Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Zdravo svima, imam problem sa Dovicin kapsulama...
Prehladila sam jajnik i boleo me dva dana i posla sam kod svog ginekologa, koji me pregledao ultrazvukom i kao nije upala, jajnik je u redu, ali mi je ipak dao da pijem Dovicin 2x1 10 dana...Od prve me je zeludac zabolio, naravno nisam je pila na prazan stomak! i vrtelo mi se u glavi, ipak sam nastavila da ih pijem, kasnije, drugi, treci dan nije mi bilo tako muka, bilo je prilicno ok, ali evo danas mi je 7. dan i zeludac me bolio i danas i juce po citavi dan, sta god stavila u usta... Ne zanm sta da radim.. Prekjuce sam bila kod ginekologa da mu odnesem nalaze, jer mi je bio dao da radim krv, i crp i sce ostalo je ok, kaze eto nije upala ali ti ovo ispij do kraja.. Ja sam rekla ok, je mi prekjuce nije bilo ovako... I sad ne znam sta da radim, mislim mogu ja izdrzati nije mi zbog bola, nego da dugorocno ne unistim zeludac?? Da li je to moguce?? Plus jos komentar moje izarane kad sam isla da mi da uput za nalaze-unistice ti zeludac...

Da li je neko imao ovakvih problema? Opet kazem, nije meni zbog bola trenutno, izdrzacu to, nego da mi digorocno ne uniste zeludac? :) Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Iko?? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Sub Dec 30, 2017 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 07, 2016 10:40 am
Postovi: 16
angelww je napisao:
Iko?? :)

ne verujem da ce ti upropastiti ze;udac ali pij za svaki slucaj ranisan i kontrolok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Sub Dec 30, 2017 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Hvalana odgovoru :) ali sam prestala, bolio me stomak evo i danas kao kad imas stomacni virus, zeludac naravno ubija i prestala sam.... Valjda ce biti ok :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Ned Dec 31, 2017 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јесте, баш он види на ултразвуку да није упала.

Знам многе који по пола године пију Довицин само прентивно јер иду у којекакве тунгузије. Колико ми је познато нико није имао проблема. То је јак лек али не би требао да прави такве болове. Скоро сигурно имаш неки озбиљнији проблем са желуцем па обрати пажњу.

Узгред, два Довицина су баш велика доза па још дугачких десет дана за "непостојећу упалу" - превише. Промени лекара који није сигуран ни у оно што сам прича.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Ned Dec 31, 2017 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Ma pojma nemam vise.. Prvo, ja sam sigurna da je u pitanju jajnik, e sad verov nije bila bas upala ali prehlada sigurno jeste, jer sam dan prije toga sat vremena sedela na jednoj hladnoj plasticnoj stolici. :( E sad ja sam bukvalno drugi dan tog bola posla kod doktora, koji uzgred nije moj ginekolog vec je moja dr odsutna meswc dana i kaze mi medicinska evo imas nocas jedan termin slobodan, reko super, jos je doktor stariji i dobar (mada iskreno mislim da je vise i izlapio-ima preko 70god)
Da je bila moja dr ona mi nista ne bi ni dala, vec prvo uradi nalaze, ako je crp ok nije upala?!?! Ja ne znam da li da verujem u ovo.. Prosle zime me jw isto tako valjda jajnik bolio i crp ok kaze nije upala nesto je drugo, kod jajnika crp obavezno mora biti povecan i kraj. I znam da sam posle toga tripovala na slepo crevo, od toga tek nije bilo nista... Meni je cak sad bilo drago sto mi je ovaj dr dao antibiotik, jer ovi nasi daju i za kad grlo malo grebe, a ne jajnik koji je malo bitniji.. Volela bih da sam do kraja ispila, ali zwludac i stomak me i sad jos uvek bole..

Mislite li da ce sedam dana biti dovoljno ako je bila neka mala upala, nadam se da hoce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Ned Dec 31, 2017 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Седам дана Довицина је сасвим довољно за решавање инфекције али то твоје није инфекција већ оно како се каже стерилна упала. Ту антибиотици помажу али не решавају проблем.

Најбољи је лек онај који саветујем код упала простате које се добијају онако како си ти добила упалу јајника, а који управо и примењујем на саби :( : грејање дупета и стопала најмање пола сата дневно а пожељно је сат времена у континуитету. Дакле седиш на електичном јастучету а стопала грејеш у врућој води коју повремено треба доливати врелом водом. Грејање стопала можда може да се примењује само првих неколико дана али грејање дупенцета мора много дуже. Можда би било корисно и оригано уље у капсулама.

Очигледно ти је доњи стомак осетљив на хладноћу и ако желиш да се сачуваш проблема у животу, мораш да избегаваш седење на хладном, танке панталоне по зими и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Pon Jan 01, 2018 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Hvala ti puno na savetima!
Da rano sam i ukapirala da sam mnogo osetljiva, ma sva mrsava uzas, i duga debela jakna zimi, ispod farmerki obavezno helanke, ma znam sve, i samo tako nesto bezveze sto dozvolim i aj zdravo, plus su meni noge non stop hladne, kao da nemam cirkulaciju :x a npr drugarica nikd trikmajicu ne nosi zimi, nedaj boze hulahop, cesto golog stomaka i nista nikad da je zaboli :roll:
Evo sam odmah stavila noge na radijator, nema vise zezanja sa mojim jajnikom! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Sre Jan 03, 2018 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чисто да те подсетим: за јајнике није довољно грејати столапа нарочито не на млаком радијатору. Само немој да ти падне на памет да седиш на радијатору па после да добијеш упалу бубрега од хладног прозора.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Sre Jan 03, 2018 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2017 1:00 pm
Postovi: 6
Ne, radijator je onaj na struju, ne uza zid, vreo je.. Ali mislim da necu sedeti na njemu, nekako to kao da mi ne prija, ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOVICIN-problem sa zeludcem
PostPoslato: Sre Jan 03, 2018 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ништа без седења, нема вајде. И нема шта да ти не прија. Ако ти је превише вруће смањи температуру. Али мораш да осећаш врућину а не да буде млако. Може да буде проблема приликом менструације у смислу да се она појача, али тада смањиш загревање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: