Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rana trudnoca i osecaj pecenja nakon odnosa
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 05, 2007 2:44 pm
Postovi: 18
Postovana dr. Obgyn, molila bih Vas da mi odgovorite na moj problem : Imam 31 godinu, u 7. nedelji sam trudnoce, prva trudnoca, bez ranijih pobacaja, dobro se osecam. Ciklusi su bili jako obilni i na 30-35 dana. U svojoj zdravstvenoj istoriji navodim operaciju slepog creva u 14. godini i toxoplazmu pre 4 godine ( nije nicim tretirana jer se od simptoma javila samo slabo povisena temperatura ), jednom godisnje svake godine nakon toga radjen titar IgG i IgM i sve je normalno. Suprug negira bolesti od vaznosti. Zivim u inostranstvu ( bitno je iz razloga koga cu navesti kasnije ) i od pre pola godine, otprilike u vreme ovulacije i sve vreme do sledece menstruacije javlja mi se bol i pecenje nakon odnosa, praceno jako oskudnim sekretom i jako oskudnim svrabom, znaci prva 2 simptoma su dominantna. Javila sam se svom kucnom lekaru koji je procenio, na osnovu trakice koja odredjuje kiselost vagine, da se radi o gljivicama i prepisao mi je vaginalete Cansen. Koristila sam ih i stanje se kratkotrajno poboljsalo. U sledecem ciklusu ponovo isti problem, ovaj put mi je lekar prepisao GinoDaktarin ( 1 vaginaleta ), stanje se takodje poboljsa ali samo do sledeceg ciklusa ( pecenje i bol se smiri nakon menstrualnog krvarenja da bi se oko ovulacije ponovo pojavilo ). Mom suprugu su se pojavile crvene tackice na penisu koje su prosle nakon upotrebe Cansen kreme. U aprilu odlazim za Srbiju gde odlazim na kompletan ginekoloski pregled gde je utvrdjeno :
- Papa test 2. grupa
- vaginalni bris 3. grupa - nije potrebna terapija, plus mi je doktorka "odokativnom metodom" rekla da imam gljivice ( da li je to moguce ?! ), dijagnoza Colpitis
- hlamidija negativna
- kolposkopija - prisutni spoljasnji i unutrasnji kondilomi, nalaz na grlicu uredan ( nema ranica )
- Ultrazvuk - sve uredno
Odlucila sam se da skidam kondilome u Srbiji i koristila sam vaginaletu Lomexin da bih "strerilisala" taj region medjutim dobijam ciklus i u medjuvremenu se vracam ovde.
Javila sam se svom kucnom lekaru da bih skidala kondilome, on mi kaze da to nije problem i da sacekam 3 meseca da vidimo da li su se u medjuvremenu sami povukli a da mogu za to vreme da radim na bebi.
U maju mesecu ostajem trudna, odnosi su do ovulacije bili normalni i nakon ovulacije opet isti problem. Nismo imali odnose oko 10-ak dana i tada sam primetila da su mi se simptomi povukli. Onda smo opet krenuli sa odnosima i simptomi se pnovo javljaju. S tim da sada imam bol i pecenje neposredno nakon odnosa, i traje oko pola sata, i onda se simptomi potpuno povuku ( do trudnoce su perzistirali do sledeceg menstrualnog krvarenja ). Ako odmah nakon odnosa idem da obavim malu nuzdu bol i pecenje sa strasno intenzivira ( izgleda da mokraca nagriza veginalni predeo, barem ja to tako povezujem ). Nakon sledeceg uriniranja je sve normalno, nema bola, pecenja, nista. Ponovo sam se javila kucnom lekaru, koji mi je dao vaginaletu Lomexina ( nije pomogla ) a zatim rekao da vaginalni predeo mazem jogurtom ?!? Uradila sam analizu mokrace, sve je normalno. Suprug sada nema nikave simptome.
Molila bih Vas, da mi odgovorite, sta dalje da radim ( jer ovde tesko salju pacijente kod specijaliste, tvrde da je ovo sto mi se desava sve normalno ?! ) ? Da li ova reakcija ili infekcija ili sta je vec moze da naskodi bebi ?
Izvinite na opsirnosti ali sam zelela da detaljno opisem problem koji me jako brine. Hvala Vam najlepse unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 22, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 05, 2007 2:44 pm
Postovi: 18
Molim Vas, postovana dr Obgyn, da mi odgovorite cim nadjete vremena. Jako sam zabrinuta i ne znam vise sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: