Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Pocelo je da me boli u grudima tacnije izmedju grudi al unutra. Bilo sta da progutam osetim bol pa cak i kad ne progutam nista zaboli ali ne jako. Zna samo da me ziga i kad ne gutam nista naleti svremena na vreme. Bol traje par sekundi najvise 10 sek. Primetio sam da dok setam bol cesce nadolazi a kad sam sedimk ili lezim slabije nadolazi sam od sebe. Dok gutam uvek boli.
To mi se pojavilo naglo. Samo kad sam se probudio u toku noci pocelo je da me boli al pre toga nikad nista me tako nije zahvatilo.
Imao sam operaciju fimoze i ako se dobro secam te noci sam osetio bol ili je prosao jedan dan pa je pocelo da boli u sred noci. Ne znam dal to ima neke veze sa operacijom.
Prepisan mi je dovicin (antibiotik) posle operacije i nesto protiv bolova (uzeo sam pandanol).
Pandanol sam popio odma posle operacije mada mi nije bio bas potreban i posle toga ga nisam uzimao nikako nisam imao potrebe. Dovicim uzimam dva puta dnevno.

Neko mi kaze da sam mozda isteglio misic kod grudi, isteglio misic kicme... mada mi to nema smisla meni vise ovo lici na neku upalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Meni to više liči na neki problem sa jednjakom, bilo da je u pitanju stenoza (suženje) ili spazam (nagli grč) ili nešto treće...

Koliko je jak bol na skali od 1 do 10? Da li boli samo pri gutanju čvrste ili i tečne hrane? Da li ste patili od "gorušice" često?

Dajte što više informacija.

Ako se pojavi izrazito jak bol-trčite u Hitnu pomoć ili Urgentni centar, ovim aludiram na eventualnu rupturu jednjaka koja je opasna po život, mada ne mislim da će se to dogoditi, nego navodim za svaki slučaj.

Ustvari, najbolje bi bilo da odete do gastroenterologa da se uradi endoskopija.

Inače, zaista može da boli i od kičme. Ako je to u pitanju, udahnite duboko, ispravite leđa i približite lopatice kičmi što više možete-ako se bol smanjuje ili nestaje, ne valja Vam kičma i morate početi sa vežbama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Na skali od prilike da kazem 5. Zaboli kad bilo sta progutam bilo tecno ili cvrsto. Nekada gutam a ne progutam nista i onda zaboli. Sto se tice kicme imam kifozu i do sad nisam imao bolove ali verujem da nije nesto vekil oblik kifoze jer mogu da se ispravim i ne delujem krivo jedino u opustenom stanju.
Poslusao sam te i udahnuo sam duboko ispravio se lopatice sto vise prema kicmi uzeo sam vode i progutao bol je bio slabiji nego inace. Nije prestao skroz ali je sakako bio slabiji pri gutanju.
Prvi bol pri gutanu je slabiji a prati ga jos jedan koji je nesto jaci i idu odma jedan za drugim.
Ponovio sam ovu taktiku par puta i bilo je isto.

Jel ovo dokaz ili samo predpostavka da je do kicme? Imam 19 godina i sumljam da bi mi vezbe nesto pmogle posto mi je receno da se moze nesto postici samo do 17 godine posle toga je kasno.

EDIT: evo sad sam ispruzen sedao po kuci i kad mi je samo naleteo bol nije delovalo slabije kao kad gutam.


Poslednji put menjao Univer dana Sub Maj 08, 2010 11:35 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Samo pretpostavka. Mada i dalje nisam sigurna šta je. Niti mogu da budem ovako "na neviđeno".

Ako ste u mogućnosti, obavezno posetite lekara. Ipak bih pre rekla da je jednjak u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Taman sam se resio jedne bede (fimoze) i sad me snadje ovo.
Videcu da u ponedeljak odem do lekara koji ce mi verovatno dati uput grad u bolnicu.
Kad jednom pocne samo ide sve gore :-?

Posto nisam u mogucnosti sam da odem tesko da cu stici u grad posto mi cale radi i uzeo je dosta slobodnog vremena da idem na operaciju fimoze. Tesko da ce moci jos koji dan da uzme slobodan. Nadam se da nije nesto gadno

Nisam odgovorio na pitanje za gorusicu > nisam je imao.
Ako se bol smanji do ponedeljka da se odlucim za lekara?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Zamolio bih te da mi jos kazes ako je do jednjaka problem kako se leci. Jel operacija ili neki lekovi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Ja ću skoro uvek savetovati odlazak lekaru, pa i u tvom slučaju.

Ne znam koliko godina imaš, ali ne vidim zašto ti je neophodan roditelj-lepo odeš u svoj Dom zdravlja-školski dispanzer-tvoj izabrani lekar-požališ se na sve ovo i pomeneš da se pretpostavlja da problem potiče ili od jednjaka ili od kičme, mada može i nešto treće da bude (ipak te tvoj lekar vidi i može da te pregleda, a ima i tvoj zdravstveni karton pred sobom), te dobiješ upute eventualno za određene specijaliste, pa odeš u odgovarajuću bolnicu da zakažeš te preglede. To je to!

Što se jednjaka tiče, terapija zavisi od problema koji je u pitanju, a mi u ovom momentu ne znamo ni da li je zaista jednjak uzrok tvojih tegoba. Inače, lečenje može da ide od jednostavnog higijensko-dijetetskog režima do operativnog zahvata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 7:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga doktorice pozdrav i vama i Univeru!

Ja sam imala problema sa gutanjem,prije par godina.Imala sam osecaj da mi nesto zastaje u grlu drugacije simptome nego kolega.Osecala sam da mi nesto smeta na desnoj strani.
Uradena je gastroskopija i dok sam spavala dijalirali su me balonom jer kako kazu imala sam spazam u jednjaku i takozvani
Schatzki Ring
(Schatzki's Ring)

Bilo mi je dobro sve ove godine i sada opet osecam probleme takode sa desne strane.Sada neprijatan osecaj ide prema kljucnoj kosti sa desne strane i osetim slajim takode "zacepljen"sa desne strane.
Sitni komadici hrane takode na tome mestu zaostaju.
Mene interesuje doktorice zasto se osecaj javlja sa desne strane?
Jednak je prav u tom delu od cega onda takav osecaj?
Ponekad bol ide prema desnoj dojci......
Kakve preglede da radim?Imate li savet?
Nisam sigurna da ponovo imam Schatzki Ring :-?

Sve sam puno pozdravljam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Bio sam juce kod privatnog lekara. Moze se reci prijatelj nase porodice. Preneo sam joj slucaj (1 post)i rekla mi je da mi je to od dovicina sto sam dobio da pijem posle operacije fimoze. Kaze da on mora da se pije na pun stomak a ja sam igrom slucaja progutam tabletu a ni vodom ne zalijem pa je najverovatnije zastala u jednjaju i progrizla ga pa doslo do upale. Dala mi je da pijem caj od zalfije i smecta lek. caj pijuckam u toku citavog dana a smecta 2 puta na dan. Juce sam krenuo da pijem pa cu nastaviti dok ne prodje. Nadam se brzem oporavku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
ontario je napisao:
Draga doktorice pozdrav i vama i Univeru!

Ja sam imala problema sa gutanjem,prije par godina.Imala sam osecaj da mi nesto zastaje u grlu drugacije simptome nego kolega.Osecala sam da mi nesto smeta na desnoj strani.
Uradena je gastroskopija i dok sam spavala dijalirali su me balonom jer kako kazu imala sam spazam u jednjaku i takozvani
Schatzki Ring
(Schatzki's Ring)

Bilo mi je dobro sve ove godine i sada opet osecam probleme takode sa desne strane.Sada neprijatan osecaj ide prema kljucnoj kosti sa desne strane i osetim slajim takode "zacepljen"sa desne strane.
Sitni komadici hrane takode na tome mestu zaostaju.
Mene interesuje doktorice zasto se osecaj javlja sa desne strane?
Jednak je prav u tom delu od cega onda takav osecaj?
Ponekad bol ide prema desnoj dojci......
Kakve preglede da radim?Imate li savet?
Nisam sigurna da ponovo imam Schatzki Ring :-?

Sve sam puno pozdravljam


Nije neuobičajeno da se bol javi samo sa jedne strane. Postoji tzv. kruškasti špag sa obe strane jednjaka u ždrelu, te on može kod pojedinih osoba da pravi probleme ovog tipa (zaostajanje hrane, pljuvačke i sledstvena upala), mada se ovi problemi javljaju obično još u detinjstvu.
Moj savet Vam je da odete na kontrolni pregled kod gastroenterologa sa medicinskom dokumentacijom od prethodnog puta, ništa drugo Vam u vezi s tim ne mogu reći.

Nisam dobila Vašu kompletnu anamnezu na pp. Imate li problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Univer je napisao:
Bio sam juce kod privatnog lekara. Moze se reci prijatelj nase porodice. Preneo sam joj slucaj (1 post)i rekla mi je da mi je to od dovicina sto sam dobio da pijem posle operacije fimoze. Kaze da on mora da se pije na pun stomak a ja sam igrom slucaja progutam tabletu a ni vodom ne zalijem pa je najverovatnije zastala u jednjaju i progrizla ga pa doslo do upale. Dala mi je da pijem caj od zalfije i smecta lek. caj pijuckam u toku citavog dana a smecta 2 puta na dan. Juce sam krenuo da pijem pa cu nastaviti dok ne prodje. Nadam se brzem oporavku.


Drago mi je da ste došli do korena problema.

Ne znam samo odakle Vam ideja da kapsulu gutate bez tečnosti?!!

No, eto Vam nauk za sledeći put. Brz oporavak Vam želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Od onda pa sve do sad pijem te lekove sto mi je prepisala i danas mogu da kazem da sam pojeo eurokrem koji pre dva dana jedva da sam mogao da progutam. Oseca se poboljsanje samo sto polako ide. Verujem da cu do ponedeljka jesti sve i svasta tj za 3 dana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Drago mi je! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktorice izvinjavam se odgovoricu na pitanja cim budem stigla ovih sam dana bila jako zauzeta.
Puno vas sve pozdravljam

Univer drago mi je sa su pronasli sta je i da si ok....verujem da ce ti biti bolje posle terapije :wink:
Ja jos uvek imam problema,sita sam vise gastroskopije isla sam mnogo puta,ne znam moze li se videti na barijumu.....?
Znam da je skopom bolje ali ne ide mi se bas,a imam drugih zdravstvenih problema pa nikako to da kazem lekaru..
Zelim ti puno srece i dobar apetit :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 6:16 pm
Postovi: 1
Ja imam sličan probelem.
Pre tri nedelje mi se javila blaga prehlada, i nisam preduzimao ništa dok mi se nije pojavila uvećana limfna žlezda u predelu vrata. Otišao sam lekaru opšte prakse i on mi je prepisao eritromicin i panadol. Temperatura mi je uvek iznosila oko 37,2 C.
S obzirom da mi nije bilo bolje, a naročito bol u grlu koji nije prestajao, ponovo sam nakon 7 dana te terapije otišao lekaru i tražio uput kod ORL specijaliste.
ORL specijalista mi je nakon pregleda(pre četiri dana) prepisao klindamicin 300mg, Nystatin 2x20kapi, ozosept za ispiranje grla.
Evo nakon ta četiri dana grlo mi je bolje, još uvek osećam blagi bol, ali svakim danom sve je manji.
Međutim juče mi se javio drugi problem, sličan prethodnicima. Kada gutam osećam bol između grudi i stomaka.
Da li to ima nekakve veze sa anginom, ili lekovima, ili je to nešto sasvim treće.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: