Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Brzi rast kose - vasa misljenja
PostPoslato: Uto Dec 21, 2004 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 21, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Resio sam da pustam kosu, cuo sam da postoje samponi za brzi rast kose, pa me zanima kakva su iskustva i gde se moze nabaviti ?

Pored tog mozda postoje jos neki nacini za brzi rast kose pa zelim da vas cujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 21, 2004 10:04 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
dlaka raste tako sto se matriksne celije dlake keratinociti koji se nalaze u korenu dlake dele odredjenim tempom.
Taj tempo je utvrdjen genetskom sifrom s jedne strane i spoljasnjim uticajima sa druge strane.
Mnogi spoljasnji uticaji mogu naterati celije da se brze dele.
To su takozvani mitogeni agensi koji ubrzavaju mitozu-podelu jedra , srca celije. Medjutim sto je brzo, obicno je kuso, pa se zbog brze deobe ne odvija pravilno sazrevanje celija i dlaka bi rasla sa greskom.
To se najbolje vidi kod psorijaze.
Tu se deoba celija odvija 6 x brze nego kod ostalih ljudi bar sto se tice glatke koze.
Zato je medjutim njihova koza manje kvalitetna, nokti su mekani i stvaraju se rupice na nokatnoj ploci i odvaja nokat od podoge.
Spavaj dobro, jedi razNovrsno i udri brigu na veselje i kosa ce ti porasti kad se najmanje budes nadao.
Ako imas neki poseban razlog da preko noci budes Samson postoje i metode nadogradnje kose koje su estetski prilicno OK.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Sre Dec 22, 2004 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 21, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Hvala Vam puno.
Cuo sam da postoji sampon za brzi rast kose, sta mislite o tome ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 23, 2004 12:51 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
mozda i postoji sampon za brzi rast kose, ali kao sto smo vec naucili da sto je i brzo moze biti kuso. ako ti izraste kosa brzo, a bude tanka kao kod Sumenka ne verujem da ce taj sampon postati popularan.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 5:25 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Jedna moja prijateljica je za kosmatost pila shumeci kalcijum i bilo je poprilichno uspeshno, to je sve shto mogu da ti kazhem. A shto se tiche tih shampona, po meni je to prodavanje magle


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: