Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: skracen grlic materice u trudnoci
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:19 am
Postovi: 2
Zdravo svima..Ako neko zna odg na moje pitanje neka mi pomogne. Prestravljena sam.. Imam 22,god,i u 22oj sam nedelji trudnoce,inace ovo mi je prva trudnoca. Javila sam se doktoru zbog bolova sa leve strane dole,i on kad me je pregledao rekao mi je da mi je grlic skracen na 1-1,5 cm. Pregled je bio ginekoloski,ne ultrazvukom. Rekli su mi da je sa bebom sve u redu. Ja sam sad trenutno u bolnici,vec 11 dana,poludeh nacisto. Primala sam infuzije dva dana,sad pijem GYNIPRAL na svaka 4h. Niko mi nista ne govori,tu sam gde sam.. Vadila sam v.sekret i nasli su mi neku trecu grupu,i mnogo bakterija,ali sam pod antibioticima. Ne znam sto me ne pustaju,i do kad cu da budem ovde,nadam se ne jos dugo. Grlic mi je zatvoren i tvrd,i nadam se da ce izdrzati do kraja. Dajte mi neki savet.. HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skracen grlic materice u trudnoci
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 12:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni je dr. isto tako negde kao i tebi ustanovila da imam skracen grlic. Dala mi je da pijem tablete magnezijuma (ne znam sad koja bese doza ali bila je udarna) i skracivanje se par nedelje zaustavilo. Na sledecoj kontroli u nekoj 27-moj nedelji je nastala potpuna panika jer je grlic bio samo 5 milimetara dug. Odmah su me poslali u bolnicu gde su me psihicki pripremili da porodjaj moze da krene svakog trenutka. Dobila sam dve inekcije kortizona da bi se bebi ubrzao razvoj pluca. Sledecih dva meseca provela sam u bolnici na mirovanju ali sam izgurala do 36+5 (verovatno bih izgurala i do 40 samo da mi vise nije bilo dosta svega).
Bitno je da se smiris, da odmaras, lezis, da pijes magnezijum (i lekove ako ti dr. daju) i da kad te puste iz bolnice ides cesce na kontrole. Sve posle 35 nedelje je za bebu vec bolje (jer od 34-te pocinju da disu svojim plucima). Mene su cak pustili u 35 nedelji kuci, ali bila sam samo par dana i zavrsila u bolnici ponovo (bila sam otvorena dva prsta), pa sam i tako izdrzala jos skoro 10 dana.
A da meni su nalazi bili uredni ali sam s vremena na vreme u bolnici dobijala vaginalete koje su trebale da "dezinfikuju" porodjajni put (mada sam se na kraju porodila carskim rezom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skracen grlic materice u trudnoci
PostPoslato: Sub Okt 29, 2011 12:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
P.s. nemoj da se zuris da izadjes iz bolnice. Znam kako je tesko lezati dugo (provela sam 9 nedelja u istoj) .Moras da shvatis da je u ovom trenutku prioritet tvoja beba i da ako ne daj boze nesto krene naopacke bolje su joj sanse ako si vec u bolnici nego ako si negde druge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skracen grlic materice u trudnoci
PostPoslato: Ned Okt 30, 2011 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:19 am
Postovi: 2
A ja hvala bogu nisam vise imala bolova,al sam isprepadana,kad mi se beba pomeri ja odmah dizem frku.. Bolnice mi je preko glave,nadam se da cu brzo kuci. svadbu smo trebali da pravimo 12.novembra,al smo je odlozili za 19. valjda cu biti dobro do tada. Ja se i dalje nadam da cu moci kuci da prelezim,i da izdrzim to do kraja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: