Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Malo drugacija prica
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 3:52 pm
Postovi: 2
Vec godinama pokusavam da zatrudnim. Radila sam sve moguce analize- od hormona do magnetne rezonance, prohodnost jajovoda. Imam PCOS, neredovne cikluse.. Svi lekari su se slozili da cu imati problema da ostanem u drugom stanju. Ali necu da ulazim u detalje jer to nije neophodno, samo moze da baci novu svetlost na sadasnji problem. Rezultati mog partnera su u granicama normale.

Odlucila sam da probam s nekim drugim muskarcem - i posle samo jednog odnosa test je bio pozitivan!!!!!

Ne mogu da imam dete s njim, to je apsolutno socialno neprihvatljivo, i povredilo bi sve ljude do kojih mi je stalo. Necu da budem pateticna i opisem kroz kakve muke prolazim..

Proverila bih da li je otac onaj ko bi i trebao da bude, cemu se od srca nadam. To mi je poslednja nada.

Ja sam sada u 4,5 nedelji. Da li je moguce da se uradi bilo kakva analiza krvi ili hromozoma i ustanovi ko je otac?

Unapred hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Draga Ivana,cestitam ti na ovoj bebi i nemoj da se nerviras jer to i na nju utice,postoji test koji se moze uraditi da se vidi DNK fetusa,ja tacno ne znam kako se zove i kako se radi,mislim da bi bilo najbolje da odes kod ginekologa pa da s njim porazgovaras u vezi toga.Zelim ti sve najbolje i manje nervirviranja da bih sacuvala i svoju bebu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 3:52 pm
Postovi: 2
Hvala N2.
Da li iko moze da mi da bilo kakvu konkretniju informaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Prenatalni testovi su zamisljeni da se njima proveri da li fetus ima neke anomalije, ali pretpostavljam, posto se njima dolazi do genetskog materijala, da se mogu koristiti i za utvrdjivanje ocinstva. Te analize su, najcesce, amniocenteza, biopsija horionskih cupica, kao i analiza fetalne krvi (uzete iz pupcane vrpce). Svaka od ovih metoda je invazivna, i moze dovesti do spontanog pobacaja ili komplikacija trudnoce, tako da se obicno rade samo ako postoje odgovarajuce indikacije. Nisam sigurna da li se ijedna od njih moze izvesti u tako ranoj trudnoci, ili je potrebno sacekati bar jos neku nedelju.

Osim toga, mislim da je veliko pitanje da li ces uopste moci da nadjes ikoga ko ce ti uraditi test utvrdjivanja ocinstva na taj nacin.

Drugo, cak i ako nadjes, morace i bar jedan od dvojice "kandidata" da se podvrgne testu (pretpostavljam - da da krv), kako bi se videlo da li je on otac bebe. Prema tome, ili ces morati svog muza da obavestis kako si spavala sa drugim muskarcem, ili tog drugog o svojoj trudnoci, i da se suocis sa svim posledicama koje to nosi.

A posle tolikih godina pokusaja da ostanes u drugom stanju, i sa tim ginekoloskim problemima - mislim da je jako neodgovorno da prekidas trudnocu. Abortus sigurno nece doprineti tvojoj plodnosti. (Uzgred, kako zamisljas da sakrijes od muza da si abortirala?)

Inace, uopste ne sumnjam da zivot izgradjen u takvim lazima i prevarama koje nose sa sobom i kockanje zacecem, a zatim i zivotom deteta, zaista nosi muke o kojima je pateticno pisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 6:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Raspitaj se na Institutu za sudsku medicinu na Medicinskom faxu u Bgd-u...oni to rade


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 3:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
kao što je i ljubičica već rekla - sasvim sam sigurna da će jedan od njih dvojice sigurno morati da se podvrgne testu kako bi se ustanovilo ko je otac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: utvrdjivanje ocinstva
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 4:34 pm
Postovi: 1
ja sam cula da je najbrze i najpreciznije utvrdjivanje ocinstva u genetskoj laboratoriji Helixlabu u Beogradu. Rade i prenatalno vec u 8. nedelji trudnoce i kosta negde oko 20.000 dinara. Uvek mozete nazvati jer je osoblje toliko ljubazno da ce vam sve objasniti i pomoci koliko mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
znaci, film ne moze da bude mastovit kao zivot. nema sanse...

sve najbolje. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: