bitno je bilo da sam je imala,ali pocela sam da se debljam,da maljavim,a kosa mi je pocela da opada,raspolozenje mi se mijenjalo iz minuta u min.i odlucila sam da se opet obratim doktorici.Doktorica nije znala u cemu je problem,rekla mi je da je stres razlog tome i moja kilaza(inace visoka sam 168,a imam 54kg).
Odlucila sam da ne idem vise kod doktora,ali kada mi je meca opet izostala 5 mjeseci,odlucila sam da se obratim drugom doktoru i vidim u cemu je problem.Opet sam uradila hormonsku analizu i stitnu zlijezdu i sve je bilo ok,i doktorica mi je dala tablete YASMIN i rekla da ja nisam smjela da pijem Endometril jer te tablete imaju vise muskih hormona...Ja sada zelim da zatrudnim,ali nisam sigurna dali mogu,tj koliko vremena treba da prodje da mi se organizam oporavi od ovih hormona.
MOLIM SVE KOJI NESTO VISE ZNAJU O OVOME DA MI ODGOVORE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
pa posle jasmina koliko znam smes odmah da zatrudnis,a za endometril ne znam..

idi na sajt www.21dan.com i imas opciju da poslajes ginekologu mejl...a imas i info telefon...mislim da ces tako pre dobiti odgovor nego da cekas ovde

srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 10:39 pm
Postovi: 123
Endometril nema muskih hormona,glavni sastojak tih tableta je linesterol koj je derivat progestina koji je zenski hormon.Mislim da mozes da razmisljas o trudnoci cim prestanes da pijes bilo koje kontraceptivne pilule.To sto su ti menstruacije neredovne ne znaci da neces ostati u drugom stanju.Opusti se i uzivaj sa svojim partnerom i zaboravi na kalendar.
Mozda da uradis briseve,cisto da proveris sekret zbog bakterija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 31, 2007 5:19 pm
Postovi: 25
Lokacija: BG
Mislim da nema razloga da brines zbog ENDOMETRILA!

Ja sam ga pila 2002. godine i to 6 meseci, mislim.... Naravno, svaki mesec se doza smanjivala... Takodje sam i ja imala malo problema sa kilazom (visoka sam 172, i imala sam 60 kg, a normalno mi je oko 53-54! Ali moras priznati da to i nije tako strasno - ni u tvom slucaju - bilo. Kilaza mi se ubrzo po prestanku uzimanja tableta smanjila!). No, da nastavim - Endometril mi je mnogo pomogao!!!! S obzirom da sam PRVI put menstruaciju dobila jako kasno - cak u II godini srednje skole, sa nekih nepunih 16 godina, i s obzirom da sam 2 godine (od tada) imala samo po 2 puta godisnje menstruaciju (jednom leti i jednom zimi, kao po nekom pravilu...), Endometril je ucinio cudo! Doduse, nisam odmah dobijala svaki mesec, desavalo se da ponekad i preskoci, ali je uglavnom bilo redovno!
Posle toga sam nekoliko puta radila hormonske analize, i sve je bilo OK!
Ne mogu tacno da tvrdim, ali mislim da to malo sto si pila Endometril tablete ne moze nikako lose da utice na tvoju plodnost!

Pokusaj, sve je na tebi!

Srecno! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: