Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Soda Bikarbona i kapilari u ocima
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 22, 2010 5:33 am
Postovi: 27
Neprijatan zadah iz usta pokusavao sam da resim vec duze vreme. Obicno se ujutru posle budjenja javlja. Pranje zuba samo prikriva miris. Bris grla ne pokazuje nista.

Na savet sam probao Sodu Bikarbonu, i na veliko cudo odmah posle gutanja sav neprijatan miris nestaje i cistina traje bar 2 dana.

Tako sam uzimao po jednu kasicicu za kafu sode bikarbone svaki dan bar dve nedelje.

LOSE:
Prvo su mi nabreknuli kapilari u ocima. Beonjace su mi ranije bilo potpune bele. Nakon toga mi je jedan kapilar pukao i pola oka mi je bilo crveno.

Sledece sto mi se desilo je izuzetno ostar bol na vrhu po visini i sredini po duzini glave. Onda je usledilo trnjenje leve polovine vilice i usne. Sada umam umanjen osecaj na dodir kada god pipnem levu polovinu usne i vilice.

Naravno, odmah sam prestao da je konzumiram. Ako ona kesica sode bikarbone ima 20g, onda jedna kasicica moze da ima max 4g. Da nije to bila prevelika kolicina po danu? Zasto nigde ne pise koliko sme da se uzme te sode bikarbone. Uzimao sam kao sto se prica u narodu: "Uzmi jednu kasicicu sode bikarbone".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Soda Bikarbona i kapilari u ocima
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 2:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Kod tebe je najverovatnije došlo do neke vrste hipertenzivne reakcije(pucanje kapilara u oku),usled preteranog unošenje soda bikarbone.Naime,ti si poremetio odnos elektrolita u organizmu,kalijuma i natrijuma,što je moglo da dovede do jako ozbiljnih posledica.Možda bi trebalo da se obratiš lekaru,pošto si sledeći narodne umotvorine od manjeg problema,sva je prilika, sebi napravio znatno veći.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: