Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: treba mi pomoc od obgyn-a
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:07 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Obgyn-e obracam ti se ovim putem zato sto su mi cekaonice preko glave.
Ukratko cu ti reci moju dijagnozu : infertilitas prim (N97). Inace ja sam vrlo mlada ( tako mi kaze prof. Vojvodic ) 1986 sam god. a moj suprug je 1978 ( vec sam se udala ).
Ovih dana treba da mi se uradi insiminacija. Pa sam htela da Vas pitam koliki je procenat trudnoca ovim putem i dali ima neki bolji metod ?
Hormoni su mi uredu ( prolaktin na gornjoj granici ali sam radila dnevni profil PRL u 10h - 817 , 12h - 785 , 14h 825 ) , HSG ( uredan ) , postkoitalni test ( negativan ) , ovulacije nije bilo pa sam pila klomifen od 2 do 6 dana ciklusa pa su folikuli krenuli da se razvijaju . Danas mi je 12 dan ciklusa i endometrijum je 10,5 mm , desni ovarijum ( fol.1 16*16 mm , fol.2 16,4*15 mm i fol.3 14,9*10 mm ) , ( levi ovarijum fol.1 9.3*8 mm i par manjih do 6 mm ) . Spermogram i spermokultura uredni kao i vaginalni i cervikalni bris . Nadam se da ce te mi adekvatno odgovoriti na moje pitanje ? :o :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 7:23 pm
Postovi: 69
Lokacija: Beograd
Napiši pitanje kako je objašnjeno u "lepljivoj", pa onda možeš očekivati odgovor... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NAMA JE RADJENA INSEMINACIJA......
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 1:38 am
Postovi: 76
KOD SUPRUGE I MENE JE RADJENA INSEMINACIJA,SVI NALAZI SU NAM UREDNI/HORMONI,BRISEVI,LAPAROSKOPIJA,SPERMOGRAM...../,JEDINO JE JE PRI POSTKOITALNOM TESTU USTANOVLJENO DA POSLE ODNOSA SVI SPERMATOZOIDI BUDU MRTVI...PA JE ZATO INDIKOVANA INSEMINACIJA.NA STIMULACIJU JE IZASLA SAMO JEDNA JAJNA CELIJA,I USPELA NAM JE INSEMINACIJA IZ PRVE.AKO IZADJE 2-3-4 JAJNE CELIJE SANSE DA INSEMINACIJOM ZATRUDNIS SU 17 POSTO/OD 100 ZENA ZATRUDNI 17 U PROSEKU/.TAKO DA SANSE IMATE,NADAM SE DACE USPETI.SRECNO.............OD INSEMINACIJE USPESNIJA METODA JE VANTELESNA OPLODNJA,ALI I PUNO SKUPLJA A I PO ORGANIZAM TEZA.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: