Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Svakom odgovoru biti cu jako zahvalna
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:57 pm
Postovi: 2
Imam polucisticne jajnike. Sumnjala sam na nezeljenu trudnocu i ustanovilo se da da nema zametka,ali posto je bilo rano za ustanovljavanje ploda,moje licne sumnje nisu pale u vodi. Doktorica,zbog vec navedenog problema sa jajnicima,dala mi je tablete Dabroston za izazivanje menstruacije. Na svu srecu je dosla. Da li s tim mogu baciti sve sumnje na trudnocu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Ako ti je dosla menstruacija onda najverovatnije nisi trudna.
Nije mi jasno kako mislis dabroston za izazivanje menzisa? Dabroston je progesteron i sluzi za odrzavanje trudnoce.
Ali pretpostavljam da dr. zna sta radi ipak ona je doktor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 12:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
ako imas policisticne jajnike, onda nemas redovnu ovulaciju. samim time sanse da je moglo doci do trudnoce su minimalne.

ako hoces 100% da otklonis sumnje, nemoj odgovor traziti na forumu nego pravac laboratorija i radi test iz krvi. on je pouzdan i rezultate dobijas brzo.

ali licno mislim da ti to nije potrebno, a i tvoj ginekolog valjda zna sta radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 8:54 pm
Postovi: 30
i ja imam policisticne jajnike i neredovan menstrualni ciklus od prve menstruacije, pila sam tablete kao ti,to sto ti je doktor dao te tablete znaci da nije sumnjao na trudnocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 2:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Moja dijagnoza jeste da imam policisticne jajnike ali nemam simptome policisticnih jajnika menstruacija mi nikada nije kasnila, nije bolna, hormoni su u redu jedino se na ultrazvuku vidi da imam policisticne jajnike a da i ovulacija je redovna jer idem na folikulometriju svakog mjeseca ! E sad me interesuje postoji li neki laboratorijski nalaz koji bih mogle odraditi da utvrdim postojanost policisticnih jajnika .
Unaprijed zahvalna na odgovorima

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Meco, mozes da uradis AntiMullerian test (AMH)- to je hormon koji govori o ovarijalnoj rezervi. Gornja granica je 5, ako tvoje vrednosti budu iznad 5 onda imas policisticne jajnike.
AMH mozes da uradis u Konzilijumu ili u Biomedici.

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Meco, sad skapirah da si u Podgorici...ne znam da li tamo rade AMH, ali evo baci pogled sta je o tome pisala ObGyn...Obrati paznju na jedan od dijagnostickih kriterijuma za definisanje PCOS- to je po 12 i vise antralnih folikula na svakom jajniku. Posto su AMH i broj antralnih folikula u pozitivnoj korelaciji (sto je veci broj antralnih folikula to je veca vrednost AMH-a), onda je dovoljno da odes kod doce na UZ 2. ili 3. dana ciklusa i da ti "prebroji" folikule.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... light=pcos

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Hvala
poslednja folikulometrija je pokazala da imam po nalazu UZ 3-4 manjih i 1 veci folikul i to 11 dan ciklusa .Na lijevom jajniku jer je tog mjeseca ovulacija bila na lijevom .Bar je to doktor napisao sad postoji mogucnost da je on gledao samo odredjene folikule.

_________________
osmijeh produzuje ZIVOT i daje nadu za bolje sjutra ljudima oko tebe, zato OSMIJEHNI SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 8:54 pm
Postovi: 30
kako su ti dijagnosticirani policisticni jajnici a nemas simptome,ali valjda doktori znaju meni su rekli nakon ultrazvucnog pregleda ali ja imam neredovne menstruacije od prvog dana menstruacije i ciste na jajnicima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 1:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
I ja imam policistcne jajnike, godinama, sad imam 33 godine.

Nisam nikad iala problema zbog toga, sem sto mi se stvarala dva puta vodena cista, ali su doktori ubrzavali pucanje antibioticima jer jos nisam radjala pa da ne iskomplikuju, sve u svemu to nije nista strasno.

Uvek imala redovne menstruacije, jednom proverila i ovulaciju putem hormona, kad su mi nalazi bili u redu.

Kad sam sa muzem pocela da planiram trudnocu, zatrudnela sam bukvano iz treceg puta, tj posle tri meseca i to 11 dana od pocetka menstruacije, kao klasican skolski primer.

Tako da, ne zna, meni je svaki put receno da imam policisticne, posle i mikrocisticne jajnike, te jedan policistican a drugi mikrocistican, i pored svega toga je bilo sve u redu, tako da je to verovatno i kod tebe.

Postoji dijagnoza, ali je sve u redu. drago mi je.

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 1:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
I ja imam policistcne jajnike, godinama, sad imam 33 godine.

Nisam nikad iala problema zbog toga, sem sto mi se stvarala dva puta vodena cista, ali su doktori ubrzavali pucanje antibioticima jer jos nisam radjala pa da ne iskomplikuju, sve u svemu to nije nista strasno.

Uvek imala redovne menstruacije, jednom proverila i ovulaciju putem hormona, kad su mi nalazi bili u redu.

Kad sam sa muzem pocela da planiram trudnocu, zatrudnela sam bukvano iz treceg puta, tj posle tri meseca i to 11 dana od pocetka menstruacije, kao klasican skolski primer.

Tako da, ne zna, meni je svaki put receno da imam policisticne, posle i mikrocisticne jajnike, te jedan policistican a drugi mikrocistican, i pored svega toga je bilo sve u redu, tako da je to verovatno i kod tebe.

Postoji dijagnoza, ali je sve u redu. drago mi je.

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
mozeli mi ko objasniti sta je mukozni sadrzaj ciste na jajniku. havla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Mozda gresim, ali da li znas da su recimo mukolitici, lekovi koji sluza za izbacivanje slajma recimo kod kaslja, kad nije suv, tad se piju mukolitici, razbijaju sekret i lakse se izbaci, e sad moguce da je cista otprilike sa nekim sadrzajem koji je kao sluzast


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
ma, znam samo da nije vodena i esto je doktorka spominjala da je gustog sadrzaja. super. moram da je skidam pa moram, samo neznam ni gde ni kod koga, jer ovde u Podgorici bas nemam poverenja u njihove kasapske sposobnosti :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re plocisticni jajnici
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam citav zivot imala policisticne jajnike,i nisam ih lecila, nista posebno.Tacnije dr je rekla da ih ne moram leciti, jer su male cistice.Nikada mi nisu bile redovne menstruacije, sto se tice trudnoce, ostala sam relativno brzo u drugom stanju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: