Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kakav je to cudan miris(smrad)?
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Imam 26 godina,trenutno se bavim poljoprivrednom proizvodnjom,nikada nisam radjala niti abortirala.Pokusavam ostati u drugom stanju nepunih pet godina(suprug ima 37,ima cerkicu iz prvog braka).
Prije sest godina sam imala jacu upalu jajnika tj.citave trbusne duplje i izlijecila je (????????).Nakon godinu dana primjetim da mi je sekret malo povecan pa se obratim ginekologu i on mi propise deset nekakvih injekcija(nikada od njega nisam dobila ni jednu rijec napisanu tako da ne znam kako se zovu,ali bih mogla saznati) da bi sanirala posledice od one upale.Odem do drugog ginekologa i on posavjetuje isto.Vratim se prvom i uradim sto mi je rekao.Posle isprimanih injekcija odem na pregled i on mi kaze da postoji mogucnost da nikada necu imati djecu ali da " je to lako provjeriti,jer znate ode on u Beograd, saceka mene tamo i ispitaju mi prohodnost jajovoda i jajnika.To kosta oko 500 eura(ne znam da li je rekao HSG ili laparaskopija jer sam bila zbunjena ali sam cifru upamtila jer je u to vrijeme u mom zivotu to bila premija na americkom lotou).Kad budes zeljela imati djecu ti dodji pa da se dogovorimo".Ja se istraumiram i nikada vise mu ne odem i kada sam pocela zivjeti sa svojim muzem odem drugom ljekaru.Nisam mu rekla nista nego da sam dosla samo da se kontrolisem.On mi uradi Ultrazvuk i kaze da je sve kao apoteka ali da imam samo mali trag na tu upalu.Prije par dana pregleda me drugi i kaze isto.
Medjutim,prije tri i po godine otprilike me je u odredjenim pozama u toku odnosa boljelo te se nakon odnosa osjetio jako cudan miris( meni smrdi).
Sam ginekolog me je upozorio na to(bol pri odnosu) u to doba jer je tacno jednim pokretom pri ginekoloskom pregledu udario u tu bolnu tacku.Kaze da je to normalno zbog te upale a da cudan miris vjerovatno potice od mog muza.Ja to ne vjerujem jer mi i sekret ima nekad takav miris.Sklona sam inace upalama i prehladama ali sta je to.
Trebam da napomenem da prije nikada nisam osjecala nikakav bol niti imala takve cudne mirise pri odnosu.
Ne koristim nikakave lijekove a niti moj muz.Oboje pusimo.
Od labaratorijskih nalaza sam radila samo nalaze krvi i mokrace a prije sest ,sedam mjeseci i HSG.Svi su idealni a jedina zamjerka je da mi je samo malo zamucena mokraca.Sekret mi je obicno trece grupe.
Ovaj poslednji ginekolog je pozvao i mog muza na spermogram zbog zelje za trudnocom pa bi i on trebao ici.Ja sam mu zaboravila reci za ovaj problem pa dok ja ne odem na ginekoloski i dok moj muz ne ode raditit spermogram vi me malo posavjetujte,naravno koliko mozete.Sta bi mogao biti taj cudan miris?Ja obicno vjerujem ljekaru ali posle onog prvog se malo bojim.Hvala Vam u napred.Izvinite zbog duzine ali je ovo jedini nacin da sve lijepo objasnim.Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Nemojte ljudi samo citati ,pomozite ako ista znate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
pa evo ,da ne bude da svi citamo,ja se zaista ne razumem mnogo,ali moj licni savet ti je da promenis sto vise lekara dok ne nadjes pravog i pokusajte sve da zalecite pre nego sto krenete da pravite decu,a da znas ona se stvaraju onda kad to najmanje ocekujete i ne opterecujete se time,misli na svoje i suprugovo zdravlje,obidjite sve lekare dok ne pronadjes pravog a bebe ce doci,ne brini,pa nemas 40 god....(moja mama je moju seku rodila u 42,bez ikakvih problema,a mucila se dotle sa raznim upalama,prehladama,abortusima i cim sve ne,,,a ,eto,moja mala seka se ipak omakla...)
puno srece i javi sta je bilo :D

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
mislim da taj "smrad" nema veze sa pozama...

skoro mi se desilo isto to, i ja sam na svoju ruku kupila kesicu tantum rose, isprala se uvece time, stavila jednu povidon jod vaginaletu i sutradan kao rukom odneseno...

nemam pojma sta je bilo... ali ja i nemam cesto problema sa tim, mozda tri puta u 10 godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 5:13 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
Sandra ja stvarno nisam imala problema sa tim,ali sam imala pojacan sektret,nekad manje nekad vise,i uglavnom sam to resavala vaginaletama.probaj da uradis briseve na bakterije,i na hlamidiju,urinokulturu.
zelim ti sve najbolje i ne odustaj!
SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 5:13 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
ne razumem zasto ti je ginekolog rekao da mozda neces imati decu,ne razumem na osnovu cega je on zakljucio?promeni doktora i kreni sve iz pocetka od briseva pa nadalje,i tvoj suprug nek uradi briseve,spermokulturu,hlamidiju itd.
SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Joj cure hvala Vam ,ako nista drugo bar zbog podrske jer vidim da to ovom sajtu stvarno treba.Sta je on vidio nikom nije jasno,ni ovoj dvojici drugih ginekologa ali znam da mi je stvorio takvu psihicku barijeru da sam sigurna 99 posto da je on razlog naseg problema.Voljela bi da mi se i neki ginekolog javi odgovorom na moje pitanje iako ste mi i vi dale neke ideje(za te pretrage).Muz ce mi uskoro na spermogram pa cemo i to vidjeti.
Hvala Vam jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 5:13 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
sandrice svi mi koji posecujemo ovaj forum imamo nekih problema i svi znamo koliko je potrbna podrska,zato ne odustaj mlada si,i ne gubi nadu,i ja sam imala problem,MM i ja smo pokusavali dve godine i nista nismo toliko obracali paznju na to,i kad smo se javili kod doktora kod nejga je nadjena hlamidija i posle mesec dana terapije ja ostala u drugom stanju iz prve,medjutim to se nije sjajno zavrsili imala sam missed ab.ali i dalje nisam izgubila nadu malo da se odmorim tj.sve da se vrati na svoje mesto pa ponovo idem u akciju.SRECNO i ne gubi nadu!pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Hvala Jecoc.Divna si ali i hrabra.
Ah da .Ne mislim ni ja da smrad potice od poze nego imam bolove pri odnosu u odredjenim pozama.

P.S.Stvarno ne znam sta bi trebala jos napisati pa da mi neko i od strucnijih ljudi odgovori?Sve sam napisala onako kako je receno u ljepljivoj medjutim niko da se javi(Cure vi ste mi od velike pomoci i ne bi zeljela da nekog uvrijedim sto sam trazila da mi se strucnjak javi).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Vidim da se ljekari pocinju javljati pa reko da dignem poruku ne bi li ko odgovorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Bol pri određenim pozama u toku odnosa verovatno je u vezi sa nezgodnim uglom penetracije. Ono što drugome prija, ne znači da će i tebi. Otkrij one koje ti odgovaraju i drži se njih, a partner neka ima razumevanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 7:23 pm
Postovi: 69
Lokacija: Beograd
Mislim da, pošto si navela na najčešće imaš III grupu sekreta, neprijatan miris potiče od bakterija koje se nalaze u vagini, pa bi trebalo da uradiš briseve, analize na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, takođe i tvoj suprug...
Niko ne može da ti kaže da možda nećeš imati decu samo na osnovu gin.pregleda i ultazvuka. Mnogo analiza treba uraditi, a ni tada niko sa sigurnošću ne može to da tvrdi, osim u slučaju kada žena nema jajnike ili matericu.
Bol pri odnosu može da ima različite uzroke: nelečene infekcije, prisustvo bakterija, ranicu na grliću, endometriozu...a može biti i psihički uslovljen.

" Što je dispareunija? Bol prilikom spolnog odnosa
Dispareunija je pojava boli prilikom spolnog odnosa. Uključuje različite stupnjeve boli - od neugode u rodnici, do jake boli prilikom prolaska penisa kroz rodnicu.

Koji su uzroci dispareunije?
Uzroci mogu biti:
Tjelesni: upalne bolesti spolnih i mokraćnih organa, oštećenja sluznice kontracepcijskim sredstvima (kondom, dijafragma, spermicidne kreme, intrauterini ulošci - spirale,…). Česta je u žena nakon menopauze zbog nedostatka spolnih hormona i posljedičnih promjena spolnih organa i smanjene vlažnosti.
Psihološki: grubost partnera, ili nezainteresiranost što uzrokuje nedovoljnu stimulaciju i predigru te posljedično smanjeno izlučivanje sluzi u rodnici."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 27, 2007 11:38 pm
Postovi: 13
Lokacija: Bijeljina
Hvala Vam narode od srca.Otici cu ja ponovo doci na razgovor


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: