Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta se desava u 'Narodnom frontu' i u zemlji Srbiji
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 11:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Evo sta se desava :

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=3419

Ako stavimo po strani VISINU naknade za epidural i za prisustvo oceva porodjaju i usredsredimo se samo na tok kojim ide nase drustvo - MOZEMO DA ZAKLJUCIMO DA MI U SRBIJI IDEMO KA 19.VEKU,a ceo ostali svet grabi kroz 21.vek i krece se ka 22. !!!

1) podizenjem cene epidurala se staje na put mitu i korupciji i doktor smatra da od sada anesteziolozi nece uzimati dodatni novac za dolazak od kuce,vec da ce se zadovoljiti sa onih 3000 dinara koje im bolnica bude placala.

Doktor je ili mnogo naivan ili misli da smo mi svi mnogo naivni ! Dodatno placanje anesteziolozima ce se nastaviti,jer ko ce jos da dolazi od kuce, da bi davao anesteziju i bio placen za to 3000dinara ??!!

Dakle,to je pucanj u prazno.

2) "Epidural se daje na poseban zahtev porodilje ili ako za to postoje medicinske indikacije"

Volela bih da cujem - da li se i u svetu epidural daje samo na zahtev porodilje kao i koliko se zena procentualno poradja sa epiduralom a koliko prirodno tj. bez istog ?? Ako neko zna odgovor - bilo bi lepo cuti ga ! Meni su drugarice pricale da je tamo izuzetak- kad neko ne zeli epidural,a pravilo je - da ga gotovo svi prihvataju.

3) "Novina u GAK „Narodni front“ nije samo nova cena epidurala, već i povećanje cene za prisustvo muževa na porođaju. Kako bi se muškarci što manje odlučivali na taj korak"

Ovo je zaista jedna necuvena izjava i koja nazalost dolazi od jednog iskusnog ginekologa.Ja koliko znam,svuda u svetu se stimulise da otac prisustvuje porodjaju i kao i sto je slucaj sa epiduralom,tako isto i sa pristustvom oca - mnogo se cesce desava da ocevi prisustvuju porodjaju i to je fakticki normalno ,nego da ne zele da tome prisustvuju.Ja sam cak cula da su se u jednoj bolnici na zapadu silno iscudjavali kada je jedan moj prijatelj odbio da prisusvuje porodjaju svoje supruge.Osoblje je mislilo da nesto sa njima nije u redu, da postoji neki bracni problem,nisu mogli da veruju da otac ne zeli da prisustvuje porodjaju.

I ako ceo svet ide u jednom smeru,zasto u verovatno najvecoj klinici u Srbiji mora da postoji potpuno suprotni trend?! Ko daje za pravo tom doktoru da odvraca muzeve od prisustva porodjaju??

Sta je pravi razlog tome?? Da nije mozda cinjenica da u slucaju prisustva muza,porodilja ne bi mogla ostati sama samcita u porodjajnoj sali,kao sto se inace redovno desava u nasim bolnicama.

Plus sto smatram da je muskarce u Srbiji tesko i nagovoriti da prisustvuju porodjaju, ... i da se onima retkima koji na to pristanu - ta usluga naplacuje drastcino,umesto da oni budu svetli i pozitivni primeri -kako to treba da se radi i kako treba partnerski da se ide kroz zivot,a ne da se zena posmatra samo kao radjajuca masina.

4) Zar ne bi bilo najbolje da Srbija pocne da prati trendove u svetu,pa da se omoguci svim zenama taj cuveni epidural po nekoj povoljnijoj ceni,da se postojeci anesteziolozi edukuju u vecem broju za sprovodjenje epidurala,a ako nema dovoljno anesteziologa u zemlji Srbiji da se usmere svrseni studenti medicine ka toj grani specijalizacije?? Naravno,drzava bi tu imala problem - kako da plati sve to. Ali,... zar ce neko reci da nema para ?? Pa moze se usmeriti novac iz drugih fondova za resavanje ovako vaznog pitanja.

5) Sve mi se cini da je Srbija DRZAVA MUSKARACA i da mi zene ovde nemamo nikakva prava !! Gospodin cenjeni doktor je u svojoj bolnici zaveo da zena mora da plati ako nece da trpi bolove,kao i da mora da plati ako zeli da joj muz daje podrsku u toku porodjaja !!!! Volela bih da vidim da li bi bilo sve isto ovako KADA BI UMESTO NAS ZENA - NA PORODILJSKE STOLOVE ISLI MUSKARCI !!!!!!??????

Ovde se radi o ugrozavanju ljudskih prava (i muskih i zenskih) i zavodjenju jednog najokrutnijeg vida kapitalizma,koji ne postoji ni u zemljama kapitalizma !

E,moj doktore,....a sta biste vi radili kada bi recimo morali kao u Svedskoj da trudnicama pred porodjaj dajete listu - zeljoteku u kojoj se ide do takvih detalja da trudnica pre porodjaja odgovara na pitanja da li zeli muziku u toku porodjaja,da li zeli priguseno svetlo, da li zeli muza,oca majku ili nekog treceg pored sebe,da li ih zeli u tokju porodjaja,kada izadje iz sale ili tek u sobi ...

Jadno je mnogo ovo gde zivimo ! I da je neki ministar zdravlja,ovakve stavove svojih doktora i direktora ne bi tolerisao,ali sta da radimo kada je i on od iste fele !

Oprostite na duzini pisanja,jaaako sam ljuta i naradije bih isla da zivim u neku drugu drzavu i to ovog casa !!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: