Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Briga.. Strah... Panika
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 3:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 3:08 am
Postovi: 1
Pozdrav,

Poslednjih nekoliko dana me plasi i sve vise uzasava pomisao da bolujem od, zasigurno najopasnije bolesti - raka pluca. Jos uvek nisam otisla kod lekara, jer bih pre toga zelela da cujem misljenje strucnog lica van ordinacije. Imam 24 godine, pusac sam skoro punih deset godina. Pre nekoliko godina izgubila sam oca (umro je u 50. godini zivota od tumora na plucima) i na najgori nacin sam se upoznala sa glavnim odlikama ove bolesti, sto pod 1. ukljucuje izostanak simptoma u ranoj fazi, pre metastaze. Kasniji simptomi koji se javljaju kao poznati su mi bol u grudnom kosu, bol u ramenu, kratak dah, suv kasalj... a prva dva navedena mene upravo najvise i muce poslednjih dana. Sa oceve strane izgubila sam i dva rodjaka od iste bolesti, mada u kasnijim godinama zivota, a s obzirom da je rak (vrlo cesto) genetski uslovljen, eto meni dodatnog razloga za strah.
Medjutim, ja jako puno vremena provodim sedeci u jednom polozaju za kompjuterom, a ne mogu ni da se pohvalim nekom preteranom fizickom aktivnoscu. Dakle poslednjih dana osecam bol koji mi se siri od ramena ka laktu, do kljucne kosti i vrata, dok sam dva puta osetila strasnu bol u grudima tokom disanja.
Da li su cesti slucajevi obolenja ljudi u mojim godinama (srednjim dvadesetim), da li je moguce da se bol javio od jake prehlade ili kolike su sanse da sam (na daj Boze) obolela? Ne zelim da se"hvatam za slamku" samo nisam cula za slucaj da je neko toliko mlad oboleo od ove bolesti...

Unapred hvala i ne zamerite na pomalo zbrkanom i konfuznom tekstu... Jako me je strah :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nisu cesti slucajevi, a bol nije tipican simptom, pre bola javlja se kasalj, mrsavljenje... Dobro znate simptome, lepo ste ih opisali, pa nije potrebno da Vam se objasnjava. Uradite RTG pluca i prestanite da pusite.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: