Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Helicobacter pylori
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 9:26 pm
Postovi: 12
Lokacija: beograd
Zanima me kojim testovima se moze utvrditi infekcija Helicobacter pylori,a da to nije iz krvi posto sam cula da to nije bas pouzdana metoda,gde se mogu obaviti i da li na nalaze utice prethodno uzimanje Controloc-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
H. bacter analiza iz krvi je apsolutno pouzdana, ne znam odakle ti to da nije, moze se jos uraditi kod gastrologa uzimanjem uzorka tokom gastroskopije zeluca, kao i kod infektologa u testu vazduha izdahnutog iz pluca. Contolock ne utice na nalaz H. bactera: njega unistavaju antibiotici koji se uzimaju zajedno u kombinaciji sa inhibitorom protomnske pumpe, a postoje bolji od Controloca. Javi se gastrologu. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 5:37 pm
Postovi: 82
Garfield je napisao:
a postoje bolji od Controloca


U ovoj grupi su omeprazol, pantoparazol (Controloc), esomeprazol i lansoprazol koji su registrovani u Srbiji.
Rezultati kliničkih ispitivanja variraju, i poređenja koja su rađena imaju akademska značenja, a terapijski efekat može biti individualan.
Omeprazol je najstariji preparat i ima najmanju bio-raspoloživost pa ostali preparati imaju prednost u odnosu na njega.
Ali mislim da opis "bolji" ili "lošiji" ovde ne stoji.

_________________
stručni saradnik na www.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 9:26 pm
Postovi: 12
Lokacija: beograd
Pa ja sam radila test iz krvi i on je neagtivan,a muci me zeludac vec 1000 god i nece da prestane,niko ne zna sta mi je,izgleda da je na nervnoj bazi,a neka med. sestra mi rece da taj test sto sam radila iz krvi nije uopste pouzdan i da je najbolje da uradim gastroskopiju i samim tim da vidim kakvo je stanje H.P. u zeludcu,al znaci nema vajde :( Sledeca stanica-psihijatar :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
mrphVlada je napisao:
Garfield je napisao:
a postoje bolji od Controloca


U ovoj grupi su omeprazol, pantoparazol (Controloc), esomeprazol i lansoprazol koji su registrovani u Srbiji.
Rezultati kliničkih ispitivanja variraju, i poređenja koja su rađena imaju akademska značenja, a terapijski efekat može biti individualan.
Omeprazol je najstariji preparat i ima najmanju bio-raspoloživost pa ostali preparati imaju prednost u odnosu na njega.
Ali mislim da opis "bolji" ili "lošiji" ovde ne stoji.


Govorim o esomeprazol magnesiumu. Slazem se d aterapijski efekat moze varirati, ali isto tako smatram da je u klinickim studijama koje su radjene u nasoj zemlji na gastroloskim pacijentima koji pate od GERBa i H.bactera jasno dokazano statisticki znacajno bolji ucinak leka o kome govorim sa manje nezeljenih dejstava, pa neka to bude i u smislu jedino akademskog znacaja. Sa tog aspekta, mislim da se moze reci 'bolji' u odnosu na drugi pomenuti lek, ali mozda jeste u pravu: mozda izbor reci nije najsrecniji, ali ja ne znam koji bi boje stajao u funkciji preporuke pacijentu. Naravno, dozvoljavam da Vi kao farmaceut mozete imati suprotno ili sasvim razlicito misljenje, jer ja kao lekar gledam druge parametre u odnosu na Vas koji se bavite farmacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 5:37 pm
Postovi: 82
Garfield je napisao:
ali isto tako smatram da je u klinickim studijama koje su radjene u nasoj zemlji na gastroloskim pacijentima koji pate od GERBa i H.bactera jasno dokazano statisticki znacajno bolji ucinak leka


Garfield je napisao:
pa neka to bude i u smislu jedino akademskog znacaja.


Šta treba da bude uzeto u obzir: da je statistički značajno ili da ima akademski značaj?

Akademski značaj ima za nas koji smo profesionalci u oblasti, a stitistički značajno može biti važno i za pacijenta.

Garfield je napisao:
mozda izbor reci nije najsrecnij


Moja se primedba uglavnom na to i odnosila.

Garfield je napisao:

Naravno, dozvoljavam da Vi kao farmaceut mozete imati suprotno ili sasvim razlicito misljenje, jer ja kao lekar gledam druge parametre u odnosu na Vas koji se bavite farmacijom.


Zajednički cilj našeg delovanja je dobrobit pacijenta pa su i svi parametri koje posmatramo vezani za isti cilj.

_________________
stručni saradnik na www.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Cilj je uvek isti, sto parametre ne cini istima samim po sebi. Ne vidim razloga za dalju debatu na ovu temu...?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: