Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 38 godina-upomoc
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 20, 2007 10:32 am
Postovi: 26
Lokacija: novi sad
Pozdrav svima,molim da mi neko protumaci rezultate i da mi napise sta dalje.Imam 38 godina,dve godine pokusavamo da dobijemo bebu,nikada nisam ostajala u drugom stanju,nisam imala abortus.Menstruacije su mi uredne,na svakih 28-30 dana,ovulaciju osetim svaki put kao neprijatne bolove u stomaku.Lecila sam se od ureaplazme i mico plazme.Uspesno izleceno.Bris cerviksa je u redu.Test na chlamidiu pcr-metodom u redu.u poslednjih dve godine ugojila sam se 10 kg.visoka sam 162 cm , tezina 70 kg.Radim kao poslovni sekretar i ne smatram posao preterano stresnim,mada sam u poslednjih 3-4 godine imala izuzeno stresnih situacija.Nalaz mog doktora-objektivno> PVU epitelizirano ali lako hiperemicno.Grlic skracen, palpatorno>uterus u AVF,pokretna bezbolan uredna velicina,glatak,Adenxa obostrano,b,o,UZ nalaz > Uterus u AVF,ednometrijum periovulatonof iygleda debbljine 10 mm na prednjem zidu prema desnom rugu malo hiperehogeno polje obs endometralni polip promera 10mm.Oba jajnika sa znacima ovulacije -lako policisticni-svi folikuli do 8 mm i ima ih oko 7-8 na oba jajnika ali bez dominantnog folikula.Napominjem da je preglad radjen tri dana posle ciklusa,Uradjen mi je hormonski status i govori u prilog PCO Sy.FSH 7,73 LH 13,05 E2 65,77 prolaktin 11,87 , testosteron 0,9 .Hormonski status radjen 3 dana ciklusa.Trenutno pijem siofor 500 ,.Spermogram supruga je od jako loseg dosao do normospermije ali ima povecan broj leukocita.Njemu je utvrdjena ureaplazma i clamidija.clamidija uspesno izlecena,jos uvek je pod terapijom za ureaplazmu.Surug ima 38 godina i radi poprilicno stresan posao.Oboje smo pusaci.Suprug se i aktivnio bavi sportom.Svakodnevni odlasci u teretanu.Bicikl je prestao da vozi.Suprugov 1 spermogram >volumen 2,0 ml , viskoznost povecana,likvefakcija preko 30 minuta , ph 8,5 , hos test 60% (+),40% ( - ),укупан број сперматоѕоида 10,8 x 10/6 ml ,broj pokretnih 0,7 x 10/6 ml,pokretljivost stepen 4 ----- , stepen 3 ) 0,4 x 10/6 ml , stepen 2) 0,2x10/6 ml stepen 1)0,1 x 10/6 ml.metodom swim up posle 45 min in vitro -broj progresivnih spermatozoida 0,6 x 10/6 u 1 ml , pokretljivost stepen 3) 0,6 x 10/6
spermocitogram >abnormalne forme 58%,mikro 20%, kon;aste glave 3%,glava pod uglom 9%,duple glave 3%,dupli repovi 3%,uvrnuti repovi 10%,okrugle glave 5 %,nezreli oblici 5%,ostale celije 10x10/6 ml.sledeci spermogram radjen posle 2 meseca-volumen 2 ml ,viskoznost povecana liferakcija preko 30 minuta ph.7,5 hos test 60% + , 40% - .ukupan broj spermatozoida 8.6 x10/6, broj pokretnih spermatoyoida 1.7x 10/6,poretljivost stepen 4-------,stepen 3)0.6x10/6ml,2)0.7x10/6ml,1)0.4x10/6ml,spermocitogram.abnormalne forme 34%,mikro 16%,kon;aste glave,3% ,glava pod uglom 7%,duple glave 2%,dupli repovi 4%,uvrnuti repovi6%,okrugle glave 2%,nezreli oblici 4%,ostale celije 4x10/6 ml.Tada je prvi put zatrazena spermokultura.nadjene protozoe.Lekar kod koga je do tada isao mu je za ove rezultate rekao da cak ni vantelesna nece pomoci.Posle toga odlazi kod drugog lekara,a u medjuvremenu smo culi za eliksir dr.dusana obrenovica koji moj suprug pocinje da pije.Posle sest meseci rezultati su sledeci.NAJNOVIJI SPERMOGRAM-volume ejakulata 2.6,ph 7.5 ,likvefakcija 30 min. konzistencija -normalna.broj spermatozoida 27.0 , ukupan broj spermatozoida 70.2 ,progresivno pokretnih 0.42,pokretnih 0.17 , nepokretnih 0.41, leukociti 7.59,ostale aelije 6.46,vitalnosr 0.77,hipoosmotski test 0.76.morfologija spermatozoida -normalni oblici 0.47,patoloski oblici 0.53.zbog povecanog broja leukocita radjena spermokultura gde je i utvrdjena ureaplazma i klamidija.Posle mesec dana uradjena ponovo spermokulura i klamidije nema ali u tragovima jos uvek ima ureaplazme.trenutno je pod terapijom sa vizirenom.
Molim vas najlepse da nam odgovorite,sta ciniti dalje .Kakvi su nam zaista rezultati i imamo li mi sanse za nesto sto zelimo oboje najvise na svetu..unapred hvala ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: