Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: hteli bi smo bebu
PostPoslato: Pon Dec 19, 2005 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 9:31 pm
Postovi: 28
Lokacija: beograd
MOLIM ZA POMOC

SUPRUG (34 GOD.) I JA (30 GOD.) SMO TRI GODINE U BRAKU.PRE TRI GODINE SAM U TRECEM MESECU TRUDNOCE IZGUBILA BEBU.
I OD TAD MEMOGU PONOVO DA OSTAME U DRUGOM STANJU.
TADA JE KAO RAZLOG BIO MISSED.INACE JA SAM B NEGATIVNA KRVANA GRUPA.
POSLE PAR MESECI PONOVO SMO PRIONILI NA POSAO ALI NIŠTA.ZABRINUTI OBRATILI SMO SE LEKARU.
ISPOCETKA JE MENI SAMO PRACENA FOLIKULOMETRIJA I SVE JE BILO U REDU
FOLIKULI PUKNU ALI NIKAKO DA DOÐE DO OPLODNJE. INACE MENI CIKLUSI NISU NIKAD REDOVNI,
NIKAD NEZNAM KADA CU SLEDECU MENSTRUACIJU DA DOBIJEM, A HORMONI
SU MI U REDU.
JEDINO KAD PIJEM NEŠTO OD TABLETA KAO ŠTO JE CIKLOPROGINOVA DOBIJEM REDOVNO,
POSLE PAR MESECI U PRIVATNOJ ORDINACIJI URAÐENI SU MI SVI LABORATORIJSKI NALAZI GDE JE SVE BILO U REDU,
DA BI SUPRUGOV SPERMOGRAM BIO LOŠ.
PREDLOZENO NAM JE DA RADIMO INSEMINACIJU. RAÐENA JE DVA MESECA UZASTOPNO I NIŠTA.
PRE PAR DANA MI JE URAÐEN HSG U KLINICKOM CENTRU I NALAZ GLASI:
CERVIKALNI KANAL B.O. KAVUM UTERUSA U OBLIKU LTINICNOG SLOVA V, JASNIH IVICA ENDOMETRIJUMA, HOMOGENO ISPUNJEN KONTRASTOM.
OBA JAJOVODA SE PROJEKTUJU U CELOSTI, LAKO DISTENDIRANIH AMPULA,PROPUŠTAJU KONTRAST U TRBUŠNU DUPLJU.
MOJI NALAZI SU SVU U REDU I UREAPLAZMA, HLAMIDIJA,MIKOPLAZMA, CERVIKALNI I VAGINALNI BRIS,KOLPOSKOPIJA I PAP.

U MEÐUVREMENU JE SUPRUG URADIO PONOVO SPERMOGRAM I SPERMOKULTURU.
PRVI PUT KAD MU JE RAÐENA SPERMOKULTURA NAÐENE SU MU BAKETRIJE KAO I MENI PA SMO ZAJEDNO PILI DOKSICIKLIN.
TADA MU JE SPERMOGRAM BIO:

ZAPREMINA EJAKULATA: 2.3 ML
LIKVEFAKCIJA :25 PARCIJALNA
KONZISTENCIJA NORMALNA
BROJ SPERM: 23
BRPJ SPERM: 52.9
PROGRESIVNO POKRETNI: 0.27 (>0.25)
: 0.14 (>0.10)
POKRETNI: 0.13
NEPOKRETNI: 0.46
LEUKOSITI: 0.31
VITALNOST: 0.72
NORMALNE FORME:0.45
ABNORMALNE:0.55

POSLE TERAPIJE SA DOKSICIKLINOM ALI I APSTINENCIJOM OD 10-15 DANA PONOVO MU RAÐEM SPERMOGRAM:

ZAPREMINA EJAKULATA: 2.4 ML
LIKVEFAKCIJA : 35 PARCIJALNA
KONZISTENCIJA NORMALNA
BROJ SPERM: 29
BRPJ SPERM: 69,6
PROGRESIVNO POKRETNI: 0.13(>0.25)
: 0.09(>0.10)
POKRETNI: 0.11
NEPOKRETNI: 0.67
LEUKOSITI: 0.53
VITALNOST: 0.49
NORMALNE FORME:0.36
ABNORMALNE:0.64

TADA MU JE DOKTOR PREDLOZIO NOLVADEX, TRENTAL, CINK, SANT E GAL.
UNAPRED SE IZVINJAVAN ŠTO SAM TOLIKO OPŠIRNA ALI BI VAS MOLILA ZA SAVET ŠTA URADITI, POSTOJI LI MOGUCNOST PRIRODNOG ZACECA
ILI DA PROBAMO NEKU DRUGU METODU. DA MI NISMO MOZDA MALO VIŠE OPTERECENI NAŠIM PROBLEMOM.
DA LI SUPRUG DA PIJE NOLVADEX.CITALA SAM O NJEMU ALI SE PLAŠIM KONTRAEFEKTA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mozeli neko da mi pomogne
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 9:31 pm
Postovi: 28
Lokacija: beograd
Ako nego moze da mi pomogne i da mi odgovori na moje pitanje bila bih zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
30g G1P0 3 godine sekundarnog infertiliteta.
Prethodna trudnoca se zavrsila pobacajem u trecem mjesecu.
Neredovni ciklusi. B -. Hormonalni profil navodno uredan ?
Folikulometrija ?
Cervikalne kulture na brojne bakterije negativne...citam ovu recenicu i mislim koliko je neka laboratorija napravila para na Vasim testovima, koji su potrebno nepotrebni u Vasem slucaju !!!

Suprug 34 g, oligoastenospermija. ( mali broj ukupnih spermatozoida, i nizak broj pokretnih ).

Poslije pobacaja koji ste imali bilo je potrebno da Vam se da injekcija Rhogam sa antitijelima protiv moguce senzibilizacije. Da li ste to dobili u roku 72 sata poslije pobacaja ?

Prvo ovdje treba da se rijese 2 problema:
1. uzrok Vasih neredovnih ciklusa koji sa sobom nose i rijedju ucestalost ovulacije.
2. oligoastenospermija Vaseg supruga.
3. jos ne znam koliko cesto imate seksualne odnose nedjeljno i u koje vrijeme Vaseg ciklusa. Koristite ti lubrikante ?

Vidim da Vam je radjen hormonalni profil, pa molim Vas da napisete hormone KOJI su radjeni, rezultate i referentne vrijednosti laboratorije u kojoj su radjeni, i u koje vrijeme Vaseg ciklusa.
Da li Vam je radjen test secera u krvi na taste ?

Folikulometrija ???
Ko to radi ? i zasto ?
Da potvrdi da li ovulirate ?
Kada se to radi u odnosu na dane Vaseg ciklusa koji je potpuno nepredvidljiv ?
I koliko Vas je to para kostalo do sada ?
Jednostavniji nacin je LH kit / Maybe baby / i jeftiniji ali moze i da Vam ne pomogne jer ne znate kada cete dobiti menstruaciju !

I kad Vam kazu da ovulirate nakon deset folikulometrija, sa ovim nalazom suprugovog spermograma male su sanse da ostanete u drugom stanju !!! prema tome ovo je slijepa ulica iz koje treba da izadjete.

Vidim da Vam je radjena inseminacija i zaista me zanima da mi opisete u detalje kako Vam je to radjeno ? da li je suprugova sperma pripremana za inseminaciju ? da li vam je indukovana ovulacija ? kada u vrijeme ciklusa su vam radili inseminaciju ? i opet se iznenadjujem da su vam HSG radili poslije inseminacije !! a to je preduslov da se radi inseminacije, jer u protivnom da su Vam jajovodi bili neprohodni ovo sve do sada bi bilo bacanje para...sto dobrim dijelo i jeste, da ne govorim o maltretiranju tokom nepotrebnih procedura.

Napisite mi Vase rezultate i odgovorite na postavljena pitanja, pa cemo nastaviti dijalog.
Puno pozdrava i ne ocajavajte, dok god imate matericu i jajnike mozete da ostanete trudni.
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ............
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 9:31 pm
Postovi: 28
Lokacija: beograd
Hvala sto ste mi se uopste javili jer sam bas u slepoj ulici.

Rhogam sam primila istog dana i kada mi je radjena intervencija.
Menstruaciju sam dobila sa 12 god.i ispocetka mi nije bila bas redovna
dobijala sam na 30-35 dana.
Kad sam pocela da se zabavljam sa sadasnjim suprugom koristila sam
tablete za kontracepciju i to logest i tad sam jedino dobijala na 28 dana.
Cim sam prestala da ih koristim ja sam ostala u drugom stanju.
Posle toga uz preporuku lekara tada dr. Marte Savic
sam koristila Clomid od 2-6 dana ciklusa po jednu
tabletu.
Hormoni su mi radjeni prosle godine u avgustu i to 3-4 dan ciklusa
FSH-5,77,LH-1.98,PRL-192,E2-24,8,
PG-0,35 I TSH-1,84.Posle toga nisam ni radila hormone
jer mi nije niko ni predlagao od lekara.
Folikulometrija mi je pracena od 12 dana pa do cak 38 dana ciklusa
sto je sve zavisilo da li sam u tom ciklusu pila Clomid ili ne
Inseminacija mi je radjena u aprilu i maju ove godine gde sam pila Clomid
od 5-9 dana ciklusa 2x1 tabletu. 15 dana ciklusa dat mi je Pregnyl a 5000 jedinica.
16 dana ciklusa uradje je AIH uz predhodnu obradu sperme swim-up tehnikom.
17 dana sam uzimala Utrogestan drazeje dve dnevno 10 dana.
Sledeceg meseca mi je ponovo radjena inseminacija sve ispocetka jer nije uspela predhodni mesec.
Pare nisu u pitanju covek se u muci i za slamku hvata ali tada mi je puko film i bili su mi se smucili
i doktori i svi pregledi i sva moja volja je tada pala u vodu pa sam na svoju ruku resila da napravim
pauzu.Tih par meseci pauze od ikakvih stimulanasa za redovan ciklus nisam koristila ali sam dobijala
na 30 dana.
Kada sam ponovo krenula po lekarima prvo sto su mi rekli HSG, suprug da uradi spermogram i spermokulturu
pa videti dalje.To je bilo u septembru kad sam i poslednji put normalan ciklus imala, jer sam sledeci put dobila
pocetkom decembra posto sam koristila Prumolut-Nor tablete 2x1 pet dana.Posle toga sam uradila HSG i evo me sad
tapkam u mestu. Ako mozete pomozite mi bar me posavetuj te sta raditi.Ovaj put se nepredajem idem dalje pa dokle stignem
do drugog stanja se nadam.
HSG sam uradila kao i suprug svoje rezultate sad on koristi cink,vitamin e i selen u vidu tableta.
Molim vas objasnite mi kako se koristi Maybe baby jer ga imam ali neznam da ga koristim pravilno.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 21, 2005 6:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Zamolila sam Vas da mi napisete sa rezultatima hormona i referentne vrijednosti za svaki u laboratoriji u kojoj su rezultati izdani, to Vam je otkucano u istom nivou sa svakim rezultatom a kaze sta su normalne vrijednosti u zagradi.

Folikulometrija od 12 do 38 dana ??? ovo je nova metoda za mene.

Moram reci da bih Vas i ja uputila /nakon HSG / na indukciju ovulacije i vjestacku inseminaciju tri mjeseca zaredom.
Pa koliko su folikula vidjeli u ciklusima kada ste stimulirani Clomidom ?

Jedino sto mislim da je radjeno pogresno jeste dan inseminacije, jer hormon koji se zove horionski gonadotropin ili Pregnyl, a koji se daje da izazove zavrsno sazrijevanje jajnih celija i prsnuce folikula , postize maksimalni nivo u krvi nakon 20 sati...dakle najbolje vrijeme da se da hormon jeste u deset uvece / i to treba da Vas obuce, za to Vam ne treba sestra, te sve hormonalne injekcije ovdje pacijenti daju sami sebi / i da onda Vas suprug donese spermu da se pripremi istog jutra i da se uradi inseminacija ne sutradan, nego drugog dana poslije injekcije...jer mozda vi niste niti ovulirali kada ste bili inseminirani ?!
Ja obicno predlozim da se to radi uzastopno u 3 ciklusa i ako nema uspjeha, predlazem IVF.
Procitajte moje sugestije Blonde...mada mislim da Vi jos treba da pokusate sa indukcijom i inseminacijom...sada se odmorite par mjsecei, mladi ste nije frka...a onda na proljece pocnite opet.

Puno srece i dobro zdravlje.
ObGyn


http://www.maybeit.com/howtouse.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 21, 2005 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 9:14 am
Postovi: 2
U potpunosti Vas razumem za zabrinutost, jer smo i moj suprug i ja sa slicnim problemom.Htela sam samo da vam kazem da je i moj suprug koristio Nolvadex 2x1 tabletu tokom dva meseca i da mu je spermogram nakon prvog meseca bio losiji a nakon dva katastrofa.Poucena nasim iskustvom, savetujem Vam da se posavetujete pre upotrebe ovog leka, jer nas je kao sto vidite unazadio.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 2:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Moj suprug je popravio spermogram uzimajuci: Selen i cink (sumece tablete), Ginko biloba, vit C, vit E i vitamine koji zadovoljavaju dnevne potrebe organizma (mi smo koristili Nutrilight). Dijagnoza je bila oligospermija sa tendencijom ka nekrospermiji 5% pokretljivosti a podigli smo na 68% za dva meseca uzimanja ovih preparata. Doduse u to vreme je izbacio rad sa bojama i lakovima (bavi se restauracijom namestaja). Zanimanje je rlo bitno jer ako dosta sedi zbog prirode posla moze doci do zagrevanja mosnica sto nije dobro kao i ako nosi uzani donji ves ili pantalone koje stiskaju mosnice. Zato iskljucivo neka nosi bokserice.
Pogledajte i ovaj link nadam se da ce vam koristiti:
http://www2.serbiancafe.com/cir/diskusi ... 8.html?153

Puno pozdrava
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 9:31 pm
Postovi: 28
Lokacija: beograd
Za Novaldex smo se i plasili da da nedodje do slicnih rezultata ako sto kaze likito da se desilo kod njih, pa smo resili da samo vitamine C,E, cink i selen uzima.Pre par meseci je koristio Klomifen pa su mu rezultati bili gori nego kad je poceo da pije tablete.
Za Novaldex kazu da je zenski hormon i nece svaki lekar da ga prepise.
Zanimame da li bi mogao neko da mi da savet oko regulisanja ciklusa?Sta misli OBGYN da li smela da pijem Clomid,ili mozda nesto drugo slicno?
Srecni praznici SVIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Citiraj:
Poslije pobacaja koji ste imali bilo je potrebno da Vam se da injekcija Rhogam sa antitijelima protiv moguce senzibilizacije. Da li ste to dobili u roku 72 sata poslije pobacaja ?


I ja sam negativna krvna grupa (ne znam tacno koja), i za to nisam ni znala do spontanog prosle godine. Dali su mi tu inekciju 10 sati nakon pobacaja, pa bih vas zamolila da malo vise kazete o njoj. Zasto je i koliko cesto se prima? Da li se prima za svaku trudnocu posebno ili je dovoljno jednom? Sta pomaze uzimanje te inekcije?

Hvala unaprijed i izvinjavam se za upad na temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 9:31 pm
Postovi: 28
Lokacija: beograd
Nisam sigurna ali mislim da mora posle svake intervencije da se primi Rhogan zbog antitela.
Probacu da saznam nesto vise pa cu ti javit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 2:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Koliko ja znam sve zene koje su Rh- trebaju da prime tu injekciju 72 sata nakon pobacaja. Ukoliko neprime postoji mogucnost odbacivanja ploda u svakoj sledecoj trudnoci. To se desava ukoliko je partner Rh+. Ukoliko je partner Rh- a niste primili Rhogan nema razloga panici. Tako je meni receno mozda gresim. U svakom slucaju trebalo bi da se daju svakoj zeni koja je Rh- jer se nezna da li ce ostati sa istim partnerom koji je isto -. Znaci problem je samo kad je zena Rh- a muskaracRh+ a nije primljen Rhogam. Raspitajte se jos ovako je meni objasnjeno, nisam lekar.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 5:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Good job Blonde...tacno je sve sto ste rekli !
Obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ma, trebala sam ja biti doktor :wink:

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Obgyn, da li se ta inekcija mora primiti svaki put kad se zatrudni ili samo u slucaju pobacaja?
Koliko sam shvatila prima se zbog razlicitih krvnih grupa pod uslovom da je zena negativna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Mora se primiti kod svake intervencije u trudnoci / amniocenteza, kordocenteza /, poslije spontanih i namjernih pobacaja ako je majka Rh negativna i to u roku od 72 sata od intervencije.
Svakako da ako je majka Rh negativa u toku trudnocu treba da dobije Rhogam 300mcg u 28 nedjelji trudnoce i poslije porodjaja ako je beba Rh positiv sto se zna u roku od 72 sata od porodjaja daje se isto Rhogam kao rutinska terapija.
To je sve.
Pozdrav
obgyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: