Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Ned Jun 28, 2015 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:48 pm
Postovi: 7
Vec nedelju dana imam problem sa snom. Bio sam kod lekara opste prakse, koji mi je prvo rekao da to nije nista, nakon toga me je poslao kod psihijatra i konstatovao insomniu. Psihijatar je na godisnjem odmoru jos nedelju dana, tako da nisam uspeo ni da popricam sa njim, a i dalje imam problem.

Problem je u tome sto ne mogu da zaspim. Cim osetim da cu da utonem u san, desi mi se nesto kao adrenalinski sok, koji prodje kroz celo telo, trgne me i probudi. I tako celu noc. Takodje, drugi problem koji je nastao odmah nakon neprespavane veceri je svrab i trnjenje svuda po telu. Dakle desava se na slucajnim delovima tela i traje oko 5 sekundi ili dok ne pocesem taj deo tela i tako ceo dan dok ne legnem da spavam, kada pocinje prvi problem.

Prvi problem uspem da "resim" oko 5 ujutru (iako legnem u 11 uvece) tako sto spavam na stomaku, ali osecam da me lumbalni deo kicme boli u tom polozaju, jer se problem desi kad pokusam da spavam na ledjima ili boku.

Nisam ni pod kakvim stresom trenutno (osim eto ovog u vezi nesanice), niti sam bio skorije. Skoro nedelju dana pijem 30 kapi valerijane pred spavanje, ali mi ne pomazu ni malo. Znate li mozda sta da radim ili bar kom doktoru da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може лако да буде да су нерви у питању али не у психичком смислу него у физичком.

Могао би да пробаш да пијеш витамин Б6 у мало ваћим количинама - бар 100mg дневно. Треба да га пијеш у току дана а никако пред спавање. Не би ти шкодио ни Б1. Постоји такав препарат и ја га тренутно користим јер нешто експериментишем, али са 100mg дневно не видим ефекте на мене. Да ли је препарат лош или је нешто друго у питању не знам. Ради се о препарату Милгама. Постоје веома квалитетни препарати али њихов увоз у Србију је забрањен јер их је монополистичка српска фармакомафија прогласила лековима.

Осим тих витамина препоручио бих ти да свако јутро радиш класичне вежбе разгибавања. Пробај и да увече изађеш напоље и прошеташ двадесетак минута.

Обавезно избегавај употребу свих светлећих справа два сата пред спавање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:48 pm
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Може лако да буде да су нерви у питању али не у психичком смислу него у физичком.

Могао би да пробаш да пијеш витамин Б6 у мало ваћим количинама - бар 100mg дневно. Треба да га пијеш у току дана а никако пред спавање. Не би ти шкодио ни Б1. Постоји такав препарат и ја га тренутно користим јер нешто експериментишем, али са 100mg дневно не видим ефекте на мене. Да ли је препарат лош или је нешто друго у питању не знам. Ради се о препарату Милгама. Постоје веома квалитетни препарати али њихов увоз у Србију је забрањен јер их је монополистичка српска фармакомафија прогласила лековима.

Осим тих витамина препоручио бих ти да свако јутро радиш класичне вежбе разгибавања. Пробај и да увече изађеш напоље и прошеташ двадесетак минута.

Обавезно избегавај употребу свих светлећих справа два сата пред спавање.


Hvala na odgovoru. Trenutno pijem ovaj http://nadjilek.rs/preparati/626-magnesium-complex-300 Biofarov magnezijum kompleks, ali sam poceo pre nedelju dana mozda.

Moram probati sa setanjem uvece, jer sam poceo raditi vezbe negde 1-2 sata pred spavanje, ali nisam primetio neki efekat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вежбе не треба да радиш пред спавање јер ћеш имати контраефекат - разбудиће те. Треба да их радиш како сам горе написао - ујутру.

Магнезијум мора да се пије ујутру или послеподне али никако увече јер разбуђује.

Тај препарат не ваља. Ништа шумеће немој да користиш. Иди у неку спортску радњу као што је Панспорт и тамо купи магнезијум. Ја користим магнезијум од 400mg фирме Now.

Магнезијум је добар за срце и веома пожељан. У малој дози магнезијум може да опусти таман толико да се лепо успава али мора да се експериментише са дозама. Мени прија око 150mg пред спавање у комбинацији са калцијумом. Већа доза ме разбуди.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:48 pm
Postovi: 7
Razmisljao sam da ce me vezbe premoriti, pa sam ih zato radio uvece.

Magnezijum sa pio uvece, jer mi je tako kardiolog prepisao, ali u tom slucaju cu poceti da ga pijem poslepodne. Sto se magnezijuma tice, trazio sam ga u NS, ali nisam uspeo da ga nadjem, ni pansport ni xsport ga nisu imali kad sam zvao. Kao da je neka nestasica. Pokusacu opet, pa mozda su dobili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insomnia i trnjenje/svrab
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вежбе разгибавања не треба да те уморе а ни преморе. Свакако ће да те разбуде па их никако на треба радити увече.

Седиште Панспорта је у Новоме Саду па ми је баш чудно да га немају. Мораћу што пре да купим коју бочицу као резерву. Ја користим овај, ако га већ ниси видео на мом сајту.

Магнезијум је најбоље пити заједно са доручком јер је потребан као подршка раду срца у стресним ситуацијама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: