Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kondilomi
PostPoslato: Pon Jun 27, 2016 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 8:01 pm
Postovi: 1
Poštovani,
Potreban mi je Vaš savet. Prvi put sam spavala sa dečkom , koji je posle mesec dana veze saznao da ima kondilome. Mi smo naravno koristili kondom svaki put kad smo imali odnos. Međutim, njemu su se kondilomi pojavili na mestu koje kondom ne pokriva. Naravno nismo imali odnose od kad je saznao da ima kondilome, išao je na spaljivanje tri puta.I posle trećeg puta rekli su mu da je sve u redu i da sačeka da spadnu kraste . Posle toga smo imali odnos sa kondomom. Za mene je svaki odnos bio bolan. Otišla sam kod ginekologa u dom zdravlja , gde sam bila na prvom pregledu kod ginekologa i doktorka mi je rekla da ništa nemam. Međutim, na sreću otišla sam privatno kod dr i ona mi je rekla da na unutrašnjoj strani usnica imam papilomatozu tj. kondilome i da bi trebala da ih uklonim.
Zanima me da li to trebam da uklonim, kako tj. kojom metodom, da li će se proširirti, da li će mi to što imam to uticati na nešto, da li bi možda trebala i kod trećeg dr da odem, da li će se to ponovo javiti i kad uklonim?
Hvala Vam unpared na odgovorima.
Srdačan pozdrav,
Lara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kondilomi
PostPoslato: Sub Jul 02, 2016 3:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ja sam misljenja da se kondilomi najefikasnije uklanjaju radiotalasima. Sve promene se uklone u jednoj intervenciji. Potrebna je i kontrola da se proveri da nesto nije zaostalo, te ukoliko ih opet ima na kontroli se uklone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kondilomi
PostPoslato: Sub Jul 09, 2016 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2016 7:21 pm
Postovi: 3
Draga Lara ja sam se uspjesno otarasio tih gamadi jabukovim sircetom. Na predjelu anusa sad ne znam dal je isto i sa vaginom. Za samo dva dana su otpali . Natopi se vata i drži se oko dva sata .. zna da peče. Kondilomi prvo pobijele pa posle sledećeg držanja pocrne a posle sami otpadnu. Nego ih imam sada u grlu i na jeziku i ne znam kako njih da se otarasim ??? Uf muke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kondilomi
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 12:21 am
Postovi: 15
Shomy je napisao:
Ja sam misljenja da se kondilomi najefikasnije uklanjaju radiotalasima. Sve promene se uklone u jednoj intervenciji. Potrebna je i kontrola da se proveri da nesto nije zaostalo, te ukoliko ih opet ima na kontroli se uklone.

Da li imate iskustva sa uklanjanjem kondiloma radiotalasima?Ja uskoro trebam da idem na takvu intervenciju pa me interesuju detalji kako se radi,kakva anestezija se koristi...ako Vam nije problem da mi odgovorite...Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: